Jump to content

Košarka


Geozee

Recommended Posts

Ako nista drugo sinoc se pokazalo ko je bolji trener i ko je spremio bolju taktiku.Mozda Pesic ne zna padeze kako treba ali zato ima nekoliko titula prvaka Evrope i sveta i Ligu sampiona dok Dule ima samo Tripka i 8 titula prvaka!!!!!Nemoj samo neko da mi kaze --to je zato sto voli Partizan pa je zato toliko dugo na trenerskoj klupi----bio je i trener Zvezde koliko se secam!!!!!Nece ga niko i to je cinjenica, osim Partizana naravno!!!A ako se za ono dobija iskljucujuca ne verujem da bi Partizan neku utakmicu docekao da je do kraja vodi Vujosevic.

Sudije su bile osrednje,pravile dosta gresaka i kompenzovale a da li je to odlucilo protivnika ko zna.Svakako nisu imale isti kriterijum,jer za svaki kontakt su svirale faul,ali nesto sto se pojavljuje iz utakmice u utakmicu kad Partizan gubi i krece sa presingom uz kontakte to onda sudije ne sviraju.Ovo je tek prvi derbi,neka bude svaki ovakav pa ko god da pobedi verujem da cemo svi biti zadovoljni!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram biti krajnje iskren. Navijam za Zvezdu, ali mislim da je Dule vrhunski trener. Odlican je, fenomenalno radi sa mladim igracima, ume da napravi igraca, mada ume i da promasi. Zasto ga onda niko nece od velikih inostranih klubova? Pa mislim da je glavni razlog njegovo ponasanje. Ovde ga mi trpimo, predjemo preko svega, pogotovo ljudi iz Partizana, ali to napolju ne moze da prodje. Svo ono pljuvanje, psovanje, vredjanje, cak i sopstvenih igraca, premlacivanje sudije dok igrac drzi vrata svlacionice..... znaju to ljudi napolju i nikom ne pada na pamet da angazuje takvog coveka da nanosi stetu klubu svojim "manirima". Pesic je, po mom skromnom misljenju, bolji trener iz prostog razloga - ima vise trofeja. I to kakvih trofeja! A plus jako je skroman, kulturan i prijatan covek, ne sramoti klub svojim ponasanjem i izjavama, pravi gospodin. A takodjer ume da stvori igraca, on je magnet koji u klub moze da privuce neko zvucno ime ili ekstremnog mladog talenta. Ako ostane u Zvezdi par godina mislim da cemo imati respektabilan i jak tim. Uprava kluba mi takodjer uliva poverenje, po prvi put od kako pratim basket. Jbg!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neko bi rekao ---lako je Pesicu da bude trener jer je prve svetske titule osvajao sa Kukocem, Radjom, Djordjevicem i dr...Najveci uspeh po mom misljenju je titula prvaka Evrope sa Nemackom 1993 i 2002 svetsko prvenstvo sa Jugoslavijom!Sto se tice Vujosevica posle Partizana pocetkom 90-tih cini mi se da je radio u Italiji ali bez nekog uspeha pa se vratio kod nas .Slazem se da je glavni problem njegovo nenormalno ponasanje ali se i takodje slazem da je dobar trener, narocito kad su u pitanju mladi igraci.S druge strane Pesic je odavno uz Mesinu , Zeljka, Bozu, Dudu, Ioanidisa, Aita Garsije najbolji trener u Evropi tako da je o njemu i suvisno trositi reci.Dolaskom u Zvezdu postavio je stvari na svoje mesto, dosli su solidni igraci--naravno uz par kojima bi se trebalo zahvaliti---pre svega mislim na Kovaca i Stevana Milosevica---moguce i Robertsu ukoliko ne popravi igru pod kosem.Slican je problem s Elmedinom jer cemo imati dosta problema ukoliko on ne popravi igru pod kosem--s druge strane sjajan je u ofanzivi!!!Tadija ce se vratiti u formu, Bjelica je dobar potencijal,Stimac dosta borben,Keselj od sjaja do ocaja--plasim se da ne postane novi Tripko---a jedino za Milosevica sto kaze Dule---treba sacekati---jer se videlo sinoc na derbiju da je sav pogubljen i prosto je sreca sto je Pesic iskljucen posto bi ga verovatno ponovo vratio u igru!!Andre Owens standardno dobar, narocito kada su u pitanju derbi mecevi sto je bio slucaj i s Fmp-om i Olimpijom--o Ciboni ne govorim jer je kompletna ekipa imala, nadam se, los dan!!!Samo polako i sto Kari kaze, bicemo u januaru prava ekipa!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos ako se El Karnisero uozbilji i napokon potpise ugovor,tek' onda su jebali jeza. :da:

 

Evo pregovori su u zavrsnoj fazi.

