Jump to content

My Dying Bride


nepenthe

Recommended Posts

Ja sam se posle prvog slušanja albuma Songs of Darkness,Words of Light pomalo razočarao,ali što ga više slušam nalazim zanimljive stvari.

Wrackage of my Flesh,Catherin Blake,My Wine is Silence i Doomed Lover mi se jako sviđaju,ali su mi ostale nekako blede.Možda se matora nevesta istrošila ideja...

 

...Ali bez obzira na to,oni će uvek biti moj omiljni bend!

 

 

...AAAAAAAAARRRGHH!BEAUTY IS FRAGILE............. icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

pazi i meni nije bio na prvu loptu ali posle nekoliko slusanja stvarno poprima neki oblik i dolazi na svoje mesto.svidja mi se sto su vratili growl a one orgulje u The Wreckage of My Flesh su me odusevile!sve u svemu i dalje prze po tami! pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

neko se bese zalio na vokal?? ok, ukusi su razliciti, meni se bas svidja u svim varijantama (clear, growl...)

Ma Aronov vokal je savrsen!

Nego, niko ne pominje vec neko vreme Light at the end of the world..i to je albumcina, ako mee pitate icon_mrgreen.gif . Proslogodisnji koncert u Budimpesti su bas zavrsili sa Fever Sea..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma Aronov vokal je savrsen!

Nego, niko ne pominje vec neko vreme Light at the end of the world..i to je albumcina, ako mee pitate icon_mrgreen.gif . Proslogodisnji koncert u Budimpesti su bas zavrsili sa Fever Sea..

Taj album ubija!!!! icon_rockdevil.gif She is the Dark,Eden Beast... icon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kristijane, svaka ti je na mestu! Matora nevesta se ofucala do beskraja.

Danas mi je stigao Songs of Datkness... CD iz Amazona. Pratim MDB od The Thrash of Naked Limbs i moram priznati da me cak ni 34.788% nije toliko razocarao. Zali Boze para. Ne znam zbog cega im je trebalo 2,5 godine da izdaju ovu varijaciju na temu prethodna 2 albuma. I to losu varijaciju na temu. Ovde nema NICEGA sto se ne moze cuti na prethodna 2 albuma. Bojim se da ih hvata Iron Maiden sindrom pravljenja niza identicnih albuma. Maiden je, doduse, napravio 20 istih albuma, a Bride samo 3. Sledeci album necu narucivati na nevidjeno. Ako ne bude pomaka, necu ga ni narezati, a kamoli kupiti na originalu. Ako sam otpisao Paradise Lost, Anathemu, Tiamat i Evereve, otpisacu i MDB. Ima suvise dobrih albuma koji mi nedostaju u kolekciji da bih tracio vreme i novac na neciju staru slavu, pa makar to bio i MDB.

Kada sam u CD plejer stavio novi ORPHANED LAND album MABOOL (koji mi je stigao u paketu sa MDB) i cuo to savrsenstvo, doslo mi je da MDB bacim kroz prozor. Ako se ikome ukaze prilika da nabavi novi ORPHANED LAND, neka ne zali para. Fantasticna atmosfera, orijentalni prizvuk, growl, horovi, pomalo progresive, tekstovi delimicno otpevani na hebrejskom... U 2 reci: album ubija! Iako sam ga preslusao samo 3 puta, vec je nasao mesto medju 10 mojih licnih favorita svih vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

.. Ne znam zbog cega im je trebalo 2,5 godine da izdaju ovu varijaciju na temu prethodna 2 albuma. I to losu varijaciju na temu. Ovde nema NICEGA sto se ne moze cuti na prethodna 2 albuma.

Ma da, to i ja rekoh..u odnosu na Dreadful hours apsulutno nikakav pomak icon_sad.gif .

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

definitivno nikakav pomak nisu napravili, ne kazem da su me razocarali ali sam mnogo vise ocekivao... mozda je i njima kajnje vreme da se prebace na neki rock or sth...

hm, jos nesto, niko ne pominje njihov naj album "the angel and the dark river" nije valjda da nista za njega nemate da kazete?

imam "for darkest eyes" live snimak koji je skrz QL.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

he he meni je prvi susret sa njima bio na Angel and the dark river.... brrrrrrrrrrr kad se setim osecaja. Moja top lista bi bila Angel, pa Words..., pa Dreadful..., pa Light..., ali bih morao ponovo da preslusam starije albume, vise ih se i ne secam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se svidja novi album, skroz je OK, mada ne bas i odlican. Na neki nacin objedinjuje "34,788%" "Like Gods..." i "TLOTEOTW"... Sve je OK, osim "Catherine Blake" - stvarno odvratna pesma, zivota mi! pukeface.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...