Jump to content

Kuvanje


krezavy

Recommended Posts

pitam se da li ovde list vinove loze za smek ili cisto da ne ispadne fil?

da se razumemo, sarma od zelja i od vinove loze nije ista...mislim na smek.

 

Nije, ova druga ima da se malo zvaTje. Ali generalno, obe su mljac. Riba se inace uvija da ne bude u direktnom dodiru sa vatrom, da se krcka unutra. Negde se koristi vinova loza (kod nas) ali obicno list banane, po belom svetu. Sluzi i kao prezervativ, moze da stoji u tome skuvana neko vreme.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote name='ilegalac' date='29. 3. 2008, 20:33' post='163

@witch

piletina je za podvarak...nikad nisam jeo kupus sa piletinom, cak ni u studentskoj menzi :)

Pa podvarak ne volim,al kupus sa pilecim batacima obozavam.Znaci,sprema se ko i sa svakim drugim mesom.Batake prvo kuvam posebno,pa ih onda dodam u poluskuvani kupus.Onda se krckaju zajedno jedno sat i po-dva,pa u rernu da se sve lepo zapece.Od zacina u kupus obavezno stavljam alevu papriku,lovorov list i sargarepu.Sto se ovih sarmi tice,preferiram sa listom vinove loze,koju imam u dvoristu.Mljac.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

joj, kako se ukusi razlikuju. evo necu da pljujem zhivinu... ali generalno jare je jare, jagnje je jagnje, gican je gican, krave su moj trenutni favoriti za krchk. mada kupus stvarno mozhe da uspe bez i trunke nesrecnih zhivotinja. shto se sarmice tiche i ja sam ljubitelj onih sa zeljem (vinova loza ima zajebanu teksturu za osobe sa nepotpunim zubalom.... al lagano sredicu ja zube do sezone tih sarmica)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

uzas. nisam mogla ni da procitam, a kamoli da to spremam.

 

ne bi mi mozda bio uzas da zivim u planinama, tamo negdje u srednjeg vijeku, pa ajde - nema se izbora.. ali ovo.. fuj.

 

 

 

 

 

 

inace, ne kuvam vise - dolazi mi mama u ponedjeljak, nema vise mene u ku`inji :lol:

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nekog interesuje mediteranska kujna... evo mog predloga za rucak ja sam to juce mojima spremala i sve su pojeli do kraja u slast...

Treba vam 30-45 minuta.

 

Uzmite jedno pakovanje sampinjona stavite ih da se prze a zatim posle nekih 5 minuta dodajte tikvice (sitno iseckane 2 komada), kada je przenje pri kraju dodajte malo belog luka (nikako bez njega jer jelu daje specificnu aromu), i malo sveze iseckanog persuna.

Za to vreme obarili ste spagete, potom ih tako obarene stavite u lonac sa pecurkama i tikvicama, malo to mesajte i gotovo.

Uz to servirajte vino, moj izbor je Kratosija. Prijatno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...