Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

Cekaj, zar nije malo apsurdno porediti Opel i ove gore navedene marke? Opel pravi sto bi se reklo narodska kola, znaci gradske automobile (Agila), nizu klasu (Corsa), nizu srednju (Astra)... Njihov najveci domet je Opel Signum a i to je samo luksuzna verzija Vectre. Gore navedene marke rade velike, luksuzne automobile, i kao takvi imaju znatno veci prestiz. Imaju i oni neke budget modele (Mercedes ima A-klasu, Audi A2 i A3 etc.) ali akcenat kod ovih firmi nije na njima, vec na luksuznim limuzinama vise srednje i visoke klase i na sportskim automobilima. Sa te tacke gledista Opel jeste nize od Mercedesa, Audija i BMW-a, ali je to poredjenje baba i zaba. Kokurencija Opelu su marke poput Fiata, Renoa, PSA koncerna i VW (i VW derivata Skode i Seata). Cak i VW pokusava da postane ekskluzivniji sa modelima poput Phaeton i Touareg.

 

Potpuno tačno!

 

Mada od te Svete Nemačke Trojice,

BMW čini mi se da nema tzv. budget modele...''jedinica'' ipak to nije.

 

A taj Phaeton ako se prodao u 1000 kom dobro je... nisu mi jasni, ali stvarno mi nisu jasni

ljudi koji pored BMW-a, Mercedes-a i Audi-a, luksuznu limuzinu traže & novac troše u Volkswagen-u

 

@ Routsydan

 

Kod Oktavije su dve stvari fenomenalne: prtljažnik & kočnice...generalno daobar auto,

iako pripada koncernu kom pripada... Ovo za kočnice ne kažem džaba, jer mi je kolega davao

u više navrata da vozim njegovu Oktaviju...a i po expertima je ''referent'' ( na zaustavnoj naravno )....

Edited by Guitar Solos MaNiAc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve hvali ali "mecku" vozi.

 

Odvratna izreka!!!!!!!!!!!!!

 

u `mom selu` (trenutno, sjeverna CA), a vjerujem i u ostatku USA, golf nije ni zaveden pod osiguranjem kao sportsko vozilo niti ce ikada biti. i tip ljudi koji ga vozi daleko je od tvoje price. moj cale je vozio golfa keca, tamo od 1980.-te, pa negdje do `95. i taj auto je u nasem okruzenju (sto bi bilo tada Sarajevo) smatran za solidan porodican auto. i obicno su ga porodicni ljudi forsirali. svakako, poslije rata, krenula je ta pomama za dvojkom, trojkom, sta god - i auto je sam po sebi stigao na los glas, no to je dalje do turbo-seljaka, a ne zaista do samog modela auta. ovdje ga uglavnom voze evropljani, bilo svabe ili francuzi, rijetko nasi. u skorije vrijeme dosta amerikanaca se pali na njega, prodaja je opasno skocila, imati rabita - znaci ne samo da mozes da ga priustis nego i da racunas na njega. u moru plasticnih tojotica, hondica ili ne daj boze, kia - golf dodje kao sasvim pristojno rjesenje. tip ljudi koji ga vozi su - pazi sad, ZENE, obicno neke studentkinje, jer u moru dodgeva, chevyija, SUV cudovista, golf je savrseno kompaktna, izdrzljiva masina na koju se po statistikama bar moze racunati. ima jako pozitivan test na sigurnost u paketu s dzetama, stedi gorivo, pristojno izgleda, nije skup za opravke.

naravno, svuda, pa i ovdje postoje ti neki klubovi, pa tako imas likove koji voze recimo volkswagene i okupljaju se jednom sedmicno/mjesecno da bi testirali vozila, ali ne na brzinu (zbog toga se ide u corku), nego generalno, ili prosto se foliraju kroz grad. ono sto sam ja licno vidjela, tu ima cak i nekih Dodge Neon fanova, i sl.

u mojoj se kuci vozi Passat, prirodom posla za posljednjih godinu dana nagurasmo mu oko 10 hiljada milja, sto je poprilicna cifra, i ne da slusa, nego je skroz pristojna masina. ne trosi mnogo, ali za ovdasnje uslove smatra se vec starim (6 godina) te planiramo da ga mijenjamo za noviji, vjerovatno za model iz 2005.

predlazem vam inace da se nadjete negdje i dobro potuchete, onako, usput i potrkate, jer ko ima najbrzi ima i najveci.

i ma sta rekli na temi Bezbjednost u saobracaju - vi trkaci (koji od juga oce da naprave mustanga) ste otprilike uzroci vecine saobracajki, vi ste oni koji se kurce po putevima, ko da vam je isti `babo kupio`, i najsmjesnije od svega - sve cete ovo poreci i pricati kako vam je tata proglasen za najbezbjednijeg vozaca vijeka i sl. :D

ajde pozdrav drugari..

