Jump to content

Igre naše mladosti


FreaK_

Recommended Posts

  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja se taman ponadao da si stavio Hexen 2 :D daleko je bolji od keca

 

 

:wacko::wacko::wacko:

 

 

ja ne znam shta da ti kazem!

 

de molim te reci mi po cemu je to bolje? ako kazes po grafici ja cu se ubiti odma!

 

 

 

 

Zaboravih onog starog Indiana Jones & The Fate Of Atlantis....Indiana JOnes & he Last Crusade, Secret of Monkey Island, Le Chuck's Revenge. Ono, nisam bas bio mlad, al' bilo je relativno davno.

 

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA KAKO SAM TO MOGAO DA ZABORAVIM!!!!! A Day Of Tentacle? A GOBLINSI LJUDDIIIIIIIII!!!!!!! AAAA GOBLINSI SU MI UVEK BILI PRIORET!!!!!

mislim prioritet i favorit... he he...

 

 

 

Jel znate da ima program koji se zove scumbar u kom mou da se igraju te stare lucas arts avanture sa razumno lepom grafikom! mislim blurovano jebiga ipak je bolje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva nostalgija od teme..Tachno sam se vratio u detinjstvo :redface:

 

S C64 se sad secham samo nekih igra za udvoje:

Archon 2 (KAKVA LUDA IGRA- Nashao sam neki ekvivalent za xbox al' sam zaboravio kako se zove)

i Emily Hughes Int. Soccer I naravno vechina gore pomenutih legendi: Elite, A.C.E. blabla

 

Za amigazlu se setih It came from the desert, Supremacy, Wings etc...

 

 

Auf bash lepa tema i bash fino shto se ljudi josh sechaju tih stvari - kad sam prochitao naslove ovde tachno mi otoplelo oko srca eeeeh.....

 

 

 

 

 

jel' mi se chini il' su to stvarno bila srechnija vremena?

Edited by matatrtaDgrejt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au zaboravih Microprose Soccer za C-64

 

 

Pa, bila su srecnija, u neku ruku: jos su bile 80-e, sledio je kratak period ekonomskog napretka (kad smo svi pokupovali video-rekordere, kompujtere, jugo-e i alekoe i ostala cuda tehnike), ja sam bio klinac koji obecava, skola mi je bila laka i buducnost je izgledala perspektivno.

...I toliko igara za moj commodore koje samo cekaju na mene :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Emily Hughes Int. Soccer

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!! Detinjstvo mi je ostalo u ovoj igri. Najviše sam voleo da promenim imena igračima pa da to budu Piksi, Savićević, Pančev, Safet Sušić... Čak smo i turnire pravili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
Zboravih nesto na sta smo trosili sate u split screen multiplejeru (2 na 2 - u svakom timu jedan igra a drugi spijunira protivnikov potez i deli savete) : History Line 1914-1918 !

 

 

Care! Podsetio si me sad sa tim split screen... dakle quad-split screen igra, to nisam video ni pre, a bogami ni posle : HIRED GUNS

 

Dakle ovo je bilo originalno za Amigu, RPG u FPS fazonu, s tim sto su pokreti bili po poljima (kao jedan korak) a okretanja za 90stepeni. Sve to za 4 igraca! :violent: DA LI treba napominjati da smo pikali jedne od prvih death match-eva :lol: Zaplet je bio tipa Alien i atmosfera je bila brrrrrrr utoliko sto nije bilo muzike osim super zvukova (amiga je rulala po tom pitanju, priznajem).

 

Nisam imao srece sa verzijom za PC, nijedna verzija koju bih nabavljao mi nije radila.

 

Ne propustite da overite bar ovaj linak

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
Naravno, Elite, X-Wing, TIE Fighter, F-117 (nikad cuo za F-19, pri tome takvo sto i ne postoji u zbilji), MIG-29 (ovo su sve igracke za x286), Falcon 4.0 ...

 

:rockdevil:

 

Ipak postojala je F-19 simulacija isto od Microprose (za PC 1988), pre F-117 (1992)... Nabavio sam je tek posle F-117 pa me zbog starije grafike i izvodjenja nije mnogo zadrzala.

 

F-19

 

 

Dodao bih i Gunship i sequel Gunship 2000

 

 

Bila je i F-29 Retaliator... nije bila toliko losa, mada je bila uproscena tj svedena na mali prostor. :P

 

F-29 Retaliator

 

Trivia

This game is widely regarded as being quite bugged. One amusing example I'm aware of is that, even after you eject, you still have control of the plane, so it's actually possible to hit yourself with it.

