Jump to content

Razlika generacija


WHISPER_EVE

Recommended Posts

sta mislite o starijim muzicarima koji su svirali 60-70ih godina?

 

da li su bolji od danasnjih? ili je jaz izmedju generacija ocigledan i u kom pogledu?

 

koliko nam i u cemu nam mogu pomoci savetima? a gde su ipak ostali staromodni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta mislite o starijim muzicarima koji su svirali 60-70ih godina?

 

da li su bolji od danasnjih? ili je jaz izmedju generacija ocigledan i u kom pogledu?

 

koliko nam i u cemu nam mogu pomoci savetima? a gde su ipak ostali staromodni...

 

Sto se nase scene tice, definitivno da :da:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam ja matorog muzicara u kuci tako da ga ne trazim...

nego uvek mi je bilo interesantno njihovo poimanje muzike... koliko je sve bilo opustenije u vreme 60ih-70ih ili 80ih... nije bilo toliko virtuoznosti koliko ideja itd.. zato sam i otvorila temu... vreme cini svoje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Стара гарда је имала (говорим за гитаристе јер ја ипак свирам [као] на 6 жица) Страт (евентуално Лес Пол), кабл и Маршала. Новији имају рекове. Стари су свирали из прста, новији из опреме. Старци су свирали са душом, а данашњи за паре и преко курца. Глас за диносаурусе.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta mislite o starijim muzicarima koji su svirali 60-70ih godina?

 

da li su bolji od danasnjih? ili je jaz izmedju generacija ocigledan i u kom pogledu?

 

koliko nam i u cemu nam mogu pomoci savetima? a gde su ipak ostali staromodni...

 

 

Imali su samo bolje ideje a kao muzicari slabiji. Mislim na gitariste i celokupnu bendsku svirku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem mladjih je sto prekopavaju istu njivu koja je vec 1000 puta radjala sve i svasta.

Aj sad istim alatom posadi nesto revolucionarno, a da ne odes u elektroniku.

 

Inace muzicari uvek isti. Uvek je bilo i bice prodanih shupaka i trubadura sa dushom. Ne moze se to generalizovati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Стари су свирали из прста, новији из опреме. Старци су свирали са душом, а данашњи за паре и преко курца. Глас за диносаурусе.

ovo ni ja ne bih bolje srocila :pivopije:

elem, uvek bih pre radila sa matorima nego sa nalozenim klincima.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tada je bilo drugacije vreme tada izadjes u park svako svira gitaru svako cita knjige sad izadjes u park sviras gitaru i dobijas batine jer si 'satanista''...

DA i sada ne samo u sviranju svaka umetnost je postala conceptualna to znaci da moras da znas mnoge stilove da bi svirao nesto novo a tada je josh uvek dosta toga bilo neistrazeno..

Edited by STARSHOOTER_SUPREME

Share this post


Link to post
Share on other sites

Стара гарда је имала (говорим за гитаристе јер ја ипак свирам [као] на 6 жица) Страт (евентуално Лес Пол), кабл и Маршала. Новији имају рекове. Стари су свирали из прста, новији из опреме. Старци су свирали са душом, а данашњи за паре и преко курца. Глас за диносаурусе.

 

Kapiram sta pricas ali se ne slazem, pardon. Tehnicki progres (modifikacija i izgradnja novih instrumenata i pomagala tj ojachavaleca) vekovima rezultira u novim tipovima muzickog izrazavanja, i to je to i nista vise.

 

I stara garda (iz 60' i 70') je imala svoje 'starce', likove koji nisu ni imali pojacala jerbo nisu jos ni bila izmisljenja. I sviralo se iha-ha. Neko sa fiiiilingom neko bez. I posto sami instrumenti nisu imali dovoljno sustejna i voluma recimo, masoni da ne kazem zidari, gradjevinci jel'da, su pravili strogo namenske auditorijume za muzicke izvedbe. 'Akusticki tretirane'.

 

Al' generalno, nema tu neke velike mudrosti i razlike.

 

Ono sto je joste bitno je da je uvek u drustvima postojala neka podela na elitni sloj i masu.