 

Da i zato kao i svi Ameri koji kupuju Lexus (tj Toyota-u) ili Nissan (tj. Infinity) ili Honde oni mora da grese i zato promovisu te automobile i kupuju ih kao ludi... Zato je Toyota presisala GM i Ford i postala No.1 proizvodjac na svetu sa preko 400000 automobila prodatih godisnje...

 

Serem se ja na Pasat...

 

A sto se tice bezbenosti moram da kazem da gresis sto se tice brze voznje, nesigurni vozaci su najgora vrsta a ne trkaci... Putevi kod nas su najgora prica...

 

Ja od juga ne bih napravio Mustanga jer ne bih mogao da vredjam Ford-a toliko...

 

Pa ne treba biti bas expert za automobile da bi shvatio ove stvari, potrebna je samo logika i zdrav razum, a toga ovde inace veoma slabo ima.

 

A ti kretenu si imao srece da zivis tu gde zivis tako da i nisi video rat i nije lepo da vredjas nekoga na taj nacin. Devojka je samo opisala kakva je situacija kod njih i osvrnula se na ono sto svi znamo, a to je da je Srbija vodeca zemlja u regionu po broju saobracajnih nesreca, sto dovoljno govori o kvalitetu vozaca i poznavanja saobracaja ovde u Srbiji, i istina je, dok je god vas napaljenih klinaca koji budze fikuse i yugice uvek ce, na zalost, biti i saobracajki! Od vas "poznavaoca" mi je muka!!!

 

Vidi se da nisi expert....

 

Zbog ovakvih likova bih ja, večiti klinac u duši, i voleo da imam mustanga... Imaću ga, pa makar bil!!!

Samo stati pored tako nekog sranja i turirati ga nateralo bi me da se osećam kao oni kad stanu pored juga, samo bih taj osećaj bio jedno 3000x bolji, jer ko zaboga (sem 2 - 3 lika u BG-u) vozi stanga???

 

A zvuk... :rockdevil:

 

:pivopije:

to : TurboBoy i Hatebreeder prevashodno ;)

 

---------------------------------------------------

 

Mislim, ovo što dečko navodi u prethodnom postu i ima nekih osnova... Jeste dobar, jeste da je pouzdan, jeste- ne bih se bunio da ga vozim (racionalna strana), trenutno nemam ništa, ali bih pre kupio focus-a -definitivno... ili stariji bmw, auto koji takođe gotivim...

 

Ali brate... predrasude su zakon, zar ne??? :lol:

 

:) :) :)

 

Nemoj sad da pocnes da hvalis VW jer ipak to je zakleti neprijatelj evropskog Ford-a. Inace znas da se u svemi\u ostalom slazemo...

 

Kakva budalastina!! Trebalo bi ti 5 dana do mora kad bi postovao sve propise!!

 

Prekoracenje brzine nije problem.. 30-40km/h vise od ogranicenja uvek moze bezbedno da se izvuce. Najveci problem prave likovi koji preticu napamet na nepregledinm mestina i preko pune linije i likovi koji preticu kolone, naravno i losi vozaci (koji sigurno ne budze automobile i malo sta znaju o istim)!! Drugi najveci razlog su losi putevi, da imamo auto-puteve sve bi bilo mnogo drugacije..

 

Sto se tice upadanja u makaze, ne verujem da iko to radi namerno, zato sto zeli da ubije sebe i jos nekog.. To je najcesce slucajnost tj losa procena.. Jbt to se desava svakome pa i meni. Losa procena moze da ima mnogo uzroka, kao sto su: Premorenost, nervoza, glad, zurba,... ajde da kazem da to nekad izaziva i to sto lik misli da ima mnogo dobru masinu ispod haube "napaljenik" (ipak vrlo mali procenat, jer takvi obicno znaju dobro da iskontrolisu svoj auto, i osvojili su neki karting turnir, itd,..i sl. )

 

To sto si imao prilike da se zakucas u traktor je isto tvoj problem! Ako se pridrzavas ogranicenja, nikad neces imati problema sa istim. Traktori obicno saobracaju u naseljenim mestima gde je ogranicenje 60km/h i gde ne bi smeo da vozis preko 90km/h, ako zelis sigurno da stignes, gde si krenuo..

