Jump to content

Burek


Lex Luthor

Српски бренд  

210 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Шунка мање - више, сланина је нешто најбоље што постоји!

Пијаце (сланина и црни лук на комадићу хлеба) и какао с млеком су били моја омиљена комбинација кад сам имао 13 месеци.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Нисам знао да од бурека може да боли стомак, то ми се још није десило. Постоје само две ствари укусније од бурека: чоколада и сланина.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ummmm... sorry for my ignorance your highness.. icon_neutral.gif

ovde se tako kaze, mi ne govorimo gibanica jebote irud i gibanica mrtva....

 

i da, raspao se jer sam spavao do 2,a sestra mi je donela u 11, pa sam ga grijao u mikrovalnoj, ono e.

 

 

 

izvini stručnječe za burek, neće se ponoviti icon_neutral.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

no hard filingz. ne pricamo o gibanici nego o bureku. to ti je pita s mesom u prevodu. kad se pravi, pravi se na duze staze, da moze stajati, sto se kaze od Bozica do Jovandana. ne bi smjelo da se raspada, ako je pravi burek. takva jela se ne jedu na fast food standovima, razlika je ista kao izmedju Big Mac-a, i domace pljeske s rostilja sa sve lepinjom.

primjer burek.jpg

ili zavisi kakvu domacica ima tepsiju..

Share this post


Link to post
Share on other sites

jako je tuzno sto covjek s balkana ne zna sta je burek, to ti je ko da amerikancu objasnjavas sta je hamburger. :)

 

burek je PTIA S MESOM A NE SA SIROM, SPANACOM, TIKVAMA, KURCEM ILI PALCEM.

S JEBENIM MESOM, i SAMO MESOM. MESOO?! kapirate li vi to ljudi.

 

 

vi to mozete zvati KAKO OCETE, mozete ga zvati i kurac s mesom i sa sirom. ali pita s mesom se zove BUREK. ne postoji burek sa SIROM. postoji pita sa sirom, iliti SIRNICA. postoji krompirusa, zeljanica.

 

jebo vas, kako biste naucili teoriju relativiteta kad ne znate sta je burek.. sunce mu :)

 

 

 

za gibanicu i njeno objasnjenje obrati se nekom ko je iz srbije i ko zna o tome ponesto, a da znanje nije stekao s beogradskih standova. :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahahaha mos mislit kako si u pravu... icon_neutral.gif kao sto rekoh sve ovisi od podneblja do podneblja. ovde se bas za BUREK smatra da je sa sirom u originalu. a sa mesom da je 'fejk'. znas ono.. tru, fejk spika. haha.

 

ali dobro koga boli kurac za to. kod vas je obicaj to, kad nas drugo. mos mislit sta je tek onda u sloveniji?! hahahaha :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

to nije obicaj - to je prosto FAKT. pita s mesom je burek. svako drugo ime bureka po meni je osnovno nepoznavanje cinjenica a da ne pricam o necemu gorem.

primjer, amerikanci, italijani, meksikanci, irci, srbi - prsutu zovu prsutom, i nemaju problem s tim.

jedino sam na beogradskim standovima vidjala prsutu s natpisom - sunka, salama i sl. jedino na beogradskim standovima sam vidjela najobicniju maslanicu ili sirnicu s natpisom - burek. jedino na beogradskim standovima sam vidjela `sarajevski` cevap - koji nikad nije vidjen u sarajevu, jedino mozda u leskovcu gdje ih prave tako do po lakta.

pa sad, nisam znala da je `in` biti nepismen i neupucen u stvari koje jedemo skoro svaki dan, no ajde.. sad ide prica o toleranciji i tako ta proseravanja :)

 

 

p.s. ja ne trpim, ne tolerisem i ne podnosim nepismenost i neupucenost. obje stvari same po sebi nisu sramota, sve dok ne dodju u paketu s nekim ko zeli da ostane takav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to nije obicaj - to je prosto FAKT. pita s mesom je burek. svako drugo ime bureka po meni je osnovno nepoznavanje cinjenica a da ne pricam o necemu gorem.

primjer, amerikanci, italijani, meksikanci, irci, srbi - prsutu zovu prsutom, i nemaju problem s tim.

jedino sam na beogradskim standovima vidjala prsutu s natpisom - sunka, salama i sl. jedino na beogradskim standovima sam vidjela najobicniju maslanicu ili sirnicu s natpisom - burek. jedino na beogradskim standovima sam vidjela `sarajevski` cevap - koji nikad nije vidjen u sarajevu, jedino mozda u leskovcu gdje ih prave tako do po lakta.

pa sad, nisam znala da je `in` biti nepismen i neupucen u stvari koje jedemo skoro svaki dan, no ajde.. sad ide prica o toleranciji i tako ta proseravanja :)

p.s. ja ne trpim, ne tolerisem i ne podnosim nepismenost i neupucenost. obje stvari same po sebi nisu sramota, sve dok ne dodju u paketu s nekim ko zeli da ostane takav.

Moram se sloziti sa svime sto si rekla :da::wub:

 

ne vezano za ovu temu, ali ZASTO kad god trazim Pringles ili Bake Rolls vrste Bacon tako sto kazem "Molim Vas Bake Rolls/Pringles sa slaninom" prodavci se uvek zbune i pitaju "mislis sa shunkom?" :confused: koliko znam ham je shunka ali dobro Srbima engleski nikad nije bio jaca strana... samo otkud onda toliki kolektivizam u tom nazivanju bacon-a shunkom??

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...