Jump to content

Kuvanje


krezavy

Recommended Posts

Sto se tice pravljenja hrane, to mi nikad nije bio problem. Otac me je ucio da spremam razna jela, tipa kad ostanem sam, tako da sam za razne moje drugare prave razna jela, nikad mi nije predstavljalo problem i uglavnom su bili odusevljeni tom mojoj sposobnoscu. Ali to je prouzrokovalo do jednog malog previda. Jednom jedan od mojih ortaka, mramuran(ne zbog alkohola, nego zbog naglih promena u vremenskim zonama), je dosao kod mene pa me zamolio da mu napravim kafu. Posto ja kafu ne pijem, nit me je nekad pre toga interesovalo kako se pravi kafa, ali imao sam ogromnu znatizelju kako se to radi, i realno izgledalo mi je kao lagan posao. Definitivno ne nesto sto ja ne bi mogao da se nsoim, jer mnogo sam komplikovanija jela pravio. Moja zamisao je da se kafa, pravi isto kao caj. Ono voda do trenutka kljucanja, ubacim kafu, malo promesam, sacekam da se "primi" i eto gotova kafa. Ponud ja tog mog druga kafom, on to prihvati dal zbog postovanja prema domacinu, dal sto je mislio da u Srbiji kafe izgledaju drugacije nego u Americi(ja sam se u tom trenutku pitao kako moja kafa nije crna, vec ima boju svetlijeg cokoladnog mleka). Kao okej mu je, klima pozitivno glavom, kada ga pitam da li valja. A shvatam da u sebi govori"Jesus fucking Christ, this is bad.", i da je posle toga zamrzeo kafe. Ali u tom trenutku pojavljuje se moj otaca to the rescue. Kada je video sta sam uradio, oteo mu solju iz ruke, prosuo kafu u sudoperu i napravio novu. U tom trenutku shvatam kolicinu faila koju sam postigao, i tako ponizno se izvinjavam drugu zbog fizickog i psihickog pretrpljenog bola. I tada shvatam da pravljenje kafe nije lak posao, kao sto izgleda. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tačno tako, isto tako ljudi misle da se pravopis nauči još u osnovnoj, ali to nije istina, mnogo je teže nego što se misli.

 

Elem, bio sam inspirisan onim slikama što je Lou ostavio pa sam jutros pravio jaja, krmenadle i uz to domaći sir, davno nisam jeo lepši doručak :D

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Треба ми што више рецепата за прављење кашастих/течних јела са што више калорија, протеина, витамина итд.

:ео нешто у духу озледе, толко калорично да ће вам сигурно пасти мрак на очи:

 

''Гробарски шејк''

 

узети 65% поседа лопте, очистити га од пропуштених шанси и бацити прво полувреме.

  • Upvote 6
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okusi Radosno Viršlu Petkom; ova Posvećenička Ceremonija sluzi da se Prigovori

popularnim Paganizmima Današnjice: Katoličkom Hrišćanstvu (nema mesa

petkom), Judaizmu (nema svinjskog mesa), Hinduskim Narodima (nema goveđeg mesa), Budistima (nema životinjskog mesa) i Diskordijancima (nema kifli za Viršle).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Kuruza, brata grobara sa faličnim zubalom:

 

Ne verujem da ćeš naići baš na recepte za takvu hranu, jer iste se prepisuju kao dijete bolesnicima. Na pamet mi padaju razni pirei od povrća, sitna tunjevina, griz, koh, kačamak, možeš da uzmeš mekinje u prodavnici zdrave hrane i umešaš ih sa jogurtom, stavi jabuku u rernu da se zapeče pa je izgnjeckaj, iseckaj špagete, i to ne mora da žvaćeš...

 

Našla sam i ovaj recept. Deluje fino: zapečeni grašak s pirinčem

 

:(

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...