Nije bio osvetljen (lep izgovor), ni bicikliste ni pesaci i ostala cuda po naseljenim mestima nisu osvetljena, pa ne ugrozavaju saobracaj, ako ga ti ne ugrozavas :) :)

 

Toliko..

 

Inace Routasydan jako je lose da pricas o nekome, koga ne poznajes malo bolje.. Sta sam ja preziveo i kako me je rat "mazio" bolje da ne znas..

 

Potpuno se slazem.... Svaka cast brate... Samo tako...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naguzu:

jel bijase na temi o Bezbjednosti u saobracaju te nas 10-ak iznapusavalo o tome sta je potrebno za kvalitetnu i sigurnu voznju? :) meni te bilo zao, ali aj opet..

 

da bi gledao film, nije potrebno da znas engleski - postoje ljudi koji su napravili titlove i prevode. da bi svirao gitaru nije potrebno da znas citati note (masa najboljih gitarista ih i ne zna). da bi bio kvalitetan i siguran vozac, svakako nije potrebno da imas do lakta pogane mehanicarske ruke. dovoljno je da se ne kurcis i ne pijes.

 

znam djevojke koje voze godinama vec, ne znaju gumu da promjene ali garantujem da su bolji vozaci od tebe koji se kurcis sa svojim sklopljenim ko zna kako motorom. sigurnost u saobracaju je stavka broj JEDAN, i za nju nije neophodno znati promjeniti gumu, svjecicu, ulje.

 

znas, ovdje recimo - 99% ljudi to NE radi na svoju ruku. zato sto su auta mahom pod garancijama. dalje, ulje moraju profesionalci da mijenjaju, zbog toga da ono istroseno ulje ne bi bacao gdje ti padne na pamet (kazne su velike), nego zato sto se to reciklira na poseban nacin. takodje, auta se taksiraju, i sve sto radis kod mehanicara - mora da prodje test i moras da uzmes racun+garanciju, i te testove dajes osiguranju, dajes policiji kad te zaustavi, i na kraju godine, mozes da das i na taksu, da ti drzava vrati koju kintu.

takodje, zasto bi pekar, apotekar, doktor, prodavac, profesor ili bili ko na svijetu - trosio i tri minute svog vremena na glupe sitne opravke - kad za 52 dolara GODISNJE, imas pravo na AAA (sto je kao Auto Moto Savez), koji stizu na 10 minuta gdje god da se nalazis - za sta god da ti rikne.

isto tako, treba imati u vidu da se ovdje voze mnogo bolja auta nego tamo, pa nije potrebno bas da znas Peru vulkanizera, Misu mehanicara, da bi pravio auto svaki treci dan.

 

vozimo Passata godinu dana, za godinu dana mu nismo otvorili haubu niti imamo namjeru. ulje se mijenja redovno, osiguranje se placa uredno, nemamo frku s pajkanima, ekoloski smo cisti, ocekujemo kintu na taksi, sve je pod garancijom i imamo AAA.

 

ne citam magazine o Automobilima i ne razumijem se u mehanicarske poslove, niti imam namjeru da pricam o istim. a nesto i ne vidim da se vi proseravate o mehanicarskim sposobnostima, zato sam i upala na temu.

i za tvoju informaciju, ja nisam niodakle POBJEGLA, nego sam otisla, lijepo, polako, avionom.

iz Bosne sam morala da odem ali tek poslije 4 godine rata, u paketu sa par stotina hiljada izbjeglica. iz Beograda sam otisla tek nakon sto sam odsluzila svoje 5-godisnje nadmudrivanje s kurcevima poput tebe.. konzumirala sam saobracaj tamo i mogu ti reci da mi se iskljucivo smucio zbog takvih kao ti. koji MISLE da znaju pravila, ali ih ne postuju ni tri sekunde, koji misle da je 30-40 km na sat podnosljivo (dok bi u svakoj normalnoj zemlji za tako nesto izgubio dozvolu), koji misle da ako nema trista auta na putu, da mogu izigravati turbo kretene, i koji bi od jugica da naprave mustanga - pa na kraju naprave samo neizdrzljivu buku, zagadjuju vazduh, trose gorivo, i izazivaju pomentnju u saobracaju.

