Jump to content

Kuvanje


krezavy

Recommended Posts

kad im je pokazao kako se sprema "mehanicki preradjena" hrana (uzeo pilecu kozu, kosti, masno tkivo i nesto mesa i izvrteo im u blenderu), posle su razgrabili pecene batake. ;) najgore je sto to najverovatnije decu "drzi" par dana, eventualno nedelja, posle se vrate na djubre od hrane. jak je onaj mali koji je izjavio da nikad nije jeo salatu i bio mu najveci "neprijatelj", a posle je postao prvi pobornik salate. :udri:

 

a najjace je na kraju, kad devojcice iz visih razreda drze neki protest protiv njega "jamie go away" i te fore, a ne zna se koja ima vecu guzicu i koja je deblja u svojih 15-16 godina. :) :) ako, ako...

 

 

ubedljivo je ispao najveca faca kad je klinton trazio da ga upozna, a ovaj odbio u fazonu "imam dosta posla sutra". :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tek sad videh ovu temu.

Prvo sve pohvale za muske izdanke ovog podrucja koji zalaze u kuhinju (a da to nije samo da bi iz frizidera izvukli pivo)!

Jamie je ludak,svidjaju mi se kombinacije ukusa i neke njegove fore,ali taj pokusaj menjanja klope po skolama je donkihotovska borba sa vetrenjacama!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne volim Dzejmijevu kuhinju... zato sto neke zacine i sastojke covek ne moze da nadje u Beogradu...

 

super je to sto propagira zelenish i voce, mada neke njegove kombinacije mi se bas i ne svidjaju...

 

pogotovo u zadnjih godinu dana je poceo da mesa sve i svasta... :mrtav:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kokopeli, pravila sam ovo tvoje sa krem bananicama, super je, samo ja sam stavila 4 kasike mleka pa nije ispalo dovoljno gusto. I mrzelo me da sitno seckam bananice, malo su krupnije.

E pazi, i ja sam je upravo napravila, ali sa Hulala slatkom pavlakom. Ta pavlaka dođe u tetrapaku, pa se muti nekih 5 minuta. Ispadne toliko gusto da pomisliš da je šlag (samo što imaš posudu od kilogram šlaga :)). I ne da je bolje od onog mog recepta sa kiselom pavlakom, nego ne može da se poredi. :da: :da: :da: I ne treba onda šlag preko. Mmmm, FENOMENALNO!

 

ekstra! mislim da sam jednom probao takvu tortu, ali nije imala 3 sloja kao tvoj recept, tako da cu ovo morati da probam. :-] deluje mi zanimljivo da se umesto 15 bananica uzme 10, a da se ostatak mesta :) popuni kockicama zelea. kad pokusam javicu na sta lici. :)

Mmm, vidiš, dobra ideja. Ili recimo, nekad umjesto bananica uzeti jafu. To sam radila par puta sa plazma tortom (pored želea ili ratluka ubacim i jafu).

 

ono sto ja volim kod tiramisua to je da se oseca rum ili neka slicna alkoholna fora, a ono sto ne volim to je kad ima previse piskota, pa jos ako su suve - nikad gore. :-[

Da, slažem se skroz. :da:

 

jel neko voli spagete sa "plodovima mora"?

Ja, ja, ja!

 

postoji super fora da se u blenderu ismiksuju paradajiz i paprika, da bude onako vodena masa (paradajz pusti sok) :) pa da se posle to malo u tiganju "prokuva" da se zgusne, a onda se dodaju skoljke. posle toga, kad se servira, ide neki mladi sir preko.

Moj drug super sprema špagete sa morskim plodovima, ali ovu foru ipak ne zna. Jedino što bih ja umjesto mladog sira (nikako ga ne volim), stavila onaj buđavi.

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tek sad videh ovu temu.

Prvo sve pohvale za muske izdanke ovog podrucja koji zalaze u kuhinju (a da to nije samo da bi iz frizidera izvukli pivo)!

Jamie je ludak,svidjaju mi se kombinacije ukusa i neke njegove fore,ali taj pokusaj menjanja klope po skolama je donkihotovska borba sa vetrenjacama!

 

 

 

sta znam.. ovdje i nije.. Arnold je zabranio sodu u skolama, uveo je mlijeko, postepeno su izbacivali gluposti a ubacivali voce/povrce..

 

pored toga - uvedeni su programi za fizicke aktivnosti, postoji cijela kampanja za to i rezultati kazu da se bas dobro napreduje..

procenat djece koji koriste teretane ili su upisani na neku sportsku sekciju skocio je za oko 15% na 45%..