Masi generalno nisu dostupne mnoge zanimacije koje upraznjava elita, pa tako ni ona 'elitna' muzika sa 'elitnim' izvodjacima. To je bilo rezervisano za dvorove, princeve i te fore. Medjutim, kako to biva, sve to polako sidje u raju i zato nam se danas situacuija cini ovakvom kakva jeste.

 

Da zivimo u 17-18 veku, recimo Rush, DT, Yes i tako ta 'elitnija' ekipa muzikanata ne bi ni svirala po svetu svoje neke marifetluke nego bi drndali menuete na nekom dvoru letnji dan do podne. I to ne svoje brale. Dvorski kompozitor to smandrlja, u najmanju ruku.

 

Drugo, recimo, nikad nisam skontao (do dan danas) na koju foru je onaj slepac od djitriste Hendrix proglasavan djitristom decenije, veka, pisane istorije. Pa i pre njega je postojalo stotine jacih likova. Percepcija. Tip je popularizovan do bola. Njegov gene iliti ispisnik Jan Akkerman ga je kidao u svakom pogledu. Ali masa ne moze da skapira velicinu takvog 'elitnog' genija i povija se za onim sto razume, sto im je blisko. Kao kad bi poredili Angus Young-a kome svaka cast i recimo Vai-ja. Angus popularan do neba ali Vai superiorniji u svakom pogledu, valjda je to i malom detetu jasno.

 

P.S. Apropo bas te opreme, Hendrix nikada ne bi imao taj svoj trademark inventivni zvuk (kao ni mnoge druge face uostalom) da nije bio on the cutting edge vizavi opreme. Sad, to sto mase to ne znaju, to je njihov problem. Lik je bukvalno dobijao prototipove mase uredjaja da se igra sa njima. Pocev od Marshalla sa Master Volume-om (Jimmy i Jim su bili maltene ortaci bre), preko kojekak'ih pedala ukljucujuci i wah, sve do studijske opreme (tape delay/echo i slicne kerefeke). Nije bre on bio 'avangarda' sto je crn ili statijaznamsta, nego su ljudi padali na bulju zbog zvuka i produkcije, obaska melodije. Znaci, Hendrix je bio 'ultimate gear geek'. Slicna prica recimo i za Santanu iz istog perioda. Randal Smith mu napravio budzeni Fender Princeton (kako je i uobicavao tih kasnih sezdesetih i ranih sedamdesetih) i nalepio na kutiju sticker 'Boogie'. Ovaj izasao na Woodstock '69 i snimio Abraxas '70 na toj budzevini, i the rest is history. Santana sound jeeeeeeeebooooote. Kad ono, Mesa Boogie. Ko zna, zna.

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao kad bi poredili Angus Young-a kome svaka cast i recimo Vai-ja. Angus popularan do neba ali Vai superiorniji u svakom pogledu, valjda je to i malom detetu jasno.

vai je gitarista koji impresionira druge gitariste i eventualno 0.001% ostatka populacije. da se ne lazemo, ali vai nije napisao bas mnogo hitova i "dobrih pesama" kao sto je to uradio young.

 

publiku ne zanima (niti treba da je zanima) koliko je neko "kreativan", "ekscentrican", tehnicki potkovan, virtuozan i slicno. kad pocne hells bells ili thunderstruck meni se kompletan opus steve vai-ja ucini mizerno mali. iskreno receno, kad hocu da uzivam u muzici i da se lozim, pustim ac/dc. kad hocu da skidam fore i vezbam gitaru, pustim stiv vaija radi inspiracije. ;)

 

dakle, necija muzicka "superiornost" debelo zavisi od onoga ko slusa muziku. moze young da vrti D-G-A akorde i pentatoniku 20 i kusur godina, ali ako su te pesme "hitovi" to nema nikakve veze - jer za slusanje muzike, totalno je nevazno sve osim toga da li te pesma "nosi" ili ne. zato je stiv vai, najiskrenije receno, najobicnija tackica, ako se gleda neka veca slika. na njegovim albumima ima mnogo pesama koje ne mozes bas da pustis na zurci, jer smaraju - nema melodije, a i ako je ima, nije zapakovana tako da bude pitka. ;-)

 

dakle, vai je mozda superiorniji u "svakom" pogleadu, osim u onom najvaznijem, koji odlucuje koliko ce neko biti popularan.