otisla sam zbog ljudi koji ne mogu da podnesu nista sto dodje s druge strane Drine, i koji misle da su posisali svu pamet ovog svijeta ako ustanove da slika na mom profilu ZAPRAVO NIJE MOJA ( :) ). otisla zbog seljackog mentaliteta koji ti prosipas svakim postom i zbog takvih koji nemaju minimuma kulture ne samo prema zenskoj osobi nego uopste prema ljudima, pa se vrijedjaju naveliko misleci da ispadaju pametniji. otisla sam zbog nepismenih, a sam si takav.

i zato sto s takvim tipom ljudi NE VRIJEDI lijepo pricati, te srpski ti kazem:

 

aj sad odjebi, idi igraj se u ulju za tranzmisiju, ako oces poslacu ti nov alternator, da imas na cemu da drkas.

Metal Heart:

 

vjerovatno pratis ko dobija zvjezdice i ko se kako rangira - iskreno, ne razumijem se pretjerano u to. ja to govorim ono sto vidim svojim ocima. primjer passata koji kosta mnogo vise od honde i toyote, s razlogom. znam recimo jednu budalu koja je dala 30 hiljada na Toyotu Camry prije par mjeseci i evo vec oce da je mijenja. obicno se ljudi zalete, krhnu lovu i onda mijenjaju poslije za nesto jace, tipa BMW, novi Passat, Audi i sl.

super je Camry, ok izgleda (meni licno na kantu lici, samo lijepo ukrasenu), ali ono.. bamper se otkacio, sam od sebe.. ulje pocelo da curi, trosi vise nego sto je receno u garanciji, za unutrasnjost auta da ti ne pricam.. sve ko da je pravljeno u `99 cent` radnji. glupa rucka za suvozacevom sjedistu se otkacila, jedan prozor nece da se spusti (moras ga pogurati rukama), CDovi se redovno zaglavljuju i auto je neki dan sam poceo da daje signal da kocnice ne rade kako treba. riba vozi auto od posla do kuce i to je sve, nema djecu, nikoga ne vozi, ima kera i to je sve. najveca je fora sto ga obavezno ogrebe preko lezeceg jer je nekako spusten mnogo.

za 30 hiljada joj je vec puko klinac, oce da ga mijenja.

 

kazem, poredim samo.. te zvjezdice ovako gledam na reklamama.. svaki Ciga svoga konja hvali.. te bolje ovo te bolje ono. ja licno ne vjerujem ni reklamama, ni testovima.

 

vidjela sam neki dan na sudar SUV, Honda i Mercedes.. Honda je bukvalno zguzvana maltene do sjedista, sofersajbna je komplet ispala, tockove vjerovatno nisu nasli.. mercedes, otisli mu samo tockovi u stranu i hauba mu se savila.. frajeru nije bilo nista.. ove iz honde, prebacili u hitnu..

ja ne znam stvarno kako testiraju ta auta.. redovno gledam po putevima zguzvana japanska auta, pogotovo hibride.. u posljednje vrijeme dosta ih ljudi kupuje. mada sasvim sigurno nije ista situacija kao u Evropi, pogotovo kod nas - ovdje se auta trose ko luda na autoputevima, niko ne spusta ispod 70 milja na sat i dnevno se prelaze ogromne razdaljine, pa svako gleda da uzme nesto jace. sto kazu, auto ti ko druga kuca..

ponekad ima logike i ona stara - ako ne znas sta valja, znas sta je skupo. pogledas kako se cijene krecu, i koja se auta smatraju `luksuznim`.

ja licno planiram uzeti u neko dogledno vrijeme bubu. kontam ne trosi mnogo, meni se nigdje ne zuri, a i (ovo specijalno za Naguza) - ima onaj cvjetic pored volana pa zato :wub:

 

E znas sta? Prosrala si se sa ovim sudarom Honde i Mercedesa... Prvo svaki Mercedes i tu ne racunam A klasu i Smart je bar visa srednja klasa auta sa pojacanjima napred. Honda koja jedina moze da prismrdi toj klasi je Accord ialo mislim da ona nije ucestvovala u sudaru, verovatno neki Civic. To bi bilo isto kao da si Floridom zakucala u Mercedes, samo u ovom slucaju po tebe ne bi dolazila hitna vec Coroner....

 

Jos jedna stvar, ne moram da budem mehanicar niti bilo sta drugo da bih raspravljao o tuningu nekog auta, Mogu jednostavno da se divim umesnostima nekih ljudi koji su ova vozila napravili...

