Jump to content

Automobili


Nazzgul

Recommended Posts

Osvešćuješ se :haha:

 

 

 

 

A jesi li ti svesna da ako ti ukradu kola ti ne dobijas nista, mozda cak njima nesto placas?

 

Jesam. Jebi ga. Tamo gde idem ne kradu kola. Uzeću najjevtinije, ono što sam napisala gore je i bio wiener.... čekam ostale.

 

 

..inace, ko god vidi moj auto, odusevi se :D

 

ko ti ga preporučio :P na kraju ću i ja završiti sa ce'edom evo opet sam aktivirala ovog dilera da se raspita oko garancije, što me mučilo.

Inače spustili su cene, verovatno pred sajam tako da sada pro ce'ed sa 3 vrata u full opremi ovoj:

 

 

 

1.6 CRDi 115 KS EX SPORT PACK

 

 

košta 16k

To je cena sa500 lit goriva (što to mrzim)

 

kia_pro_ceed.jpg

imgkia%20pro%20ceed3.jpg

 

 

 

 

 

Guzičanstven je, nema šta.

 

 

 

 

Ceed sa troje vrata je prelep, pravi momacki automobil

 

Devojački :wub:

 

Nego, šta bi bio najbolji izbor do 5K evra, još bolje ako ide ka 4K+-?

Ford Focus?

Toyota Corolla?

Honda Civic?

Fiat Stilo?

Peugeot 307/406?

Citroen Xsara/C5?

Mercedes A class?

Opel Astra/Vectra?

VW Golf4/Bora?

..

 

Moj glas (i pritom zanemarujem lične preference i netrpeljivosti prema nekom brendu a uzimam u obzir samo tvoje potrebe i budžet):

 

- Ford,

- Stilo

- Astra

- Honda.

 

Ovo je bez numeracije jer nema tu biranja, biraj šta je najočuvanije!

 

Za ostale, reći ću mišljenje: Francuze pogotovo Citroen da kupiš polovan, rizično je tj skupo za održavanje. Ajde da kažemo Reno možda može i da prođe al pošto si ga vozio i ne sviđa ti se nisam ga navela!

Za Mečku i VW realno nemaš budžet ili imaš za neki krš pa da se posle nerviraš a to ti ne treba :D ipak su to tvoje pare i nisu ti pale sa neba!

 

 

E da i Toyotu ako nađeš super, ali slabo je prodaju oni koji je imaju.

 

Što se troškova održavanja tiče, Stilo i Astra bi trebalo da su najjevtiniji od ovih što sam navela. Za opremu, poslušaj Rutasov savet. Uvek je bolje kupiti auto sa više opreme nego go ko pištolj sa jačim motorom - IMO. :D

 

Srećno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, kad bi dosao u pored ovoc Ceed-a sa troje vrata i zeldi motorom ... skrasio bih se na jedno 15 godina, kada su automobili u pitanju :D

 

Ajlin, kupovina Focusa I u ovom trenutku je jako los potez jer mu jako pada cena a za koji mesec kad krene prodaja Focus III ima drasticno da padne.

 

Inace, dizel je ipak dizel. Usteda u odnosu na benzinca je bar nekih 500 dinara na 100km. Znaci neko ko prelazi 20.000 godisnje na gorivu ustedi 100.000 dinara, odnosno soma evra. Znaci za 5 godina ekspolatacije, odnosno 100.000km 5.000 evra. A kad dodjes do 200.000km ustedeo si 10.000 evra, znaci jos jedan automobil. AKo ga mazis i pazis za tih 200.000km neces imati nekih vecih prolema. Naravno ovo sto sam napisao odnosi se na nov automobil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ni sa starim mnogo drugačije, eno moj Kadet troši oko 5,5 litara na 100km, radi kao sat. Ne troši ni ulje, potroši jedan litar između zamene ulja, za auto od 24 godine to nije ništa, plus što se ne kvari. Jedino ću sad morati malo da uložim u limariju )zadnji levi blatobran, poznata mana Kadeta), treba i šoferku da zamenim i desni kraj spone. Dosta je i izdržala ta spona, 15 godina po ovim našim putevima. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, upravo to. A ako bi skupio para za nov dizel, sa normalnim odrzavanjem, pazenjem mogao bi sigurno 15 godina bez problema da se vozi i na samom gorivu ustedi uzasno mnogo para. A plus kada ga prodajes posle svi hoce dizel, skuplji su od benzinaca i bolje je prodaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim ovde ima zaista dosta strucnjaka za auta i svaka cast na tome :pivopije:.