 

a to je tek pocetak.. gomila kompanija je ukljucena, pogotovo Kellog`s i sl.

 

 

neko mi je prepricavao to s Oliverom, sto Imaginos isprica :da: dobar je lik onako.. :da:

 

 

 

 

i zajebite glupave recepte s gotovim `cake mix-ovima`.. sto bi rekli amerikanci, ajde nesto `from the scratch`..

 

 

Sonja.. u vezi sastojaka, reci sta konkretno, posto postoji gomila zamjena ili stvari koje mogu kuci da se naprave..

primjer - sun dried tomato moze da se napravi unaprijed vrlo lako i da traje do 7 dana, pesto takodje i traje mozda i do 15 dana.. svaki moguci dresin iliti sos za salatu takodje..

ne kazem da moze BAS sve, ali vecina sigurno. :da:

znam kad svojima tamo saljem neke recepte, pa znam sta tamo ima da se kupi te im usput posaljem i recept za odredjeni sastojak..

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sonja.. u vezi sastojaka, reci sta konkretno, posto postoji gomila zamjena ili stvari koje mogu kuci da se naprave..

primjer - sun dried tomato moze da se napravi unaprijed vrlo lako i da traje do 7 dana, pesto takodje i traje mozda i do 15 dana.. svaki moguci dresin iliti sos za salatu takodje..

ne kazem da moze BAS sve, ali vecina sigurno. :da:

znam kad svojima tamo saljem neke recepte, pa znam sta tamo ima da se kupi te im usput posaljem i recept za odredjeni sastojak..

konsultovacu te sigurno sl put... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajde nesto `from the scratch

najjachi su recepti iz narodnog kuvara...

 

"uzmite dva dobro ugojena pileta pa ih zakoljite, oshurite, ocherupajte i oshistite od iznutrica" :):):)

 

inache, neshto sam se nalozila na piletinu i to bash iz narodnog kuvara. sutra cu da spremam pile u palachinkama. mozda i cezar salatu da probam konachno. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

toy:

cezar salata ti je bas mudrolija teska.. preprzis piletinu, isjeckas na kockice, dodas zelenu salatu, paradajza, malo luka, malo ovoga i onoga, i krutons, ili kako mi kazemo - prepecene hljebne kockice i zalijes to s ranchom.. ranch dobijes tako sto smutis malo majoneza, limuna, sirceta, krnes u to persun/bosiljak ako oces.. i jaka stvar.

 

 

 

ima na nos da ti izadje, plus - meni je to bacanje piletine u travu.. jebo zelenu salatu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mmm, vidiš, dobra ideja. Ili recimo, nekad umjesto bananica uzeti jafu. To sam radila par puta sa plazma tortom (pored želea ili ratluka ubacim i jafu).

nije mi nikad palo na pamet da ubacim jafu... plasim se one jafine "kore", da ne bude previse hlebasto? probaj pa nam javi, ok? :D

 

Moj drug super sprema špagete sa morskim plodovima, ali ovu foru ipak ne zna. Jedino što bih ja umjesto mladog sira (nikako ga ne volim), stavila onaj buđavi.

profi, profi, budjavi sir je za iskusnije kuvare. :) :)

elem, zaboravio sam da kazem da nije svaki mladi sir dobar za ovu kombinaciju. onaj "zelatinsti" koji je bas bled i mekan, i trese se kao pihtija :) taj ne ide u ove spagete. onaj koji ide, to je mladi sir koji kad preseces viljuskom, na njoj ostanu mrvice sira, dakle treba da bude malo masniji od onog ultra-mladog. ne znam kako drugacije da objasnim, ali ukus je drugaciji. jos jednom da skrenem paznju onima koji ne vole "vodeni" preliv: taj blendovani paradajz i paprika treba da se "kuvaju" u tiganju (velika povrsina) da deo vode sto pre ispari (malo maslinovog ulja moze samo da poboljsa celu pricu).

 

inace, postoji i kombinacija sa dimnjenim kackavaljem. ali, tu je fora sto dimnjeni sir ima bas kakrateristican ukus, pa nista drugo osim njega ne moze da dodje do izrazaja. :) sledeci eksperiment mi je: spagete sa prelivom od 4 vrste sira (mocarela, dimnjeni kackavalj, budjavi sir, i neki standardni). verovatno ce da ispadne buckuris ako promasim proporcije, kao sto najverovatnije hocu, ali videcemo. mozda neke sampinjone ubacim u to (tu foru sam "ukrao" iz restorana gde sam nesto slicno jeo ranije).

