Jump to content

Igre naše mladosti


FreaK_

Recommended Posts

rekoh da se otvori neki topic o matorim igrama....

nego mene zanima nesto.....da li se neko seca one matore podmornice....bila je bas opaka za svoje vreme.......cilj je samo bio da izletis na top i rokas brodove...ne znam kako se zove....

aj pomagajte

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:)

 

da ne verujes, tacno si ubo period kad se nisam priblizavao kompjuteru :D

 

:) Да не верујеш! Него, је л' "Cadilacs and dinosaurs" (ако се тако пише) још некоме осим мене узео превише живаца у "буварама" док је "ћале" лепо зарађивао узимавши нам и последњих 50 пара које смо хтели да потрошимо на смоки?

Share this post


Link to post
Share on other sites

:) Да не верујеш! Него, је л' "Cadilacs and dinosaurs" (ако се тако пише) још некоме осим мене узео превише живаца у "буварама" док је "ћале" лепо зарађивао узимавши нам и последњих 50 пара које смо хтели да потрошимо на смоки?

Šarki delijo, ako misliš na buvaru u beloj zgradi sa žutim terasama, onda sam i ja u istoj grupi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

tema bi trebalo da se zove: "koliko ste matori". ;-)

evo par igara koje sam bas voleo da igram "u mladjim danima", a kojih trenutno mogu da se setim. :-)

 

 

tetris :)

prince of persia (prvi deo)

wolfenstein 3D

Syndicate (plus)

X-Wing

TIE Fighter

fury of the furies

lemmings

dyna blaster (u drustvu je veselije ;-))

 

 

moja omiljena igra svih vremena: thief 2 (horor + puzzle + sneaker iz prvog lica).

Share this post


Link to post
Share on other sites

ha, ja sam na prvom kompu igrala onaj dosov prince of persia, i bilo je kul...

Takodje je pacman bio uberkul...

Inace, kao sto vec neko rece, ja sam jos uvek mlada :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj prvi Princ je bio bas bas cool igrica! Nije moglo da se dodje do kraja bez sifre, jer je cini mi se 13 nivo morao da se preskoci, zato sto dodjes do jednog dela koj ne moze da se predje! A sifru je trebalo ukucati pri startovanju igre "Princ Megahit"...i onda ste imali komande za vise zivota, za onaj napitak za letenje...Ma igrica je Extra!

 

A tu su igrice kao na primer Prahistoric 2(ako se tako pise), Ken, i ima jos samo ne znam imena (bio sam mali u to vreme)! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jao...kako se zove ono shajse....ja nekako pamtim kao F-19

to je moj cale rasturao.....kao "simulacija" letenja....bas je bilo dosta komandi...secam se da bi ispalio raketu prvo markiras....pa stisnes 8 da otvori container i onda ispaljujes......aj ako se neko seti...tako bih je nabavio.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

I dalje cuvam svoje "kompilacije" sa igrama..

 

Najdraza i dan danas Doom definitivno...tu je onda bio i Duke (svi delovi)...Jazz Jackrabit,supaplex,Mortal Kombat,PoP...verovatno svi ratovi zvezda koji su tada postojali...rebel assault ostaje najbolji...i ladno se neko setio kulta Fury of The Furies...extra igra...naravno i monkey island i ostale lucas avanture...ma do sutra bih mogao gotivim mnogo vishe starije igre nego ova nova bezdushna sranja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh,eh dobra stara vremena....

Prvo sam imao C64,zatim Amigu,PS 1 i konacno PC

Na C64 sam ljustio Elite,Creatures 1&2,Test Drive,Jeep Command,Phoenix aka Eagle Empire,Pacman itd.

Na Amigi sam tek doziveo pravu renesansu(bio je to 7. osnovne)

Gods,Chaos Engine,Wax Works,Eye Of The Beholder,Pirates,Ports Of Call,Defender Of The Rome,Centurion-Defender Of The Rome,Shadow Of The Beast 1&2&3,Universe,K240 itd

Dok sam imao C64 i Amigu dosta sam vremena proveo i za automatima(Street Fighter 2,Mortal Combat,Cadillac&Dinosaurus,Final Fight,Ghoul 'n' Ghosts....

Takodje,posto je drug tada imao "mocnu" 386-ticu igrao sam i Doom 1&2,Battle Bugs,Day Of The Tentacle,X-Wing&TIE Fighter i jos dosta toga...

 

@darthmaul

 

Naravno da sam igrao Fury-je

Ekstra igra,mada je verzija za PC uradjena dosta bolje nego za Amigu

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna gde mogu da nadjem Prince Of Persia negde oko 1990 godine.

 

Ortak ga je obrnuo bez šifre, ne sećam se kako!

Meni je najluđa Pipe Mania, koju i dan danas povremeno igram!!! :veseli:

Edited by ThePowerhead

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja dan danas nekad otpikam mortal kombat,punishera(sa automata)...

josh su cool bugerman,sonic,street fighter,double dragon....

jedino i volim te igrice ove nove su mi totalni shit...

 

a da omijena igra mi je Full Throtle:'the heavy metal adventure',vrh avantura...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...