Jump to content

Kuvanje


krezavy

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Teska dilema oko teletine... Da je pokvarena smrdela bi iz daleka. Da je sveza ne bi imala miris ni kad joj se priblizis na 1cm. Da je pokvarena imala bi ljigavu povrsinu. Da nije pokvarena miris bi nestao posle 20min kljucanja... Jel vi generalno bacate takvo meso? Prvi put imam tako neodredjenu situaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teska dilema oko teletine... Da je pokvarena smrdela bi iz daleka. Da je sveza ne bi imala miris ni kad joj se priblizis na 1cm. Da je pokvarena imala bi ljigavu povrsinu. Da nije pokvarena miris bi nestao posle 20min kljucanja... Jel vi generalno bacate takvo meso? Prvi put imam tako neodredjenu situaciju.

Zlatno pravilo mesa: ako sumnjas - baci.

 

Danas svasta trpaju u meso da bi sto duze zadrzalo svezinu, ne mozes koristiti zato standardne parametre odredjivanje valja li ili ne.

Nemoj ceo vikend da provedes na wc solji :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan "ne znam sta da kuvam u nedelju" recept. U stvari, ispalo je odlicno :)

Dosta je socno, ali ne vodenasto, lagan obrok :)

 

Musaka sa graskom

- mladi grašak

- šargarepa

- tikvica

- crni luk

- paradajz

- 1 pakovanje sira na listiće za tople sendviče

- 2-3 kašike palente

- 2 jajeta

- so, ulje,

 

U dubljoj šerpi propržiti crni luk, dodati grašak, sitno seckanu šargarepu i sitno seckanu tikvicu, sipati malo vode. Kad prokuva, dodati 2-3 kašike palente. Kuvati još posle toga.

Na dno vatrostalne činije poredjati kolutove tikvice i paradjza. Preliti sadržajem šerpe.

Prekriti kolutovima tikvice, umutiti jedno jaje i posoliti, preliti teko tikvica. Prekriti kolutovima paradajza, umutiti drugo jaje i preliti odozgo.

Staviti 15ak minuta na mikrotalase, poklopljeno. Zatim otklopiti i grilovati 15-20 minuta.

Na kraju poredjati listiće sira i sitno seckani paradajz.

 

musaka+s+graskom.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na kraju nije ni bilo bitno, spalila sam i serpu i meso... :udri: A inace kupljeno pre samo 2 dana, znaci vise ne idem u tu mesaru (nova kod Kalenica, da znate da ne idete tamo).

@recept od Smorock: Deluje njam, spremacu bez palente i sira :veseli:

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

"grilovati" je hipsterski izraz za sve nas koji imamo mikrotalasnu a nemamo običnu rernu

označava istu radnju - pečenje, koja se na mikrotalasnoj zove "grill"

s tom razlikom da kod "grilovanja", toplota dolazi samo odozgo zbog urodjenog defekta mikrotalasne, a kod standardne rerne toplota dolazi iz više pravaca zbog ne gej postavke grejača.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest c1k4_ml3kc3

Е, ово је једна фора коју желим да применим ускоро. Пре свега, потребно ми је за једну порцију два оваква пуњена парадајза.

 

Линк к' Кулинарки

 

Али у средину бих ставио нешто јако посебно (и калорично).

 

За "средину" потребно је

 

1 велики парадајз (да стане у целу шаку)

100гр ФЕТА сира

1 тврдо кувано јаје

10-20 грама шунке

2-3 маслине (слане)

 

Опционално : Мајонез, две полутке беланца

 

Декор :

Мала везица першуна

Кашичица кајмака

 

Парадајз ољуштити (најбоље је потопити парадајз у врелу воду и онда ће моћи да се лакше ољушти кора). Јаје пресећи уздуж и одстранити жуманце од беланца. У посуди промешати фета сир и жуманце, млети виљушком. По укусу кувара/ице може се додати и мајонез и помешати. Маслине је потребно исећи на колутове, а шунку на коцкице. Парадајз пресећи на врху и одстранити семе. Потребно је направити шупљину како би се парадајз напунио филом. Након пуњења филом поставити колутове маслина унаоколо отвора тако што се зарију у фил. Ређати у круг. На средини пуњеног парадајза поставити куглу кајмака и у исту на врху набости везицу першуна (да подсећа на фитиљ).

 

Поређати три парадајза у тањир и уживати :pivopije:

 

Опционално : Две полутке беланца можете напунити мајонезом и послужити уз јело, декорисати по жељи.

 

Om nom nom :]

Share this post


Link to post
Share on other sites

'ladno sam istripovao da se tema zove "kurvanje"

 

sine, sunce mi udarilo u glavu, nema drugog objašnjenja :mrgreen:

 

 

inače, slabo kuvam, jedino pametno što znam da napravim su palačinke sa evrokremom, bananom i mlevenom plazmom (mmmmm...) a i njih pravim jedino kad mi svrati društvo ili tako nešto

Share this post


Link to post
Share on other sites

kuvam,naravno da kuvam ^_^ od 15.e god,kad sam pocela da zivim sama u stanu.nije problem,nauci se,a i lepo je znati.:D osobno ne volim kad neko ne zna ama bas nista da skuva(ono hvalisanje danasnjih devojaka koje su precool da kuvaju:''ja ni jaje ne znam da ispecem'' :blink: )...za momke jos i tolerisem :mrgreen: jbg,malo sam zadrta i tradicionalna po tom pitanju :unsure: sve pravim dobro,i to mogu da potvrde svi moji drugari,poznanici itd :da: ali ipak najbolje spremam gibanicu,krompirusu,baklavu i sve vrste kolaca :wink2: a sto se recepata tice,davno sam prestala da ih pratim,jer uvek nesto nemam od navedenog u stanu,pa sama improvizujem.... jbg,kriza,sta ces :mhihi:

  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...