 

---

 

mrzi me da sada kucam detaljno, ali jedno od omiljenih jela sa spagetama (zapravo fusillima) mi je kad se zapeku u rerni, u kombinaciji sa komadima brokolija + sos od tomatina, feta sira i jaja (ziveo blender/misker), plus listovi kackavalja odozgore (oni kad se istope u rerni, utonu u tu masu i to je fantasticno. stavljaju se pred sam kraj pecenja), i neki prsut izmedju ili pecenica. brokoli u toj kombinaciji totalno izgubi svoj prvobitni (bez)ukus i dobiije neki super smek...

 

---

 

i zajebite glupave recepte s gotovim `cake mix-ovima`.. sto bi rekli amerikanci, ajde nesto `from the scratch`..

ne zezaj, moze i jedno i drugo. ko nema vremena i strpljenja da pravi valjda moze da izmucka nesto na brzinu. :)

 

- dobar je dzejmi, ali ja bi njemu namaz'o na svez somun malo kajmaka i ajvara, cisto da mu neke stvari postanu jasne. ;-)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam mozda si gledao onu emisiju sa njim na B92 kada klincima u skolama menja ishranu bilo je momenata kada deca nisu znala kako izgleda i sta je paradajz :uhoh:

 

Nemoj mi reci da si stvarno poverovala u ono /

NAjjachi je rad kada klinja pochinje da cmizdri, a keva mu sa druge strane zice dotura hamburger :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj mi reci da si stvarno poverovala u ono /

NAjjachi je rad kada klinja pochinje da cmizdri, a keva mu sa druge strane zice dotura hamburger :D

 

Ma emisija je uradjena u fazonu realty show-a pogotovu deo gde svojoj zeni za rodjendan kupuje neka luda kola itd sto nema veze sa ishranom dece u skolama, ali avaj...

U sustini nisam bila u britaniji ali ljudi kazu da im je paradajz uglavnom dosta skup, pa ga mnogi i ne konzumiraju kao i gomilu drugih stvari zbog klime... sta znam tako nekako...

Sto se mene tice nije pitanje da li ja njemu verujem ili ne, nego da li je to stvarno imalo ucinka ili ne, generalno takve teme shvatam ozbijno jer me interesuje ta oblast, a moje misljenje je irelevantno, bitno je samo da li je imalo efekta ili ne na decu. Zar ne? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj mi reci da si stvarno poverovala u ono /

 

 

 

sto je tesko povjerovati?

 

statistike kazu da u prosjeku americka djeca jedu jednu do dvije vocke NEDJELJNO! o povrcu da se ne govori.

pogledas koliko ih pati od dijabetisa i obesity, mene bi cudilo da znaju sta je grasak, ili ne daj Boze cvekla.

 

 

situacija se poboljsava pomalo, bar ovdje.. sto je super, ali bogami, sporo to ide.. navike su im uzasne.

 

 

znam jednu djevojcicu ovdje, od momenta kad se rodila.. vidjam je par puta nedjeljno dvije godine unazad. majka je hrani iskljucivo krekerima i `cookies`. nikad nisam vidjela da joj je dala voce. samo `snacks`.

mala ruca burito, tako, pomfrit.. i oni smatraju da je ona zdrava i da se zdravo hrani.. pogledam oko sebe i vidim da je bukvalno svako drugo dijete na toj ishrani. katastrofa.

zar ocekivati od djeteta sutra da zna sta je paradajz :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cula sam od onih koji zive npr u Njujorku da ima nekoliko kategorija paradajza tamo (ja se uhvatih za taj paradajz pa to ti je :) ) i tipa da je i onaj najlosiji skup, a onaj dobar skup k'o...

 

Ljudi mi smo tako srecni sto mozemo sebi da priustimo da kuvamo i jedemo ono sto spada u mediteransku kuhinju, posto je dokazano da su u mediteranu prisutni mnogo manji brojevi ljudi koji su gojazni, sa KVS oboljenjima, dijabetesom itd.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nekome je i salata ručak :)

тај рад, неко нема ни толико.

''ит јор пуси, дер ар хорни кидс ин Итиоупија''

 

Ljudi mi smo tako srecni sto mozemo sebi da priustimo da kuvamo i jedemo ono sto spada u mediteransku kuhinju, posto je dokazano da su u mediteranu prisutni mnogo manji brojevi ljudi koji su gojazni, sa KVS oboljenjima, dijabetesom itd.