 

Do sada sam upoznao vise zena koje znaju super da voze ali isto tako znaju i ponesto u odrzavanju... Stoga mislim da je izlisno razglabati o tome da li ti je to neophodno imati neka mehanicarska predznanja, po meni je bitno jer tako ne moze svaki majstor da te zajebe...

 

Kasnije za Camry... Pogledaj cene isto opremljenih automobila u klasi Camry-ija koliko su ispred nje, pa tek onda mozes da pljujes po njoj... Jedina zamerka koju Toyota od mene moze da primi je ta da dovoljno ne uporedjuje Lexus sa BMW, Audi, MErcedesom i slicnim govnima koja joj nisu ni do zadnjeg srafa na tocku.... Ustvari ni ne mora da se meri u svakom pogledu je bolja od njih...

 

A ti lepo kupi si sebi Bubu i sita se nauzivaj u prosecnosti koji ovaj auto nudi....

 

@Routasydan

 

Ne znam zasto omega ne drzi cenu... mozda zato sto mnogo troshi... mada tesko je naci polovnu omegu koja je presla manje od 160-170 hiljada. Ljudi se plashe... ko zna ko je vozio to. Moja je recimo presla 250 hiljada od 2003. a motor radi kao sat. Astre i vektre koje su po ceni u rangu omege su presle obavezno manje od 100 000km.

Ta preklapanja nisu samo kod Opela, to imas i kod BMW-a gde se cena trojke i petice cesto preklapaju, kao i audi a4 i audi a6... i golf i passat se cesto preklapaju sa cenama.

@Blondie

 

Nova Toyota camry je definitivno najbolji automobil u klasi na americkom trzistu. Cak je dobio i nagradu za auto godine. To se ne dobija tek tako. Malo mi je neverovatno da se sve to desava jer su oni najpoznatiji po pouzdanosti. Japanci cak imaju i duzu garanciju od nemaca, ako se sve to izdesavalo u garantnom roku bilo bi promenjeno. Kod nemaca su mnogo vece sanse da se desavaju takvi sitni kvarovi. Recimo mene moja omega uzasno nervira zbog toga. Pokvatio mi se cd sharzer, el. zavesica pozadi ne radi... A sto se potrosnje ulja tice, to mi je tek neverovatno. Yaris moje keve ne trosi ni gram ulja. Sve radi kao kada je kupljen, a isto je godiste kao i omega. El. uredjaji su kod nemaca mnogo slabija tacka nego kod japanaca.

Moj kum iz New Yorka ima Lincoln Navigatora i uopste nije zadovoljan, kvare se sitnice, cak i neke ozbiljnije komponente, pazi taj dzip kosta preko 60000 dolara!! Tako da... niko ne proizvodi nepokvarljive stvari...

 

Sto se udesa tice, to mnogo zavisi od situacije, ugla pod kojim se desio i jos milion stvari. Verujem i kada bih sa Hiluxom udario u neki suv tipa rav4 ili bmw x3 da bi se ova dva raspala ali to ne znaci da bi putnicima toliko naudio, jer se obicno prednji deo raspadne, sve do kabine, a kabina skoro netaknuta.

 

Evo ti primer:

 

A da izreka koliko para toliko muzike nije uvek ispravna dokazuju ova dva modela koja imaju samo po 2 zvezdice za ceoni sudar. Sramota za nemacku auto industriju. Ne kazem da nemaju druge kvalitete ali ovako losu bezbednost nisu smeli da dozvole.

http://images.securedwebform.com/stock/300...SS/1999/4SA.JPG

http://www.autoweek.nl/images/480/d/82bb5c...9fb6be994ed.jpg

 

I nemoj misliti da su nemacki automobili mnogo skuplji od japanskih... volkswagen je skuplji od toyote za samo mozda 1000e u klasi, koja se skoro ne oseti na kreditu od 6-7 godina, opel mozda cak i nije jeftiniji od toyote, tu su negde. Audi, mercedes i bmw se ne mogu porediti sa toyotom, kao ni sa volkswagenom, ni opelom jer spadaju u "luksuzne" automobile i porede se po ceni sa Lexusom na pr. ili sa Infinity.

 

Ovo "luksuzne" sam stavio pod navodnike jer za 30000e mozes kupiti novi ford mondeo sa svom mogucom tehnikom i opremom, koznim sedistima, bi xenon farovima sa zakretanjem u krivini, klimom u dve zone, jos milion stvari i motorom od 220KS, a na drugoj strani mozes kupiti "luksuzan" mercedes C sa manuelnom klimom i 150KS. Pa ti vidi sta je tu luksuznije...