 

 

sto bi rekli, moja dva centa..

Share this post


Link to post
Share on other sites

vai je gitarista koji impresionira druge gitariste i eventualno 0.001% ostatka populacije. da se ne lazemo, ali vai nije napisao bas mnogo hitova i "dobrih pesama" kao sto je to uradio young.

 

publiku ne zanima (niti treba da je zanima) koliko je neko "kreativan", "ekscentrican", tehnicki potkovan, virtuozan i slicno. kad pocne hells bells ili thunderstruck meni se kompletan opus steve vai-ja ucini mizerno mali. iskreno receno, kad hocu da uzivam u muzici i da se lozim, pustim ac/dc. kad hocu da skidam fore i vezbam gitaru, pustim stiv vaija radi inspiracije. ;)

 

dakle, necija muzicka "superiornost" debelo zavisi od onoga ko slusa muziku. moze young da vrti D-G-A akorde i pentatoniku 20 i kusur godina, ali ako su te pesme "hitovi" to nema nikakve veze - jer za slusanje muzike, totalno je nevazno sve osim toga da li te pesma "nosi" ili ne. zato je stiv vai, najiskrenije receno, najobicnija tackica, ako se gleda neka veca slika. na njegovim albumima ima mnogo pesama koje ne mozes bas da pustis na zurci, jer smaraju - nema melodije, a i ako je ima, nije zapakovana tako da bude pitka. ;-)

 

dakle, vai je mozda superiorniji u "svakom" pogleadu, osim u onom najvaznijem, koji odlucuje koliko ce neko biti popularan.

sto bi rekli, moja dva centa..

Apsolutno se slažem...

 

@Dersu

Ovaj izasao na Woodstock '69 i snimio Abraxas '70 na toj budzevini, i the rest is history. Santana sound jeeeeeeeebooooote. Kad ono, Mesa Boogie. Ko zna, zna.

 

 

Ko o čemu ti večito o Boogiju... :lol:

 

Ne kažem da je bez razloga... :pivopije:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odoste mnogo daleko,ljudi!Sad je ovde pitanje i vrste muzike i popularnosti iste,sta je za siroke narodne mase,a sta nije.....a to je,priznacete,off topic!

 

Ne znam,meni je stara muzika uvek bila mnogo iskrenija....naravno,izmislih toplu vodu :lol: .....sve je bilo na pocetku,lepo,neiskvareno.......Jednom je Vlada Jet rekao mnogo pametnu stvar:"Kakvu su muziku ti ljudi pravili na nekim hand made pojacalima....ne znam sta bi ovi klinci danas radili sa tim...".Da me kolege pogresno ne shvate,i ja spadam u te klince!

 

Znaci,da ne gusim mnogo,meni su dinosaurusi,sto rece Sharkey,zakon!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

:lol:

E, sad je red da svi izvučemo ovu rečenicu i da damo svoj komentar:

 

Kao kad bi poredili Angus Young-a kome svaka cast i recimo Vai-ja. Angus popularan do neba ali Vai superiorniji u svakom pogledu, valjda je to i malom detetu jasno.

U svakom pogledu ni kao gitarista nije superiorniji (jebeš ti svu tu tehniku kad je operisan od bluza), a da ne govorim kao ličnost, a tek muzičko nasljeđe.

:lol:

 

Jebiga, morao sam.

 

Elem, što se teme tiče, ja sam svakako za starije.

 

***

Djelimično vezano, moram da ovo napišem.

 

Neki dan sam ostao zgranut kad mi je poznanik rekao da je na nekom forumu, ne znam tačno kojem, našao glasanje "Najbolji srpski/YU gitarista" gdje je Ranđa pobijedio sa oko 70% glasova. Točak treći.

 

PA DAJ ZAJEBITE ME.

 

MAJKO MOJA.

A LJUDI MISLE DA SU NEVERNE BEBE BEND.

 

Valjda je to zato što je Ranđa simpatičan momak, zna kakva gitara treba za koju pjesmu, ne voli da se svađa sa drugima, utiša se u toku strofe a ne pojača se za solo, ne nosi kožnu odjeću i obuću, zna svirati razne stilove a Točak svira samo jednim stilom i to Točkovim stilom.

