Jump to content

Kuvanje


krezavy

Recommended Posts

Ja sam pravila po tom receptu, ispalo je ko hlebcina najgora (iako je bilo tanko). Nije licilo ni na jednu dobru picu koju sam jela :haha:

Pa jel znas onda neki bolji recept? ispade lakse naci nuklearnu bojevu glavu nego dobar recept za picu.

Edited by Ozziris

Share this post


Link to post
Share on other sites

YuMetal musaka

 

Potrebno:

1kg krompira

1kg paradajza

400 gr mocarela sira

1-2 tikvice

List persuna

1 maslac

1 jaje

2 glavice luka

zacini po ukusu

1 admin

1 moderator

1 iskreni clan

 

Priprema:

Otrebiti krompir i iseci na kolutove, ali nikako kolutove od 2 cm nego tanje i poslagati po dnu cinije u kojoj ce se peci. Dati moderatoru da oljusti luk bez suza i isece na manje komade koji mogu da se seku u secku, clan uz suze sece luk i daje ga adminu da dinsta na maslacu. Kada se luk izdinsta u njega dodati iseckane tikvice i paradajz i ostaviti da se skuva. Preostali paradajz iseci na kolutove i poslagati po krompiru. U medjivremenu nizi rangovi foruma iseckaju mocarelu na kockice i listice, moderator(muski clan) popuni rupe kockicama mocarele uz recenicu "vi to bolje radite imate rupe ceo zivot". Kada se povrce skuvalo prelije se preko krpmpira i paradajza, poslaze se jos jedan red povrca iseckanog na kolutove, naravno manje od 2 cm, popune se preostale rupe i stavi se da se zapece u rerni. Pred kraj pecenja poslazu se listici mocarele, prelije se jednim jajetom koje je clan predhodno dobro ulupao(poklopio poklopcem) i pospe se sitno seckan list persuna. Ostaviti da se joa malo zapece, ili u nasem slucaju skuva posto smo se osdlucili za vlaznu musaku, jer je vlazno uvek bolje. Naravno, usput smo zacinili po ukusu.

 

Salata(popularno nazvana salata sa sargarepom i prstima):

Narendati sargarepu i malo prstiju po ukusu, sitno iseci paradajz, dodati jednu pavlaku i mirodjiju..... Mislim da sam ostatak zaboravila, Smorock ce me dopuniti.

 

Mama je pripremila prilog od mesa, a sve to je izgledalo ovako:

 

IMG20120721_003.jpg?t=1343326756

 

IMG20120721_001.jpg?t=1343326763

Edited by Night's Blood
  • Upvote 10

Share this post


Link to post
Share on other sites

.... aaaaand I'm back in the game :wub::rockdevil:

 

 

 

ČORBA OLD BOY

 

- glavica crnog luka

- kineski patlidzan

- tikvica

- šargarepa

- 1 slatka jabuka

- par suvih šljiva

- 2 jaja

- pirinčani rezanci

- jogurt

- soja sos, curry, so, beli luk u granulama

 

Iseckati suve šljive, jabuku, luk, tikvice i patlidžan i izdinstati. Dodati vode i sitno sečenu šargarepu i kuvati. Šargarepa treba da ostane blago hrskava. Dodati rezance, curry i razbiti jaja u sve to. Poklopiti i kuvati.

Kad se skuva sačekati malo da se ohladi, servirati i preliti jogurtom. Dodati curry i beli luk po ukusu.

 

Možda izgleda ko pegla, ali je super ukusno :D

 

IMG_0892.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

postoji samo jedna stvar kojoj oprastam secer

marcipan :wub:

 

zna li ko kakav dobar proveren recept za marcipan?

Ili, jos bolje ako zna neki sa zamenom za secer.. mada to cu google da pitam ipak..

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...