Jump to content

Kuvanje


krezavy

Recommended Posts

Шта ћеш кад напољу није самртајм.

 

Иначе, један он топик. Сутра спремам нови рецепт:

 

Скувају се макароне и виршле. Макароне се оставе да се хладе, за то време се исецкају виршле и направи се сос од следећих ствари: ситан сир, јогурт (не превише јер није поента да макароне пливају), сенф, зачини (кари, оригано, со и шта ко већ воли). Онда се исецкане виршле сруче у сос и то иде преко макарона. Лако и брзо се спрема, а укус је феноменалан. Само треба пажљиво са каријем, баш га мало треба ставити да не би убио све остале укусе.

 

Лу, ја сам зељаницу правио у 6 поподне. Једино ако ти тад није доручак. :haha:

Edited by Јарослав

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad pomenu makarone, nikako da probam recepis koji mi burazer rekao da je hasao kod ortaka. pili i pirkali pa ih puklo na hranu i pohasali sve u gajbi, pa kad su gledali shta cje, taj ortak chija je gajba uzme i napravi makarone i stavi u njih malo vegete i pavlaku, kazhe burazer da je bilo okej jelo, al ono, bio je narivan, al u svakom sluchaju, probacju tipa sutra da vidim na shta to lichi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Брате, нема ту ништа спектакуларно. Био је надуван, а тада је све спектакуларно. Мада, ако убациш жито које је клијало три дана...

 

@ДМД: Јебига, нисам ја смислио. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad pomenu makarone, nikako da probam recepis koji mi burazer rekao da je hasao kod ortaka. pili i pirkali pa ih puklo na hranu i pohasali sve u gajbi, pa kad su gledali shta cje, taj ortak chija je gajba uzme i napravi makarone i stavi u njih malo vegete i pavlaku, kazhe burazer da je bilo okej jelo, al ono, bio je narivan, al u svakom sluchaju, probacju tipa sutra da vidim na shta to lichi..

 

Ja uvek u makarone stavim pavlaku, i u pirinač, bude mi lepše.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O a sad za ove praznike kad pocnu da se pojavljuju kuvana jaja na svakom koraku :haha: tj. u svakom obroku.

РУСКА САЛАТААААААААААААААА

 

To samo za brata Lemija.

Кад га спомену, шта је са њим? Нема га већ неколико дана.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ух, пуњене тиквице! :wub: Али са киселим млеком или павлаком. Може и без, али некако ми није то то.

 

@ШајнингЕјми: Сос од печурака иде уз свако месо са кромпир пиреом. :da:

 

@NB: Леми? :haha:

Edited by Јарослав

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uvek u makarone stavim pavlaku, i u pirinač, bude mi lepše.

nikad probao, ni jedno ni drugo.. makarone ionako retko jedem, a uglavnom sa paradajz sosom i sirom, a pirinach sa vegetom, ili ga samo posolim, a kad mi se jede slatko stavim kakao u prahu i shecjera.. moracju da probam to s pavlakom, dok ne izbacim mlechne proizvode iz ishrane..

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...