 

Ne mogu vjerovati da se i rok muzika posmatra kao roba za jednokratnu upotrebu pa dolazi do ovakvih situacija.

Narod glup, pa ga jebi.

 

uh

Sav sam postao emocionalan.

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

vai je gitarista koji impresionira druge gitariste i eventualno 0.001% ostatka populacije. da se ne lazemo, ali vai nije napisao bas mnogo hitova i "dobrih pesama" kao sto je to uradio young.
Ajd bre sad i ti.

 

Just for the sake of fairness:

 

Merilo dobre pesme je:

- Tiraž?

- Jednostavnost?

- Tekst o seksu?

- Pentatonika a ne Lidijski modus?

 

Po čemu mi merimo dobru pesmu? Hoćemo onda da za Wes Montgomery-ja, Pat Metheny-ja i tako još neke likove kažemo da to nije bitno i nisu napravili dobre pesme? Koga boli kurac za tog Betovena ili Bach-a kad se to ne prodaje i klinci ne mogu da pevaju uz to?

 

Pazi ja ne pratim više Vai-a, voleo sam ga više kad sam bio klinja i ovih par zadnjih albuma mi ne leže, ali Vai je jeziva veličina ne samo zbog toga što je muzičar kakav jeste, već zbog nečega što malo kome uspe: Kada si istinska veličina u nečemu, onda uprkos tome što si hermetičan, uprkos tome što teraš neki svoj fazon, uprkos tome što to obična raja ne sluša, hteli ne hteli ljudi znaju za tvoj rad i ti si ostao u istoriji. I sad mi možemo da pričamo da je to hermetično ali za Stevu mnogo ljudi zna i sinonim je za gitaristu koji jebe majke. Znaju čak i ljudi koji jedva da su čuli jednu pesmu ali ih interesuje muzika. Šta ćeš više, i čemu se više od toga gitarista može nadati?

 

publiku ne zanima (niti treba da je zanima) koliko je neko "kreativan", "ekscentrican", tehnicki potkovan, virtuozan i slicno. kad pocne hells bells ili thunderstruck meni se kompletan opus steve vai-ja ucini mizerno mali. iskreno receno, kad hocu da uzivam u muzici i da se lozim, pustim ac/dc. kad hocu da skidam fore i vezbam gitaru, pustim stiv vaija radi inspiracije. ;)
Pazi ja znam nekoliko rasprava na forumu u kojima si ti poklopio ljude kada krenu u raspravu poistovećujući "javno mnjenje" i ono što publika misli sa time kako oni nešto doživljavaju :meshuggah: Mislim da postoji jako veliki broj ljudi koje bi AcDc smorili i apsolutno im ništa ne znači. Ništa protiv njih, cenim njihov lik i delo, ali na granici si "Kad pustim cecu i krenem da razbijam čaše, shvatim, jebo EKV, ovo je provod"! :pivopije: A posebno se ne slažem sa time da publiku ne treba da zanima koliko je neko kreativan tehnički potkovan i slično, ljude treba obrazovati, to i jeste poenta. To je potrebno ne samo u muzici, i zato nam zemlja i izgleda tako kako izgleda jer ljudi nemaju često dovoljnu svest o tome da onaj ko nešto radi treba da zna to da radi i da radi dobro.

 

dakle, necija muzicka "superiornost" debelo zavisi od onoga ko slusa muziku. moze young da vrti D-G-A akorde i pentatoniku 20 i kusur godina, ali ako su te pesme "hitovi" to nema nikakve veze - jer za slusanje muzike, totalno je nevazno sve osim toga da li te pesma "nosi" ili ne. zato je stiv vai, najiskrenije receno, najobicnija tackica, ako se gleda neka veca slika. na njegovim albumima ima mnogo pesama koje ne mozes bas da pustis na zurci, jer smaraju - nema melodije, a i ako je ima, nije zapakovana tako da bude pitka. ;-)

 

dakle, vai je mozda superiorniji u "svakom" pogleadu, osim u onom najvaznijem, koji odlucuje koliko ce neko biti popularan.

sto bi rekli, moja dva centa..