 

:lol:

Edited by Sgt.Splatter

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bila je i F-29 Retaliator... nije bila toliko losa, mada je bila uproscena tj svedena na mali prostor. :P

 

:lol:

:)

Joj secham se toga. A sve vektorski .....

 

Nedavno skinuh DOS Box i sad se satirem od XCOM Apocalypsea. Pocheo sam chak i na poslu da zabushavam... :redface:

Share this post


Link to post
Share on other sites

:rockdevil:

 

Ipak postojala je F-19 simulacija isto od Microprose (za PC 1988), pre F-117 (1992)... Nabavio sam je tek posle F-117 pa me zbog starije grafike i izvodjenja nije mnogo zadrzala.

 

Sad vise ne znam ni ja sta sam igrao. Nemoguce da sam igrao tu igru posle recimo devedesete. A i lici mi po onim fotkama. S tim sto smo mi igrali na VGA. Al' lici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Sve stare Sierrine i Lucasove avanture rulaju!

Zatim Doom 1&2(nikad necu zaboraviti dan kada sam prvi put video ono ruzicasto cudoviste iz Dooma, vristao sam pola sata od straha i polomio stolicu na kojoj sam sedeo, jbg imao sam 6/7 godina... Doduse to cudoviste me i dalje proganja u snovimatom.doom3pre.19.jpg

 

Pa kad se jos setim Theme Parka, Duke Nukema3d, Elite, Fronitier, Sleepwalker, Blues Brothers1&2, Risk, Lotus, Mortal Kombat, B.A.T. 1&2, Colonization, Civilization, Centurion, Dune, Lemmingse, Pirates, Prehisorik 1&2, System Shock kec, X-Com, Incredible Machine, Tristan, Floor 13, Al-Quadin, Blackthorne, Jazz Jackrabbit, Wolfestein, Universe...

 

Dosta bre, poludecu! Sve klasik do klasika :rockdevil: Ja ovo igram dan danas skoro svaki dan, ko nevoli stare igre, nek' se upuca bre, tacka!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Uuuuff,ko ce sve pobrojati...Mario,Sonic,Castlevania 1 i 3,MK 1,2,3,Street Fighter 2,Doom,Duke,onaj kreten Jazz,NFS 2,METAL SLUG!!!!(koliko sm ja para dao na ovo u buvarama...),jbt,kako volim taj olschool..E,a posto sam ja jelte malo mladji,izdvojicu tu i Tekken,Twisted Metal 2,Metal Gear Solid,Medal of Honour... a jebtoe,i ja kreten,pola ih se ne mogu ni setiti,gejmer sam od 6 gofine :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Волим класичне игрице :]

Постоји сајт који је намењен тим играма и који поседује обиље емулатора разноразних играчких система који се више не производе (осим по наруџбини :) )

Елем, обзиром да није у питању ТОРЕНТ, не спада у ПИРАТЕРИЈУ и самим тим је легално те ћу поставити линк. Неке од игара су заштићене ESA-ом те њих не можете играти.

 

Линк

 

Препоручујем СНЕС(super nintendo emulating system) као и ЏЕНЕСИС (Sega Mega Drive).

 

Неке од игара које ћу заувек памтити су

Super Mario

Legend of Zelda :Ocarina of Time

Final Fantasy 3 (6)

Chrono Trigger

Shining Force 2

Ultimate Mortal Kombat

Ninja Gaiden

Cadilacs and Dinosaurs

Return to the Castle Wolfenstein...и т д.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ljudi, jel' pomenuo neko pistu 'Cadillacs and Dinosaurs', tj. Mustafa Kairo itd...

Ko nije igrao ovu pistu nije imao detinjstvo! :pivopije:

To je jedna od mnogih...Fynal Fight,Golden Axe,Double Dragon,Stone Age,Punisher...ne mogu svega da se setim...

 

zatim Street Fighter,Mortal Combat...

 

Poceci - Crazy Kong,Mario,Frogger,Tetris,Hatris,Blue Max,Ninja Saboteur,The Last Ninja,Fist,Rock Star at my Hamster,Hunchback...i gomila drugih kojih ne mogu sad da se setim...

 

I ljudi ko je voleo (i jos uvek voli) te stare igrice,toplo preporucujem da skine Peggle Deluxe,igrica je pish.

http://www.bigfishgames.com/download-games...e/download.html ima vec tema za tu igricu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...