Jump to content

Horor filmovi


Novaliis

Recommended Posts

Jedan od najpotcenjenijih filmova, po meni, je Near Dark iz 1987. Pored sjajne glumacke postave - Lance Henriksen, Bill Paxton itd. film krasi mracna atmosfera, od pocetka do kraja sve izgleda kao jedan san.. mozda i zbog sjajne muzike koju je radio Tangerine Dream.

Skoro ceo film je snimljen za vreme noci, i predstavlja svojevrsnu mesavinu vampira i vesterna. Sami vampiri su predstavljeni drugacije nego uopbicajeno - prljava banda koja neprestano luta bespucem severne Amerike i lovi nevine zrtve u vecnoj gladi za krvlju i nasiljem. Nema zamkova, devica, slepih miseva, svete vode i sl.

Da nema par scena u kojima piju krv, film bi bio klasican gore o masovnim ubicama koji kolju pijanice po vukojebinama i barovima.

 

Nabavio sam film u blu-ray, pa sam ga odgledao sinoc po ko zna koji put. Meni je ovo jedan od najboljih vampire/horror/bloody filmova, nije najbolji, naravno, ima nekih mana i slabijih tacaka u prici, ali je na vrhu liste cisto zbog atmosfere i sjajne glume.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Jedan od najpotcenjenijih filmova, po meni, je Near Dark iz 1987. Pored sjajne glumacke postave - Lance Henriksen, Bill Paxton itd. film krasi mracna atmosfera, od pocetka do kraja sve izgleda kao jedan san.. mozda i zbog sjajne muzike koju je radio Tangerine Dream.

Skoro ceo film je snimljen za vreme noci, i predstavlja svojevrsnu mesavinu vampira i vesterna. Sami vampiri su predstavljeni drugacije nego uopbicajeno - prljava banda koja neprestano luta bespucem severne Amerike i lovi nevine zrtve u vecnoj gladi za krvlju i nasiljem. Nema zamkova, devica, slepih miseva, svete vode i sl.

Da nema par scena u kojima piju krv, film bi bio klasican gore o masovnim ubicama koji kolju pijanice po vukojebinama i barovima.

 

Nabavio sam film u blu-ray, pa sam ga odgledao sinoc po ko zna koji put. Meni je ovo jedan od najboljih vampire/horror/bloody filmova, nije najbolji, naravno, ima nekih mana i slabijih tacaka u prici, ali je na vrhu liste cisto zbog atmosfere i sjajne glume.

 

Film je klasik!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Inače, ovaj The Human Centipede 2 je dosta ozbiljniji i jači od prvog dela. Nekako deluje... hm... realnije i izvodljivije od svega onoga što se dešavalo u 1. delu, a i crno-bela tehnika dodatno otežava atmosferu.

 

I da, glavni lik je najodvratniji gmaz u istoriji filma, 'leb im jebem gde ga samo nađoše:

 

human_centipede_2_martin.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav gmaz. :haha:

 

Nemam nista protiv bloody gore filmova, mogu biti interesantni za jedno vece, ali uvek sam preferirao horore koji igraju na atmosferu, jezu, igranje sa emocijama i umom. A sve je manje takvih filmova, ili se meni samo cini.. sve je veci trend igranje sa efektima i takmicenje ko ce odraditi goru torture scenu u filmu.

Dajte predlog za nesto zaista strasno, a da nije gore.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spider je stvar za tebe. Nije horor ali je sve to što ti tražiš.

http://www.imdb.com/title/tt0278731/

 

Ako pogledaš, obavezno utisci. A posle možeš i ovo http://www.imdb.com/title/tt0059646/.... ako ti treba još ovakih preporuka, javi. :D

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...

Nabavio ovih dana neke horor kultove, nisam ih još sve odgledao, ali da nabrojim neke:

 

Apartment 1303 - dobar ghost horor (kako ne bi kad je japanski)

Cannibal Holocaust - uncut verzija, najlepši dragulj svake gore cannibal kolekcije

Cannibal Ferox

Creepshow 2

Dawn of the Dead 1978

Day of the Dead 1985

Zombie 1979

The Beyond (Seven Doors of Death)- jedan od najboljih filmova čuvenog Lucio Fulcia

City of the Living Dead - još jedno Fulciovo remek delo

The House by the Cemetery - Lucio Fulci ponovo

The Burning - zapravo odličan slasher iz 1981. Na nivou prvog Džejsona.

Salem's Lot 1979

Silent Night, Deadly Night 2

Return of the Living Dead 1,2,3

Night of the Living Dead 1968 - nabavio original crnobelu i verziju u boji za koju nisam ni znao da postoji

Night of the Living Dead 1990 - Odličan rimejk Savinija

Stephen King's The Night Flier

Dolls 1987

Farm House

Hell of the Living Dead 1980 - još jedan italijanski zombi biser

Eaten Alive

I Drink Your Blood

Jungle Holocaust (Last Cannibal World)

Redneck Zombies

The Devil's Rain

The House That Bled to Death - odličan britanski tv film

Twins of Evil 1971

The Last House on the Left

Zombie Holocaust

Race With the Devil

Edited by Novaliis
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...