Kao što rekoh, kontra. Vai je po meni jezivo popularan i postigao je jednak domet kao i AcDc. ne možeš upoređivati babe i žabe. Po ovoj logici bilo ko ko želi da menja svet i van mainstream-a je glup, bilo ko želi da pomeri granice na instrumentu drka kurac. "Postignuće" se gleda u okviru onoga što čovek radi. Ako je neko vodoinstalater i sagradi 4 kuće za svako dete i ima mercedesa, on je brate kralj. Ne možeš reći, on je neuspešan, jer nema vilu od 20 miliona evra kao Bon Jovica. Znači svako se meri na onoj stazi na kojoj se trka. Ne slažem se baš sa Dersuom što se suštinski tiče upoređenja iz istih razloga, mislim da su to stvari koje se ne mogu upoređivati, Young i Vai osim što drže slične predmete i proizvode zvuk nemaju skoro ništa zajedničko u muzičkom smislu...

Jednostavno gledaj ovako: Muzika ne služi samo publici, ona je sredstvo individualnog izražavanja: Ako sam ja takva ličnost da želim da udarim A dur i poviknem fuck you, to je sasvim u redu, dapače. To jeste negde i ideja rock muzike. Sa druge strane ako neko želi da se drugačije izražava, ako oseća potrebu da ode dalje i u tehničkom smislu, zašto to odjednom počinje da se meri po drugačijim merilima? Vai je to što jeste takkv kakav je i ne bi bio srećan sa samim sobom da pravi samo pesme od tri akorda. End of story.

 

 

Ne znam,meni je stara muzika uvek bila mnogo iskrenija....naravno,izmislih toplu vodu :lol: .....sve je bilo na pocetku,lepo,neiskvareno.......Jednom je Vlada Jet rekao mnogo pametnu stvar:"Kakvu su muziku ti ljudi pravili na nekim hand made pojacalima....ne znam sta bi ovi klinci danas radili sa tim...".Da me kolege pogresno ne shvate,i ja spadam u te klince!
Ja cenim ko je šta radio u prošlosti, ali brate mani me tih priča "Ja sam u vašim godinama išao dva sata kroz planinu u školu, sneg do pojasa, vukovi me prate i grizu za nogavicu, a tebe mrzi da baciš đubre i uradiš domaći na vreme!" :mrgreen:

Idealizacija prošlosti je normačna i česta pojava!

 

:lol:

E, sad je red da svi izvučemo ovu rečenicu i da damo svoj komentar:

U svakom pogledu ni kao gitarista nije superiorniji (jebeš ti svu tu tehniku kad je operisan od bluza), a da ne govorim kao ličnost, a tek muzičko nasljeđe.

:lol:

 

Jebiga, morao sam.

E sad i ti zajebavaš. Tim za koji navijaš je uvek bolji, a? :meshuggah: Ja ne volim mnogo toga, ali postoji respekt za dostignuća jedne osobe u onome što radi, bar bi tako trebalo. Što se tiče ličnosti... ne znam konkretno šta misliš. Young izgleda onako, kao regular guy sa viškom adrenalina. Meni se kod Vai-a jako dopada jedna osobina koja je retkost a to da ona za sve ove godine niti u jednoj situaciji nije izgubio neku dozu zajebancije na svoj račun i samokritike. Tj, ne znam da li bi mi se dopalo da pijem kafu sa njim, ali ne znam šta bi to trebalo da "ne valja" kod njega kao osobe

Djelimično vezano, moram da ovo napišem.

 

Neki dan sam ostao zgranut kad mi je poznanik rekao da je na nekom forumu, ne znam tačno kojem, našao glasanje "Najbolji srpski/YU gitarista" gdje je Ranđa pobijedio sa oko 70% glasova. Točak treći.

Pa i Angus Young se bolje kotirao u guitar player-u od nekih stvarno dobrih gitarista u vreme "Back in Black" :razz: zar nismo već utvrdili da je popularnost gitariste ono što ga čini "velikim"? :cool:

 

Valjda je to zato što je Ranđa simpatičan momak, zna kakva gitara treba za koju pjesmu, ne voli da se svađa sa drugima, utiša se u toku strofe a ne pojača se za solo, ne nosi kožnu odjeću i obuću, zna svirati razne stilove a Točak svira samo jednim stilom i to Točkovim stilom.

