Jump to content

Košarka


Geozee

Recommended Posts

Gledao sam sinoc onog cigana Tegeltiju i jedna stvar mi nije jasna. On kao cestita Zvezdi, drago mu je sto je konacno jaka, ali kao Partizan je nakupio mnogo bodova i trebalo bi da se desi cudo pa da Zvezda tek za 3-4 godine krene da igra Euroligu. E sad, koliko sam ja pratio po stampi taj sistem bodovanja je bio odbacen i ostalo je na snazi da sampion drzave ide u Euroligu. Jesam li ja to neobavesten, ili je ona kalastura u pravu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neobavesten si, jos uvek nije odbaceno bodovanje a trebalo je, jer su se u poslednji trenutak pobunili veliki klubovi --Real I Barselona koji traze 10-godisnje ugovore jer su kao jedni od finansijera itd....jos uvek se pregovara ali za sada mrka kapa sto se tice toga da sampion ide u Evroligu.I mene je zacudilo sinoc sto je Tegeltija na sva usta govorio kako je Zvezda apsolutno zasluzeno dobila i da nije bilo sudijske pomoci ni jednoj ni drugoj strani.Narocito me je iznervirao onaj gledalac koji je upotrebio ''teoriju zavere'' kako je Partizan pustio Zvezdu itd..Ne mogu Grobari posteno da istrpe poraz pa to ti je!!!Skinuo sam utakmicu s neta i gledao sam --- onakvo Zvezdino drugo poluvreme odavno nije vidjeno!!Mozda bi ti navijaci trebalo da se vrate na tribine i da ne kenjaju o Kikanovicu posto decko stvarno igra dobro za nas pod uslovom da popravi igru u reketu.Neigranje Kovaca je bilo pojacanje a mislim da se niko ne bi palio vise od Stimca da je dao neki kos!!!Debeli jeste bio mirniji nego obicno ali i sam je rekao razloge poraza--nedostatak energije--sto je i tacno---kad Zvezda pocne da igra Evrokup usledice i nama slicno----dosudjene tehnicke---Lazmiju i Vranesu zbog prigovora ili psovki sta znam , i Novici zbog neportskog faula nad Robertsom,velikog broja promasenih bacanja i otvorenih suteva u drugom poluvremenu----nece da kaze da je to nedostatak samopouzdanja i muda koja u ovom timu Partizana to izgleda niko nema u ovoj sezoni.S druge strane drago mi je sto je Kari konacno rekao sta je cilj u ovoj sezoni a to je plasman na Final four NLB lige, sto je u neku ruku i realno!!!U cetvrtak u Zoni press bice gost Opacic menadzer Zvezde pa cemo videti sta ima da kaze oko mozda eventualnog pojacanja, o upravi,igracima, treneru itd.....U svakom slucaju ovakvu Zvezdu cekamo od generacije Topica, Stanojevica, Rakocevica, Bencica, Bolica, Miskovica, Perovica,Topalovica, jos cetvorice se ne secam a ako neko zna neka doda!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

U svakom slucaju ovakvu Zvezdu cekamo od generacije Topica, Stanojevica, Rakocevica, Bencica, Bolica, Miskovica, Perovica,Topalovica, jos cetvorice se ne secam a ako neko zna neka doda!!!

 

И оне маторе тројкаше ружне:

црногорштине Стевана Пековића ( звани 7,25 ) и буљавог плавушана Оливера Поповића ( звани мртав угао).

Овај други, чини ми се, тренира неку екипу сада у домаћем првенству.

 

И дрво Јестратијевић, он паде у заборав ... игра ли сада негде?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, i mene je iznervirao onaj lik koji je pricao da je Partizan pustio ZVezdu, i kao Pesic namerno napravio iskljucujucu gresku?!?! Kakvih sve kretena ima. Jedva cekam da cujem sta Opacic ima da kaze, a nadam se da je sve ovo sto je pricao Pesic u stvari sromnost, nadam se da su ciljevi i dometi mnogo veci. Ali najbitnije je da sto duze zadrzimo ovu upravu, trenera i okosnicu ekipe. U narednom periodu cemo biti opasni. Ja se nadam da ce ovo sa bodovima ipak izvisiti jer ne vidim razlog zasto bi PEsko dosao i vodio ekipu koja nema teoretskih sansi da u narednih 5 godina igra veliko takmicenje, osim ako ne osvoji ULEB kup, sto je smesno.