 

Ja bih zamolio nekog da mi objasni koje su sve vrste manuelnih menjaca tj posebno me kao laika zanima razlika medju menjacima izmedju obicnih i reli vozila?

 

Hvala puno

Edited by Schneider

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo ispunjava sve moje zahteve: http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=b4luorqnip4j

 

 

Ali ne kapiram, zasto automatik 320d trosi dva litra vise od manuelnog 320d. To je jedini smor.

 

Pa zato sto automatici imaju uglavnom manji broj brzina, sto je posle reseno sa DSG menjacem koji ima dvostruki sistem kvacila i cini mi se 7 brzina. Tako da je dobio na manjoj potrosnji i glatkom menjanju brzina, to jest ne oseca se i ne cuje ono "cak" kada salta.

 

Pa recimo ima razlika u hodu menjaca. Kod eally vozila nije najbitnija krajnja brzina nego ubrzanje tako da oni imaju kraci hod, veliko ubrzanje, ali nesto manju krajnju brzinu. Ja sam pomalo laik, ali misim da je nesto na ovu foru ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo ispunjava sve moje zahteve: http://www.autoscout...id=b4luorqnip4j

 

 

Ali ne kapiram, zasto automatik 320d trosi dva litra vise od manuelnog 320d. To je jedini smor.

 

 

 

Nemoj mi reći da se pržiš na sve one bembare i šatro pratiš, a ne znaš da svi automatici (non-DSG) troše +1/+3 lit@100km više nego ručni menjači?

Pa kako ti gledaš auta? Po tome kako izgledaju spolja..?

 

 

 

I posle meni kažu 'žena i auto'. Živote...

 

 

 

 

Edit:

@rutas

Jeste DSG ima 7 brzina.

Čak i kada gledate tj birate kola i hoćete jači motor, ili vam npr treba za putovanja, uvek je bolje imati menjač sa 6 nego sa 5 brzina, da se ta snaga bolje rasporedi i efikasnije iskoristi. Ništa lepše nego 'duga' šesta brzina :D

 

 

DSG (Direct Shift Gearbox) je u stvari sastavljen iz dve transmisije u jednom menjaču - jedan sklop brine o parnim brzinama drugi o neparnim, i potpuno je upravljiv od strane kompjutera. DSG je najbolje što VW trenutno nudi - em što troši daleko manje od onih starih automatik menjača, em što čuva motor perfektno, prebacuje glatko tačno na 2200-2300 obrtaja na Drive modu, a na Sport modu na 2800-3000 obrtaja.

 

Mada mene i dalje fascinira onaj Toyotin poluautomatik menjač. To moram da pročitam malo da vidim kako radi jer mi je skroz zanimljivo bilo da gledam kako se ručno vozi automatski menjač a da nije u pitanju film 'Transporter' :haha:

Edited by Ајлин
  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

AJLIN ne kapiram prozivku.. To sto ti znas da DSG ne trosi vise goriva od manuelnog ili je ta potrosnja zanemarljivo veca/manja, nije odgovor na moje postavljeno pitanje. Takodje ne slazem se sa Routom da je tu stvar do broja brzina. AKo ti lagano vozis / ne cepis auto u obrtaje ne bi trebalo da trosi vise (jedino ako ima 3 ili 4 brzine sto je bio slucaj osamdesetih). Fazon gore pomenuta trojka automatic ima 5 brzina istu takvu mozes da njadjes i sa manuel menjacem od 5 brzina, pa se potrosnja razlikuje (prednost automaticu) xD

 

Da. Zene nemaju pojma :P samo sto nece sve to da priznaju. Mada, fazon imas i devojke sa muskim hormonima (kao moje svece od tetke.. to se ne racuna!).

Edited by Nazzgul
  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

:haha: ti si toliko pun predrasuda da je to strašno. Imaš sve na Internetu pa prouči kako funkcioniše automatski menjač i odakle ta uvećana potrošnja, onda možda nećeš postavljati takve konstatacije u svoje postove, pa kad posle čitanja svhatiš da je DSG revolucionaran u odnosu na prethodne tehnologije sve će ti se samo ka'sti.