богуми, кад уђеш у превоз ко да си ушо у једно велико дупе. могу људи да приуште себи здраву клопу и за мале/мање паре, ал јебо ти то кад гузица воли да јој је слатко. не бити стока је ствар васпитања и личног избора. куртула ис'ране.

Edited by Генерални

Share this post


Link to post
Share on other sites

pazi, kad sam NAJMANJE love imala mogla sam da priustim paradajz, u svakom slucaju, jeftinije je nego fast food.

 

zavisi sta je kome prioritet.. ali recimo roma tomatoes, ja najvise kupujem jer su mi najslicniji nasem domacem paradajzu - kosta $0.99 - 1.50 po libri, to ti je pola kile.. i to je medju jeftinijem povrcem. u dosta radnji imas ponude od $0.88 po libri, a imas paradajza i od 5 dolara po komadu. zavisi ako je organski i sl.

ja cesto nadjem i organski za 2 dolara, i to mi nije skupo. moj standard se ovdje smatra nizim u odnosu na ove jebene bogatase koji bi se za sve stisli u zivotu osim za hamburger.

 

imas takodje i cherry tomatoes, to su oni sitni skroz, obicno se stavljaju u salate, ja ga koristim kad pravim tortelini, jer su malo slatkasti onako.. oni mogu da se nadju od 2-5 dolara.. zavisi od pakovanja.

takodje, sve zavisi gdje kupujes.. imas radnje tipa Bel-Air gdje bogatuni dolaze i gdje placaju preskupo gomilu stvari, koje ja nadjem na drugom mjestu upola cijene.

 

najbolje je ipak otici na pijacu i kod seljadije i meksikanaca kupiti bas iz baste povrce i voce.. i to za bud-zasto..

 

 

 

 

ne volim price o tome kako je ovdje nesto skupo, posto u odnosu na Srbiju i standard, ova je zemlja super jeftina po svim pitanjima.. gomilu hrane ja ovdje pazarim za manje pare nego sto vi tamo pazarite. a gdje je odnos plata..

jedu Ameri govna s cijenama.. sve im je skupo. McDonalds izgleda nije. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nekome je i salata ručak :)

Ne smij se, meni često jeste :D Paradajz i sir, ali ne sir preko, nego pored :D Ili marinirane masline sa sirom (ali ne sir preko, nego pored :)) Ili kukuruz sa pavlakom, mmm, kud ćeš boljeg doručka, njam-njam.

 

plasim se one jafine "kore", da ne bude previse hlebasto? probaj pa nam javi, ok? :D

No way, pavlaka ubije to hlebasto. Ista stvar kao sa piškotama. Piškote ne smiju biti puno umakane u sok, jer će biti previše natopljene posle pavlake, a onda se počnu raspadati prije nego dođu do kašike (ili viljuške) :da:

 

profi, profi, budjavi sir je za iskusnije kuvare. :) :)

Ja sam, znači, potencijalni profi kuvar (khm, tj kuvarica)?

;)

 

sledeci eksperiment mi je: spagete sa prelivom od 4 vrste sira (mocarela, dimnjeni kackavalj, budjavi sir, i neki standardni).

Mmmm, marry me! Baš sam danas rekla da ne bih mogla da živim bez sira i maslina. Uh!

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se sa Generalnim... I ja volim da klopam prase i slanine s' vremena na vreme ali u ogranicenim kolicinama, kao i slatkise...

Inace ovde izvedes dete u McDonalds i to je izlazak... bljak... najgore je bilo kada mi je moj mali sestric trazio da ga vodim Mc. ja ga pitam "zasto bas tamo"? on mi odgovara zbog igracki u happy meal-u, naravno usput pojede one bljuvotine... Kod mene mu to ne prolazi, ali ono sto me zbunjuje je moja sestra koja ga vodi tamo :uhoh:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

imas takodje i cherry tomatoes, to su oni sitni skroz, obicno se stavljaju u salate, ja ga koristim kad pravim tortelini, jer su malo slatkasti onako.. oni mogu da se nadju od 2-5 dolara.. zavisi od pakovanja.

E, to se, znači, tako zove tamo? To je ovdje tomatino, iliti mali 'talijanski paradajz. Ja to isto stavljam kada pravim torteline, ili bilo kakvu drugu paštu. Jeste slađi, ali samo ga izrežeš na dvije polovine, i to je to. Super stvar! Ovdje je koštao oko 4-5eur, u martu-aprilu, sada ga u Baru ima za 1 euro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...