 

neeeeee, samo to ne!

 

Prpa,a?

 

Ako svinjoglavi samo nasluti da bi El Karnisero mogao da potpise za Zvezdu, mislim da bi podneo ostavku da se ne bi blamirao i trpeo ubedljive poraze. A stimac bi se tom transveru obradovao jer vise ne bi bio najruzniji momak u timu :) :) :)

 

salim se ;)

 

Pa jbg ja sam metalac,moram da budem ruzan i prljav da bi bio tr00.Samo pojedini metalci kao npr. lemi mogu da budu tr00 a uz to kepi i cisti.

Salim se. :):):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno, u zivotu nisam popizdeo zbog nekog poraza kako sam sinoc u Pioniru popizdeo. Ceo zivot su mi se gadili ljudi koji psuju sa tribina, a evo ja vec drugu utakmicu zaredom psujem Tripkovicu sve redom. Ajmo lepo ovom choveku zahvalnica, ispisnica i dovidjenja.

Da nekoga trenira Dule Vujoshevic 6 godina, a da ne moze niti aut k'o chovek da izvede..plus promashaji..ali tu se Tepic najvishe "istakao". 1/11 shut. Super.

 

Ali neverovatna shteta, onako pun Pionir za neku NLB tekmu nije skoro bio, atmosfera ne bash evroligashka, ali half way there..prvo poluvreme smo ih razbijali, Rakochevic, Lasme i (surprisingly) Vranes su ih fino punili, Rashicu je trebalo malo vremena da se opichi, ali sve u svem, dobra igra! Marinovic je ubedljivo najbolji bio kod Zvezde, begao Rashicu k'o niko, pa je Aleksic upao..Elmedin se ukljuchio u drugom poluvremenu, ali je dao jednu vrlo vaznu trojku kada smo se mi na +12 popeli, 44-32. Isto je bitna ona trojka u zvuk sirene shto jedan od neprimetnih chamuga dade.

Drugo poluvreme, pa mi nismo jebeno postojali! Prva dvojka nam je bila u cca. 13-14. minutu kada je Zarko napravio onaj kosh-faul. Treca chetvrtina nam je bila 7 bacanja i dve nekako date trojke. Ono je bilo za plakanje. I sama tekma je bila ruzna do bola, greshke na sve strane, tehnichke, nervoza..i na kraju, uspeli smo, po ko zna koji put, sami sebe da pobedimo.

 

 

Generalno utakmica slabog kvaliteta. Dosta faulova, dosta nepovezanih napada sa jedne i druge strane.

Zvezda se nakon -10 iz treće četvrtine vratila u život u najbitnijoj poslednjoj.

Jedini košarkaš koji je zaista kvalitetno odigrao večeras jeste Elmedin Kikanović.

Svaka mu čast, mislim da je igrao sa 110 % svojih mogućnosti.

Rakočević je po meni solidan centar, ali moraće kod Tomaševića na obuku za slobodna bacanja.

4 promašaja za redom, neverovatno.

Tadija slabašan - ali je trojku ub'o iz levog ugla baš u trenutku kada joj je bilo najpotrebnije...

...ne znam šta da kažem o Tripkoviću - katastrofa, čemer, užas i jad.

Bude li ikada još jednom pružio ovakvu amatersku partiju, valjalo bi mu uručiti momentalni otkaz.

Ja bih to učinio, da sam na Duletovom mestu ... kojim slučajem da se Tripko usudi odigrati ovako utakmicu, kao trening relaksaciju.