 

A mozda je, ukoliko bodovi zazive, to ipak razlog losijeg sastava Partizana ove godine, kao u fazonu napravili smo dobru zalihu bodova, necemo da se razbacijemo parama, mozemo i da zrtvujemo ovu sezonu, zagarantovano nam je 5 godina Eurolige. Jebem li ga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cini mi se da je i neki lik pricao--sta je trebalo Vujosevicu da prica o onim dugovima i blokiranju racuna i kako Partizan nece da da pare i sl..... To sto su njemu dali govori da Partizan ima debilnu upravu i da posle onakvih uspeha niko nece da bude generalni sponzor Partizana.U jednoj emisiji na B92 Info Vucicevic je rekao da je dug Zvezde 6,5 miliona evra i da ce polako taj dug vracati.Nadam se samo da ce Pesic sto vise ostati u klubu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene nervira ta kuknjava za parama. Tako mogu i ja, da ne vracam kredit za kola i onda kad me banka opali po usima da kukam kao da li ja nekom trebam u zivotu i tako to aluldirajuci da mi neko pomogne. Brate klub je firma, ako belezis gubitke nadji nacina da poboljsas svoje polovanje, ili smanji troskove ili prodaj igrace ili nadji dobre sponzore. A zasto nece dobri sponzori u Partizan, u klub koji je toliko jak, igra jaka takmicenja? E o tome oni treba malo da razmisljaju.

 

Meni se svidja trenutna Zvezdina uprava, pogotovo sto je Drakulic tu, drago mi je sto i pored svega ne kukakju kako su u finansijskim problemima, vec resavaju te probleme. ALi sacekajmo neko vreme, videcemo da li ce se i ova uprava i ekipa raspasti, ili ovaj put imamo nesto zaista vredno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvezda svakako ima nesto vredno ali bitno je to ocuvati.Uprava za sada uliva veliko poverenje

zanima me samo sta su grobari skandirali Pesicu kad je dobio iskljucujucu??nesto Svetislave, Svetislave......kako dalje nisam lepo cuo pa ako neko zna neka napise....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Secam se tog derbija, gledao ga sa ortakom kod njega, a on grobar... Ja ladan ceo mec, kao boli me kurac.. Kad je zvekno trojku kako sam skocio i poceo da mu se smejem, to je strasno bilo :) a nisam ga mnogo posle prozivao , ni upola koliko on mene kad zvezda izgubi...

 

Mislim da je to bilo 97me, i te godine smo cini mi se poslednji put bili sampioni... Tuzno al sta da se radi.... bez obzira na sve, bice lepo ako uspemo da uzmemo ove godine bilo kakav trofej, obzirom da nikad ne smes da kazes da partizan nece biti sampion u basketu, jer su spojili 7 titula zaredom, sto malo kome polazi za rukom.

 

Drago mi je naravno sto smo pobedili, ali sampionat se ne uzima u jednoj utakmici ili jednom derbiju.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je bilo 99 pred rat , Popovic je dao trojku iz ugla, secam se kao da je juce bilo---Rakocevic se spetljao, nekako dobacuje do Topica, ovaj do Popovica i TRojkaaaaaaaaaaaaa

Popovic je uvek bio koristan igrac, secam se i trojke protiv Mesha u finalu Kupa Koraca 1998 koja nije priznata u poslednjem minutu!!!!!!! Ako se ne dobiju Domzale kao da nismo ni dobili Partizan !!!!!Znaci, POBEDA!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je bilo 99 pred rat , Popovic je dao trojku iz ugla, secam se kao da je juce bilo---Rakocevic se spetljao, nekako dobacuje do Topica, ovaj do Popovica i TRojkaaaaaaaaaaaaa

Sećam se te trojke odlično, kao i one protiv italijanskog Mash-a.

A Rakočevoća su svi Zvezdaši psovali u ono vreme, jer je bio neviđeni šeprtlja.

2000 godine kada je Zvezda po imenima imala najjači tim, usrao je motku načisto, toliko izgubljenih lopti je imao protiv Partizana, te su i ispali od crno-belog autsajdera predvođenim Markovićem, Đokićem, Radoševićem ...

Tek kada je otišao u Budućnost, Rakoč je počeo igrački da sazreva. :da:

 

 

jel zna neko koji klub je trenirao Vujosevic u Evropi kad je otisao iz Partizana pocetkom devedesetih???? Zanimljivo je da otkad se vratio u zemlju nije trenirao nijedan klub izvan nase zemlje??

 

Mislim da je trenirao Scavolini.

A pre nego što se vratio u Partizan kao trener, bio je sportski direktor onda monstruozno jake Budućnosti.

U sezoni 98/99 je trenirao novobeogradski Radnički ... generacija Nedić, Boris Raičević, Obradović, Nađfeji...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evrokup pocinje u utorak, Zvezda igre protiv Sarlroa u Belgiji!!!!

Igor Rakocevic je po mom misljenju postao pravi igrac tek kad se vratio iz NBA

Najbolji igrac iz te Zvezdine generacije bio je Milenko Topic a takodje je i za reprezentaciju igrao opasno--zlatni dzoker!!!Realno je da Zvezda prodje dalje posto Bamberg, Sarlroa i Turov i nisu neke Bog zna kakve ekipe!!!Najteze ce biti Fmp-u.Neko rece malopre da je Vujosevic trenirao Scavolini.Nekada je to stvarno bio jak klub, narociti na kraju 80-tih, znam da su igrali neka finala Evrokupova i izgubili od Barcelone, Cibone i Real Madrida.E sad zasto Vujosevic nije umeo da se snadje tamo to je druga prica!!!!A i imao je kosu tada i nije bio toliko debeo!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...