Jump to content

Kuvanje


krezavy

Recommended Posts

Uh, ja bih da mi neko spremi raštan :D

Obožavam zeleno, a spanać naročito, mada čuh da on ne smije da prespava, jer postaje otrovan narednog dana? Ili je to samo priča pričina? Volim da spremim ručak da imam za dva dana, jer iako express lonac obavi sve ekspresno, lijena sam, pa to je :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ето зашто је мени недостајао ови човик.. :) Аксеаносиласе, има да те прогласим за брата!! Ионако си кориснији од Зверка :)

 

Оно јес', Зверко је сав нешто смотан, шунтав (што би се рекло у ББ). :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukusna je i pita sa koprivama,al ja najvise volim sa spanacem ili livadskim zeljem.Nije komplikovano za spremanje-prokuvas zelenis,napravis fil od jaja,sira(ja konzumiram samo kravlji),doticnog zelenisa i malo ulja.Uglavnom svi danas prave pitu sa gotovim,tj.fabrickim korama,al ja vise volim da ih sama umesim-naucila me mama. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nego sta.. nista bolje od pravih domacih jufki - jes da uzme pola dana da se sve spremi i pola kuce bude u brasnu, ali VRIJEDI :da:

 

one fabricke kore, ne znam.. nit je chips, nit je jufka, baklavu kad pravis s tim recimo - sto bi rekla moja baba "bolje da si se sad posro u to" :) posto se sve razlije i ne vidis granice kora i fila :)

 

zeljanica se obicno pravi sa SHPINATOM (spanacom jel`te), ili blitvom. pita od koprive je lijek za one anemicne, i generalno sav taj zelenis.. ja sam jedno vrijeme zivjela na tim stvarima, dok sam bila mladja, posto sam odbijala da uzimam lijekove, doktor nije vjerovao da je sve to postignuto hranom.

 

inace sav taj zelenis (kopriva, blitva, spinat, brokoli), sto kaze Axe vrlo blago prokuvati, samo minut dva da ga para prodje onako - em bude najukusnije, em sacuva korisne sastojke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ponovo sam se naložila da jedem salate, jučerašnja je bila:

- paradajz

- krastavac

- praziluk (mnogo)

- beli luk

- peršunov list

- feta sir (grekos - dovoljno je slan da ne treba ništa više soliti)

- jabukovo sirće

- komadići tunjevine

*drool*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Вјешце84, тако слатко има да дођем у ту твоју Бабушницу да ме учиш да месим коре.. :)

 

Аксеаносилас, шунтав на квадрат.. причаћу ти лудило његово.. :)

Dogovoreno!I pasulj cemo da kuvamo,i kolace da pravimo.A mozemo i rostilj da raspalimo.Ma samo da se rucka,bre! :pivopije:

 

nego sta.. nista bolje od pravih domacih jufki - jes da uzme pola dana da se sve spremi i pola kuce bude u brasnu, ali VRIJEDI

Upravo tako.Oklagija u ruke,pa da nas bog vidi. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dogovoreno!I pasulj cemo da kuvamo,i kolace da pravimo.A mozemo i rostilj da raspalimo.Ma samo da se rucka,bre! :pivopije:

 

јебеш пасуљ, коЉачи и роштиљ.. :) а после луђијање и возикање по најлепшем делу Србије... :) И то уз до даске појачане Атлантидине песме у колима :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam isprobala i to da napravim, posto mi se par puta u restoranu dopalo kao dodatak uy pastrmku. Jednostavno sam skuvala u vodi i potom proprzila na maslinovom ulju sa jednom knorr kockom i bilo je super. Jos je i posno za one koji poste!

 

Hvala Olja na receptu. Spremila sam baš ovako kako si navela, s tim što sam dodala zelje i blitvu i nekoliko šargarepica. Bez knorr kocke to ne bi bilo to. Na kraju sam prelila pavlakom i sve smazala za čas :D Praviš nešto relativno dugo, a tako brzo ode u stomak :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji pasulj vi kuvate? Ja nisam deset godina pojeo, pravi srpski pasulj, zovu ga bojani, sarenac, sareni (negde ga zovu tresnja ili cresnja). Ima pravi pasuljast oblik, samo sto je sitniji i razlicitih boja, od ljubicaste, roze, braon, sa elementima bele. Veoma je sladak. Ni na sumadijskim pijacama ga nema, zatrlo se seme. Uvoze neke iz Kanade, i nekih zemalja iz bivseg SSR-a. Sta smo doziveli...Oce li neko da sije samnom pola-pola, imam 7 ari baste. Od ortaka trazim samo seme :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji pasulj vi kuvate? Ja nisam deset godina pojeo, pravi srpski pasulj, zovu ga bojani, sarenac, sareni (negde ga zovu tresnja ili cresnja). Ima pravi pasuljast oblik, samo sto je sitniji i razlicitih boja, od ljubicaste, roze, braon, sa elementima bele. Veoma je sladak. Ni na sumadijskim pijacama ga nema, zatrlo se seme. Uvoze neke iz Kanade, i nekih zemalja iz bivseg SSR-a. Sta smo doziveli...Oce li neko da sije samnom pola-pola, imam 7 ari baste. Od ortaka trazim samo seme :)
Ovde kod nas niko ne kupuje pasulj.Babe i mame imaju baste,sadi se redovno,tako da u mom kraju pasulja ima kolko oces.Ima ga u raznim bojama,al su beli i braon najzastupljeniji.Meni je braon najsladji. :da: Sprema se lako,samo sto treba vremena da se skuva lepo.Ja spremam u dve varijante-chorbast i prebranac(gust,zapecen u tepsiji). Edited by WITCH84

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolji pasulj - pola pasulja pola luka, obaris pasulj, pomesas s lukom uprzenim toliko da je zuta kasha, dodas zacine, zapeces, prdis 5 dana od jedne kasike :rockdevil:

Ili dijet varijanta kuvas pasulj s dimljenim rebrima :rockdevil: To moze i svaki dan, ne pada tesko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@witch

sumnjam da je to taj pasulj ... izmelezanilo se...

@double

po tvom ispada da se prdi od luka, a ne od pasulja. Opsta je cinjenica da mahunarke stvaraju gasove u stomaku.

Ja u pasulj stavljam listove nane i bosioka, na kraju kuvanja. Verujte da smanjuje prdeze. Neko stavlja jabuku (ne znam zbog cega)

Jel stavlja jos neko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...