 

Agreed sve u svemu :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravljas da je Tadija dugo bio povredjen i da se polako vraca u formu!!!!! Ono sto me najvise nervira kod vas Grobara a i sto se stalno svadjam s drugom koji je isti,-----nije Zvezda pobedila nego je Partizan izgubio!!!!!!!!!!!!!!!!! Niko da kaze da se Zvezda borila i to bez Keselja i Stimca, da je u jednom trenutku usao Milosevic koji nije skupio minut cele sezone!!!!!A plus ste imali podrsku 4000 navijaca!!!!!Mozda je Kari svesno prepustio igru pod reketom Partizanu , igrajuci presing verovatno je racunao na umor igraca Partizana.Sve u svemu--niste vise toliko superiorni u ligi---srecne pobede protiv Zadra, Zagreba i FMP-a,Hemofarma ,ako nista drugo , dobro za veciti derbi koji ponovo dobija neku draz!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravljas da je Tadija dugo bio povredjen i da se polako vraca u formu!!!!! Ono sto me najvise nervira kod vas Grobara a i sto se stalno svadjam s drugom koji je isti,-----nije Zvezda pobedila nego je Partizan izgubio!!!!!!!!!!!!!!!!! Niko da kaze da se Zvezda borila i to bez Keselja i Stimca, da je u jednom trenutku usao Milosevic koji nije skupio minut cele sezone!!!!!A plus ste imali podrsku 4000 navijaca!!!!!Mozda je Kari svesno prepustio igru pod reketom Partizanu , igrajuci presing verovatno je racunao na umor igraca Partizana.Sve u svemu--niste vise toliko superiorni u ligi---srecne pobede protiv Zadra, Zagreba i FMP-a,Hemofarma ,ako nista drugo , dobro za veciti derbi koji ponovo dobija neku draz!!!!

 

Tadija zamalo da za'ebe veche sa onim bacanjima na kraju.. a..

 

Kakve srecne pobede? Gledao sam i Zadar i FMP i oba smo dobili na kvalitet i iskustvo, nije nam se bacio chamuga u aut unazad i dao trojku uz zvuk sirene.

 

Pobedili ste, posle godinu i po dana kol'ko vec, svaka chast, ali samo konstatovah da da smo drugo poluvreme odigrali upola dobro kao prvo ne bi ste imali shanse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravljas da je Tadija dugo bio povredjen i da se polako vraca u formu!!!!! Ono sto me najvise nervira kod vas Grobara a i sto se stalno svadjam s drugom koji je isti,-----nije Zvezda pobedila nego je Partizan izgubio!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

ma iskuliraj ih bre samo, to im je najbolji odgovor :)

 

 

 

da smo drugo poluvreme odigrali upola dobro kao prvo ne bi ste imali shanse.

 

da baba ima kurac.

 

 

 

--

edit

ili:

da smo mi odigrali prvo upola dobro kao drugo sabili bismo vas 20 razlike :)

smesni ste glodari sa tim izgovorima i "analizama".

Edited by sabre

Share this post


Link to post
Share on other sites

da smo mi odigrali prvo upola dobro kao drugo sabili bismo vas 20 razlike :)

smesni ste glodari sa tim izgovorima i "analizama".

 

A zasto su analize smesne? Je l' poenta samo da se dodje i ovde i da budu slejerovske izjave tipa "POBEDAAAA!:)" & "pooraz!:("?

 

I da, zna li neko odakle onol'ko gypsya na tekmi? Kol'ko razumeh saopshtenje, samo 30 karata je dato Zvezdi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

A zasto su analize smesne? Je l' poenta samo da se dodje i ovde i da budu slejerovske izjave tipa "POBEDAAAA!:)" & "pooraz!:("?

 

 

taman posla, nego mislim na "analize" tipa "da smo odigrali tako i tako bilo bi to i to...", "pobedili smo sami sebe", "odigrali smo najlosiju utakmicu sezone", "i jedni i drugi su odigrali lose" i sl, znaci analize koje su vise pokusaj izgovora i opravdanja za poraz nego bilo sta drugo...

a objektivene analize su uvek dobrodosle.

verovatno sam malo i preterao, konkretno tvoj post nije bio ceo takav ali je ipak imao taj neki prizvuk :)

Edited by sabre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...