Lexus ima mnogo logicniju politiku, njihovi svi modeli su puni opreme, veoma malo stvari mozes da dodas.

 

Nemci su ranije imali bolju zavrsnu obradu od japanaca, sada vise nije tako (sada i jedni i drugi imaju odlicnu), dok su na drugoj strani japanci oduvek bili i ostali pouzdaniji.

 

Skoro sam samo nesto morao da dodam ali sve je u redu! Podrzavam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do kad ti misliš da menjaš kola?

I šta ti fali ovom sad?

Ovo mi je treci auto u poslednje tri godine, jednostavno brzo mi dosade, volim da ih menjam. Nikad necu razumeti ljude koji jedan auto voze deset i vise godina, to je kao kad bi jedno te isto odelo nosio godinama bez zelje da promenis :)

 

Ovaj sad je prelep, pogotovo "crimson" boja koju obozavam, ali nekako .... "no more beating as one", ponestaje hemije :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

joj sto se nasra.... nalupaste :)

 

 

znaci, nije da od brzine ljudi ginu, nego od NESIGURNOSTi - aaaa.. okej. :)

primjer: ako si u nekoj ludoj brzini, i oces da preteknes auto ispred, ili mijenjas trake.. nemoj usporavati ili odustajati ako je nesigurno, nego udari po gasu? :)

 

znam odgovor, ne trudite se.. :)

 

 

fala bogu pa `SIGURNI` vozaci ne pisu saobracajne propise :) pogotovo ne oni iz tatinih radionica :D

 

 

 

 

 

 

 

elem, ne zalim se na Pasata.. presao je 103 hiljade milja (mrzi me preracunavati u km), star je 6 godina, izgleda kao nov, zvuci kao nov.. nikakvih problema nemamo s njim, sto je prilicno velika stvar na tu miljazu. ne planiramo ga mijenjati u sljedecih par godina, eventualno da ga zamjenimo za noviji model. auto koje ne trosi mnogo i ne zahtjeva lovu za odrzavanje, plus je siguran i pouzdan..

 

suludo bi bilo uzimati tojotu... ili hondu. kojima treba skinuti kapu za hibride. :da: ako je to ono sto covjeku trenutno treba.

 

 

 

i valjda je idiotski da opet pisem zasto je nepotrebno da covjek (bilo musko ili zensko) ovdje otvara haubu? :)

pravila i propisi su tu da se postuju a ne krse - ko po balkanu... cccc

Edited by blondieGNR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Američki magazin "Tajm" objavio je listu 50 najgorih automobila od 1899. godine do danas, medju kojima se nalazi i "Yugo GV"...

 

v70020p0.jpg

Na listi koja prati sve periode svetske industrije automobila, nalaze se mnoge poznate marke. Tako kao najgore u periodu od 1960. do 1974. godine, novinari "Tajma", izmedju ostalih, navode "Ford pinta" i "Jaguar XKE V12". Najgori medju savremenim automobilima su, izmedju ostalih, "Ford eksplorer", "Fiat multipla", "Jaguar X type", "Hummer H2", pa čak i BMW serije 7.

 

Objašnjavajući zašto se "Yugo" našao na listi, autori liste kažu da je od trenutka kada je počeo njegov uvoz u Ameriku 1985. godine, "Zastavin" automobil naterao Amerikance da idu peške na posao, pa nije ni čudo da je zaslužio nadimak "Mona Liza loših automobila".

 

Deo standardne opreme "juga" je i sistem koji služi za odmrzavanje zadnjeg stakla, za koji "Tajm" tvrdi da najčešće služi za grejanje ruku vlasnika koji guraju svog "jugića". Novinari "Tajma" poigrali su se i s imenom našeg automobila You go or not (ideš ili ipak ne)

 

Preuzeto sa: www.durmitorcg.com

 

On spada u listu 5 najgorih ubedljivo.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nova Mazda 6 izgleda fantasticno, vidi se veliki uticaj Forda, odnosno Mondea. Imao sam jednu Mazdu, i to onu sportsku 323f (sa cuvenim farovima koji se podizu iz haube) i bio sam prezadovoljan performansama automobila, dizajnom, motorom, ali nekako kvalitet unutrasnjosti je bio ocajan, lim nije ulivao neku sigurnost i nadam se da su sve to sada otklonili. Japanski automobili su uvak imali nekako sterilnu unutrasnjost, ruznjikavu, ali ova izgleda fantasticno :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...