Jump to content

Kuvanje


krezavy

Recommended Posts

Gledaj da na Kalenicu ubodes onog lika sto voli da ti prica kako on prodaje svoj persun u saksiji eliti sa Dedinja i kako svaka pevaljka ima njegovo bilje :haha:

Odes na Djeram preporodis se :da: Na Kalenicu se svi mrste i gledaju da ti podvale (ako ima neka postena baba/deda/hobgoblin preporucite mi :D ).

 

Haha bilje sa svarovski kristalima :haha:

 

al ozbiljno, nisam naletela na tog... a volela bih, realno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni vlasac, bosiljak, persun i jos nesto raste u saksijama na przoru, redovno ih zalivam i suncam, lepo rastu za sada. Uvek mi je bio cool trip kada gledam one emisije za kuvanje i kada prave salatu, sta vec i uberu iz saksije ono sto im treba. Btw prostor u kuhinji izgleda bas lepo sa tim zelenisem na prozoru, jos samo da vidim kakav je ukus i puna kapa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Evo, da turim recepat i tamo gde pripada.

 

0,5 kg brašna T-950 (ima ga u DIS-u i Idei - verovatno i u mnogim drugim radnjama, košta oko 45 din za kg)

pola kesice suvog kvasca

dve ravne kašičice soli

pola kašičice šećera

 

nekoliko kašika prethodno (u suvom sudu) pecnutog susama*

šaka prethodno (u suvom sudu) pecnutog oljuštenog suncokreta*

kašika-dve prethodno (u suvom sudu) pecnute golice*

30-40 g mlevenog lana*

*ovi sastojci mogu a ne moraju da idu u hleb, količina može da varira itd.

mlake vode po potrebi

 

Dalje valjda svi znaju, ostavi se da naraste (udvostruči ili utrostruči količinu), zatim se na pobrašnjenoj podlozi zamesi u željeni oblik i smesti u pleh, a dok se rerna greje na 180 stepeni hleb opet malo narasta u tom sudu. Poprska se mlekom odozgo (od toga valjda bude tanja korica) i peče se oko 1 sat (oko sat pečem u ovakvom plehu http://www.kaufmax.rs/assets/photos/640050/640050-10523844-original.jpg?1275463292 (sporo se peče odozdo), a ako hleb izručite na običan veliki pleh i pravite lepinju, verovatno je 45 min dovoljno), a pred kraj (5-10 min) može da se uključi ventilator rerne čisto da ga malo bolje prosuši.

Kad se ispeče, umota se u krpu na sat-dva, a posle treba da ide u kesu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...