 

Ne mogu vjerovati da se i rok muzika posmatra kao roba za jednokratnu upotrebu pa dolazi do ovakvih situacija.

Nešto mi je jedino bezveze da pričam o tome, jer ranđu ne poistovećujem sa negativnim aspektima benda pod imenom Neverne Bebe. On je fakat stvarno pozitivan lik koji voli muziku i želi da živi od nje, i dobro svira i kako sad nešto za njega reći? Edited by Dushan S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što rekoh, kontra. Vai je po meni jezivo popularan i postigao je jednak domet kao i AcDc.

Jebemu šljem sad. :)

 

E sad i ti zajebavaš.

Kao i uvijek.

 

Fora je što je Dersu rekao da je samo poređenje loše, jedino što je naveo onu rečenicu koju sam ja citirao pa se nisam mogao spriječiti.

 

Nešto mi je jedino bezveze da pričam o tome, jer ranđu ne poistovećujem sa negativnim aspektima benda pod imenom Neverne Bebe. On je fakat stvarno pozitivan lik koji voli muziku i želi da živi od nje, i dobro svira i kako sad nešto za njega reći?

:lol:

Ranđa je gitarista benda Neverne bebe. Svirao je u Galiji.

Šta je on to napravio pa da je on najbolji gitarista?

U tom kontekstu sam to spomenuo. Nemam ja ništa naročito protiv Ranđe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebemu šljem sad. :)

Kao i uvijek.

 

Fora je što je Dersu rekao da je samo poređenje loše, jedino što je naveo onu rečenicu koju sam ja citirao pa se nisam mogao spriječiti.

Ranđa je gitarista benda Neverne bebe. Svirao je u Galiji.

Šta je on to napravio pa da je on najbolji gitarista?

U tom kontekstu sam to spomenuo. Nemam ja ništa naročito protiv Ranđe.

Nema u životu pravde, marketing je nužno zlo. Da Vai nije oblačio čudne stvari, imao gitaru sa hvataljkom za ruku i svirao sa David Lee Roth-om i Whitesnake svojevremeno, ne bi toliko ljudi znalo za njega. A posebno niko ne bi znao za Young-a da je svirao blues sa ortacima u pabu. Znači od medijski izloženih gitarista, trenutno je najbolji (a možda i jedini) gitarista Ranđa. Sve top liste tog tip bi pošteno trebalo da se zovu "najbolji gitarista (o kome ste nešto čuli ili ga videli na TV-u često) po vašem mišljenju" al nije baš praktično.

A upoređivanje gitarista je najbesmislenija rabora koja postoji... Dobro, ima i besmislenijih, ali se ova kotira visoko!

 

Yeah....what he said...
You too think that Unfaithfull Babies guitar player is amazing? :muzicar:

:mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema u životu pravde, marketing je nužno zlo.

To je činjenica, i zbog toga sam rekao:

Ne mogu vjerovati da se i rok muzika posmatra kao roba za jednokratnu upotrebu pa dolazi do ovakvih situacija.

Narod glup, pa ga jebi.

Ako se za 5 godina može zaboraviti šta je Točak radio 30 godina, onda me jebi (ali nježno).

 

Nadam se da je sad jasno, pa ćemo nastaviti na PP ako treba, da ti ja objasnim kako stvari stoje. :)

(Da ne gušimo temu ovdje.)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

A upoređivanje gitarista je najbesmislenija rabora koja postoji... Dobro, ima i besmislenijih, ali se ova kotira visoko!

 

You too think that Unfaithfull Babies guitar player is amazing? :muzicar:

:mrgreen:

 

In Randja WE trust ! ! !

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadam se da je sad jasno, pa ćemo nastaviti na PP ako treba, da ti ja objasnim kako stvari stoje. icon_smile.gif

(Da ne gušimo temu ovdje.)

Ma kapiram ja tebe ali se trudim biti politički korektan :mrgreen:

 

In Randja WE trust ! ! !
:meshuggah::pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...