Jump to content

Košarka


Geozee

Recommended Posts

2004, zajebah se. :mrgreen:

 

A rezultati se sabiraju iz poslednjih 8 godina. 2 poslednje Olimpijade, 2 poslednja Svetska i 4 poslednja Evropska prvenstva. Racunaju se i neka takmicenja za mladje kategorije, mada nemam pojma koja tacno. Na FIBA-inom sajtu pise da se npr racunaju poslednja dva U-21 Svetska prvenstva, ali su oni prestali da ih odrzavaju jos 2005. Dok na Wikipediji kazu da se racunaju i Evropska takmicenja za mladje kategorije, ali koja od ova tri koja se odrzavaju i u kom vremenskom periodu niko ne zna.

 

Inace cini mi se da ova lista sto je izbacio B92 i nije bas najtacnija. Gledajuci listu sa FIBA-inog sajta od pre svetskog prvenstva. Tamo smo imali 459 bodova. Izgubili smo Indijanapolis 2002 sto mu dodje 250 bodova, a za ovogodisnje 4. mesto smo dobili 75 bodova. Na gubitku smo 175, sto nam daje ukupno 284 bodova. Dok su ovi stavili da imamo 324. U principu videcemo sta ce biti kad FIBA izbaci zvanucnu listu. Mada me nista ne bi cudilo da zavrsimo cak i iza Turske i Italije.

 

 

Edit: Ne da me ne bi cudilo, nego i ocekujem da zavrsimo iza Turkse i Italije. Jbg sistem bodovanja su napravili tako da prvo mesto na sampionatu Evrope donosi onoliko bodova koliko deveto mesto na Svetskom ili Olimpijadi. A mi na poslednje dve Olimpijade imamo samo jedno predzadnje mesto, dok sa poslednja dva Svetska imamo 11. i 4. mesto. Dok Turcima i Italijanima samo po jedno drugo mesto na Svetskom tj Olimpijadi nose skoro jednako bodova kolko svi nasi uspesi u zadnjih 8 godina, minus ovo cetvrto mesto.

Edited by Nightfall

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Administrator

Neka im oni samo to nabiju na nos , pa neka se pokriju ushima. Imali smo najmladji tim , pa nas uzeli zdravo za gotovo. Danas : Kosarka = Novac i interesi a ne fair igra

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.b92.net/s...5&nav_id=458819

 

 

Italija osma, xexexexe...na osnovu cega jbt!?

 

Turska je do prvenstva bila 17., toliko o Turskoj...

 

Bas bih voleo negde da vidim taj slozeni materijal za fibu... Mora, ali mora neka jebena reakcija da bude. Ali kako se Snezana i Dragance svadjaju oko toga koliko ko kome para dao, ko zna da li ce stici i da se obrate fibi kol'ki su maloumnici... Samo fali da umesto Ivkovica i ovde neki Pizon dodje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahahaha

 

http://www.b92.net/sport/kosarka/vesti.php?yyyy=2010&mm=09&dd=15&nav_id=458998

 

 

Pa znachi ne verujem koliko zavisti,ljubomore,idiotizma,neupucjenosti ...

Ovo vecj prelazi u bolest BRE!

Jebesh mi sve,ponekad sam sebe ubedjujem da neki srbin pishe ove tekstove ne bi li ih namerno drkao ...

NEMOGUCJE je da su ovoliko ljubomorni ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Administrator

Hahahahaha

 

http://www.b92.net/sport/kosarka/vesti.php?yyyy=2010&mm=09&dd=15&nav_id=458998

 

 

Pa znachi ne verujem koliko zavisti,ljubomore,idiotizma,neupucjenosti ...

Ovo vecj prelazi u bolest BRE!

Jebesh mi sve,ponekad sam sebe ubedjujem da neki srbin pishe ove tekstove ne bi li ih namerno drkao ...

NEMOGUCJE je da su ovoliko ljubomorni ...

 

 

Oni nas baš pomno prate , malo mi ih je žao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo mu je odgovorio lik - Hrvati su sišli sa postolja ne zbog nekakvog solidarisanja sa Litvanijom, već zato što nisu hteli da slušaju Hej Sloveni. Ja bih dodao da je Jugoslavija na tom prvenstvu pobedila Litvaniju već u grupi, pa onda opet u finalu, a dobili smo ih u u polufinalu na OI godinu dana kasnije. Valjda su te tri pobede pokazale ko je jači.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...