 

 

End of discussion, povlačim se! :D

 

 

 

 

EEEEEJ EDit.

Umalo da zaboravim :D zašto sam došla:

 

Astra Classic III 1,7 DTR SW 2011; 125KS; 6M; sa svom opremom i sa sve paktregerom i naslonom za ruku vozača :D :D ... kapariše se u sredu! Gaudeamus, ftw. Mislila sam poludeću od biranja i analiziranja više. :ph34r:

Edited by Ајлин
  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali brate, sestro, reci mi samo jednu stvar. Zasto da citam o DSG menjacu, kada isti nisam ni pomenuo/razmatrao?! BMW 320d e46 nema DSG menjac!!

Je l' treba da izuvcavam Windows 7, da bih skapirao zasto Windows XP radi sporo sa memorijom?!!?

Stvarno te ne razumem. Ne kapiram zasto sve vreme pokusavas nesto da mi spustis/ da me isprozivas?!

Evo reci cu ti javno, da nemam pojma o automobilima, je l ti sad lakse?!

..i da kao i kod devojaka najbitniji mi je izgled!!

Jebes ti sve ako ne mozes da "svrsis" na svoj auto/devojku, ako se ne nalozis kad se probudis pored nje ujutru /kad ga vidis na parkingu.

SEX. KAPIRAS?!

Edited by Nazzgul
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Шејтанов Чобан

Ali brate, sestro, reci mi samo jednu stvar. Zasto da citam o DSG menjacu, kada isti nisam ni pomenuo/razmatrao?! BMW 320d e46 nema DSG menjac!!

Je l' treba da izuvcavam Windows 7, da bih skapirao zasto Windows XP radi sporo sa memorijom?!!?

Stvarno te ne razumem. Ne kapiram zasto sve vreme pokusavas nesto da mi spustis/ da me isprozivas?!

Evo reci cu ti javno, da nemam pojma o automobilima, je l ti sad lakse?!

..i da kao i kod devojaka najbitniji mi je izgled!!

Jebes ti sve ako ne mozes da "svrsis" na svoj auto/devojku, ako se ne nalozis kad se probudis pored nje ujutru /kad ga vidis na parkingu.

SEX. KAPIRAS?!

 

Кола са аут.мењачима више троше јер је степен искоришћености мотора већи.

Нема губитка снаге при међуубрзањима,али зато имају лошије убрзање из места мировања.

Ако ти је код аута најбитнији изглед онда би могао да возиш бмв са рецимо фордовим мотором?

Свако воли леп ауто,али не леп на око а изнутра говно

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ајлин

Честитам, нека те добро служи машина, између осталог и кад кренеш на путовања по Азији и нека се поред све опреме и алата нађе места и за гајбу пива, чисто за здравицу :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo stigoh sa putešestvija Ladisavom po banaCkim ravnicama... the last time :D

 

 

Hvala svima na čestitkama. Repetirala sam keš i nadam se da će isporuka da se uklopi u 60 dana a ne u 75 što je max rok! Danas me zove Kiin predstavnik kaže rok isporuke u toj boji i ttraženoj opremi je 3-4 meseca, a te opreme i te boje ima u drugim bojama tj opremama na lageru za 3 dana.. to je ono.. nađem sako, nema boje. Nađem boju, nema broja. :D Ludilo. Svejedno zahvalila sam se čoveku, nek im je sa srećom.

 

 

 

Inače samo da pohvalim Autokuću Brajić. Prodavac im je toliko profesionalan, brz, uslužan, da se to može takmičiti sa Seatovom đevojkom!

 

 

 

Malo slika odabranice... Kod Đeneralnog ćemo da naručimo prefarbavanje u power red boju :D

 

opel_astra_caravan_niot.net%20%283%29.jpgAstraStationWagon_PhotoGallery_ExteriorPhotos_mm_gal_1_1_952x360_1050_as105_e06_333_mrm.jpg

AstraStationWagon_PhotoGallery_ExteriorPhotos_mm_gal_1_3_952x360_1050_as105_e07_324.jpg

 

 

 

 

Ako znate nekog da hoće da vozi Samaru povoljno je prodajem. Ima puno novih delova, ide k'o zmaj iako je babuška. Sliku ste (zahvaljujući Generalnom) svi videli... da ne bude zabune, crvena je! :pivopije:

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...