Jump to content

Burek


Lex Luthor

Српски бренд  

210 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Neki ljudi se neće složiti da je i burek sa sirom podjednako burek kao i onaj sa mesom. Oni će reći da je to gibanica. A šta Vi mislite o tome? Šta više preferirate - burek, gibanicu ili pite? Mislite li da burek treba da bude srpski brend? Šta po Vama zaslužuje da bude srpski brend?

Edited by Smorock

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam takodje pre za gibanicu. Burek mu ipak dodje nesto kao bosanski brend.

 

A od ostalih brendova, osim postojecih (sremska kobasica, sremski kulen, banatski rizling, gorki list, itd...),

mislim da bi trebalo registrovati i pekmez od kajsija (ne dzem, ne marmeladu, nego pekmez). Tako nesto nema nigde u svetu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neki ljudi se neće složiti da je i burek sa sirom podjednako burek kao i onaj sa mesom. Oni će reći da je to gibanica. A šta Vi mislite o tome? Šta više preferirate - burek, gibanicu ili pite? Mislite li da burek treba da bude srpski brend? Šta po Vama zaslužuje da bude srpski brend?

 

Figurativno sam postavio pitanje - Burek ili gibanica?

Ima takvih primera još u nas. Npr. sarma, punjena paprika, ćevapi... Da li su tu naša jela ili nisu?

Zašto šljivovica nije naš brend? Šta mislite o tome?

Koje su naše autohtone vrste pasa?

Da li Yugo može biti brend iako je onako šugav?

Da li kolo može biti brend?

Čime treba predstaviti Srbiju u svetu? Šta prikazati kao tradicionalno naše?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...