Jump to content

Kreator


Dr Hiroshima

  

34 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

za nas ljubitelje endorame melodicnost je plus, album je odlican btw.

 

Ja sam ljubitelj prvih 5 + Endorama, tako da je spojeno sve što ja volim kod Kreatora. Ne mogu reći da mi leži kao pomenuti albumi, ali za novi ima vremena da se vrti. Dobro je da su opet uneli malu dozu različitosti od prethodnog albuma, a zvuk je ostao sasvim prepoznatljiv. Na prvih par slušanja možda mi je najbolje legla "The Few, The Proud, The Broken", ali su i ostale odlične. Čak i neke koje me nisu oduševile (napr. From Flood Into Fire) imaju dobrih delova, prelaza, super solaža, pa nema ni jedna pesma koja je dibiduz smaranje. Ništa ju tu ne bi' dir'o, Kreator je ostao u vrhu mojih omiljenih bendova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo psle cetvrtog, petog slusanja mogu reci da mi se album bas svidja. Bila sam odusevljena i na prvo slusanje. Uglavnom mi se svidja ono sto se drugima ne svidja, to sto je album moderniji, melodicniji. Vokal mi je skroz ok, mislim, Mile je to nema sta da mi se ne svidja tu, jos uvek covek kida.

Za sada favoriti Death To The World, From Flood Into Fire, United In Hate, ali samo su mi za nijansu bolje od ostatka albuma.

 

Jedna mi promakla, The Few, The Proud, The Broken.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko raspravljate o albumu, kao da nije standardan Kreator materijal koji ima sve na šta su nas navikli poslednjim izdanjima, nikakva fama. Produkcija je malo modernija, sve ostalo je manje-više isto, ekipa drlja i pokazuje da još nije za bacanje. Melodični death motivi su tu poslednjih deset godina, čudi me da se sada neki bune. Ima par pesama koje deluju kao fileri, ali ovo je ukupno bolji album od prethodnika koji nisam uspeo da svarim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni sa svakim slušanjem sve bolji. :) Jednostavno je zabavan za slušanje, sasvim na nivou prethodnog, možda čak i bolji. Pesme su raznolike dovoljno da nema ni traga dosadi, a opet sve zajedno imaju dovoljno zajedničkog da se kaže da je to "Phantom Antichrist". I ako bih tražio neku nit to bi bila ta neka epic, hevi ložana koje ovde ima više no ikad pre, racimo "From Flood Into Fire" bi uživo delovala kao neka BG pesma - sa sve dizanjem ruku u vis, horskim pevanjem i grljenjem znojavih likova pored tebe. Takođe, prošarali su malo, pre su znali da skoro svaku drugu pesmu krenu lagano, sa miletovim gotičarskim pevanjem i onda rasturanje, sada se takvi momenti dešavaju i tokom pesama...

Favoriti naslovna, "Death To The World", "The Few, The Proud, The Broken" i "Your Heaven, My Hell" možda malo čudnija Kreator pesma, negde bliža eksperimentalnoj fazi, ali meni baš kul.

I "Civilisation Collapse" onako iz prikrajka.

 

Zaista, najbolji treš metal bend danas.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se što oftopikujem, ali može li neko da mi odgonetne u čemu je fora s jarčevima na avatarima?

 

Zaista, najbolji treš metal bend danas.

 

Od tih starih bendova, da, uz Heathen i Exodus, po mom mišljenju. Album ću slušati kad ga kupim, a HoC mi je bio savšren.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se što oftopikujem, ali može li neko da mi odgonetne u čemu je fora s jarčevima na avatarima?

 

 

 

Od tih starih bendova, da, uz Heathen i Exodus, po mom mišljenju. Album ću slušati kad ga kupim, a HoC mi je bio savšren.

... I sa piramidama sa okom na 65% covera albuma u poslednjuh 3 godine ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobar album, negde u rangu HoC, mozda za nijansu bolji, jer mi se cini da ima vise hitova. prva polovina albuma je odlicna, posle su malo usporili ali sve u svemu to je to klasicno moderno Kreator prangijanje. slusace se jos dosta, ali nece nadjebati Violent Revolution.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar je ovo album, grower, puno podobrih pesama, ali ipak nema nijedne da mi je u rangu ultrajakih kakve su prosli albumi imali (Hordes, Demon Prince, Enemy, World Anarchy, VR, Servant...), tj. nista sto mi mirise da bi mogao postati klasik...i to mi je mozda glavni razlog sto mi je ovo definitivno najslabiji od post-Endorama albuma.

 

Jedino sto mogu ovako da zamerim albumu je malo vise potencirana melodicnost, a i to je mozda zbog manjka nekih pamtljivijih riffova, a i to povezani sa gornjom pricom o najboljim pesmama...

 

Thrash battle dakle Overkill lagano dobio, sto se mene tice. Jedino Testament moze da ih uzdrma, ali to bi me iskreno iznenadilo.

 

Koliko raspravljate o albumu, kao da nije standardan Kreator materijal koji ima sve na šta su nas navikli poslednjim izdanjima, nikakva fama. Produkcija je malo modernija, sve ostalo je manje-više isto, ekipa drlja i pokazuje da još nije za bacanje. Melodični death motivi su tu poslednjih deset godina, čudi me da se sada neki bune. Ima par pesama koje deluju kao fileri, ali ovo je ukupno bolji album od prethodnika koji nisam uspeo da svarim.

 

Nije problem nikako prisustvo melodicnosti, nego sto je pre bilo jacih thrashy riffova koji su isli uz tu, sa ovog slabo koji riff mi ostavlja neki dublji utisak, uglavnom pamtljive melodijice ili refreni. A od Kreatora mi malo vise treba od samo toga.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije problem nikako prisustvo melodicnosti, nego sto je pre bilo jacih thrashy riffova koji su isli uz tu, sa ovog slabo koji riff mi ostavlja neki dublji utisak, uglavnom pamtljive melodijice ili refreni. A od Kreatora mi malo vise treba od samo toga.

Shvatam i slažem se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...