Jump to content

Burek


Lex Luthor

Српски бренд  

210 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

vidim krenulo prepucavanje. evo vam pa ovdje vidite sto od hrane potpada pod autenticnu srpsku kuhinju i srpski brend. (brendovi su hype).

inace burek sigurno ne spada u tu kategoriju. nakon sto sam probao burek u Sarajevu ovdje ga vise i ne jedem jer ovo ovdje nema veze sa burekom. mislim, stavljati crnu luk u burek = prodavanje muda za bubrege. inace, burek je samo sa mesom a sve su ostalo pite.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugim rečima, mi pravimo nešto što zovemo burek, a u stvari to nije, nego neka vrsta pite? Onda bi se taj burek koji pravimo mogao okarakterisati kao srpski brend. Srpski burek! Iako ga uglavnom šiptari prave...

Mada, gibanica je gibanica.

I pite u lice su kul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

vidim krenulo prepucavanje. evo vam pa ovdje vidite sto od hrane potpada pod autenticnu srpsku kuhinju i srpski brend. (brendovi su hype).

inace burek sigurno ne spada u tu kategoriju. nakon sto sam probao burek u Sarajevu ovdje ga vise i ne jedem jer ovo ovdje nema veze sa burekom. mislim, stavljati crnu luk u burek = prodavanje muda za bubrege. inace, burek je samo sa mesom a sve su ostalo pite.

Бурек је из Ниш, и меси се са свињски маз и може да буде и сс сирење и сс месо и сс спанаћ и најквалитетан од сви пица-бурек... То сам већ написао на некој теми. Српски, тј. нишки бурек је патентиран и нема везе са босанским, самим тим је српски, а узгред и Босна је српска, а све оно што је дошло од Турске не значи да је лоше и да није постало српско, макар и исламско-српско.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kajmak je turski izum i rech.

I burek je.

Sljivovicu cepa vechina slovenskih naroda u Evropi.

Sarma se u Rumuniji zove sarmale.

....

....

....

 

Brend nije geografska kategorija, vech delom proizvod napora ljudi koji se bave marketingom a delom ono shto ljudi zhele da budu kupujuchi taj proizvod...

 

 

Aj zdr

Edited by matatrtaDgrejt

Share this post


Link to post
Share on other sites

...ali sta je sa ajvarom, kobasicom, cvarcima, slaninom?

a kako da srpski brend bude burek, kada se zna da siptari prave najbolji burek...

Koliko znam, pre nekih godinu dana duvan čvarci su zavedeni kao srpski brend. Neki proizvođač iz centralne srbije se nešto iscimao oko toga, ne znam šta je do kraja bilo. Bilo to i u novostima i na drugom dnevniku. Šou!

 

A šta je sa burekom kod Slepčevića?! Ne bih rekao da je on Šiptar, a pravi najbolji burek u gradu. I pravi samo za proleterijat! Car!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sljivovica je francuska... otkupili su je od nas... nasa se zove Sljivovaca i ni upola nije tako popularna kao sljivovica...

 

Jedino sto je kao jos srpsko je sama sljiva...

 

Sljivovica je zasticen hrvatski brend, jer se niko pametan ovde nije setio da ga zastiti. Osim toga, njihova sljivovica ide u odlicnom pakovanju, uvek je istog kvaliteta i deset puta je bolja od neke domace brlje. I mi smo mogli tako, samo nismo bili pametni.

 

Lepo kazes, jedino sto je srpsko je sama sljiva. Od cega onda Francuzi prave sljivovicu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

inace, burek je samo sa mesom a sve su ostalo pite.

Sve ostalo su pite, samo je burek pitac.

:da::)

 

Бурек је из Ниш, и меси се са свињски маз и може да буде и сс сирење и сс месо и сс спанаћ и најквалитетан од сви пица-бурек... То сам већ написао на некој теми. Српски, тј. нишки бурек је патентиран и нема везе са босанским

Neki dan (ot)kucah odgovor i u međuvremenu neki glupan zatvori temu.

A bio sam se potrudio.

 

Elem, prije "iznošenja mišljenja" uzmite u obzir terminološku razliku koju su naveli kolege (u citatima), samo ime burek je isto, a razlika ima dosta, što suptilnih što nesuptilnih. Naravno, ovamo je bolji.

:twisted:

 

I samo da dodam da mi se bljuje od riječi brend.

(Robna marka.)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I samo da dodam da mi se bljuje od riječi brend.

(Robna marka.)

 

Robna marka je svaki proizvod koji ima odredjeno ime, tehnoloski postupak i recepturu.

 

Zasticena robna marka je ona koja sme da se proizvodi iskljucivo pod odredjenim imenom, po odredjenom tehnoloskom postupku i recepturi. Dakle, da je Zacin C zasticena robna marka ne bi postojali razni BAG Zacini, Biovegetali i sl.

 

Brend je zasticena robna marka karakteristicna za odredjenog proizvodjaca ili podrucje, koja, preko medijske kampanje i podrske drzave, asocira na iste bilo gde u svetu. Npr. duvan cvarci su zasticena robna marka, ali nisu brend, jer cak i u Srbiji ima ljudi koji pojma nemaju sta je to uopste.

 

Iako Srbija ima nekoliko zasticenih robnih marki, jos uvek nema brend.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Robna marka je svaki proizvod koji ima odredjeno ime, tehnoloski postupak i recepturu.

 

Zasticena robna marka je ona koja sme da se proizvodi iskljucivo pod odredjenim imenom, po odredjenom tehnoloskom postupku i recepturi. Dakle, da je Zacin C zasticena robna marka ne bi postojali razni BAG Zacini, Biovegetali i sl.

 

Brend je zasticena robna marka karakteristicna za odredjenog proizvodjaca ili podrucje, koja, preko medijske kampanje i podrske drzave, asocira na iste bilo gde u svetu. Npr. duvan cvarci su zasticena robna marka, ali nisu brend, jer cak i u Srbiji ima ljudi koji pojma nemaju sta je to uopste.

 

Iako Srbija ima nekoliko zasticenih robnih marki, jos uvek nema brend.

Izvor?

B92?

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...