Jump to content

mp3 ili mp4 (plejer)


Dark Sonja

Recommended Posts

To ti je opasno po zivot Ozbiljno, ja ne furam nikakve specijalne sluske, ali svejedno par puta na trcanju - zamalo da poginem...

jeste ponekad malo frka kad treba da se predje bulevar van pesackog ili tako nesto.

takodje, mana CX300 je sto nemaju volume kontrolu na kablu..

 

 

Može. Ubacio sam odmah taj firmware, mada prvenstveno zbog flac-a, volim da slušam neke albume isključivo na flac-u.

ma, ja i ne cujem razliku flac-320.. cak mislim da vecinu muzike ne mogu da razlikujem flac-192 (pustim neki brutalni metal :) )

 

Jesu odlične, probao sam kod ortaka, ali mi se čini da su poprilično skupe.

 

realno su preskupe i ne bih dao 6k za njih da te pare nisam osvojio na pokeru (nisam uspeo da nateram sam sebe da dam zaradjenih 5.5k na slusalice :) :) ).

 

a zapravo ima logike.. prvo sam kupio neke sluske za 1000 dinara, koje su imale sasvim ok zvuk, ali izolacija od spoljnog zvuka im je bila nikava, tako da sam ja stalno pojacavao muziku u usima i to je bilo bas "krvavo" (bukvalno bole usi). posle toga sam uzeo neke altec-lansing za 3000 koje su kao fora neke "silikonske", i kao fora nesto zaptivaju usnu skoljku (nisu in-ear), bla bla bla... i to je sranje, jer opet cujem autobus kad prolazi pored mene. tako da sam zapravo BACIO 4000 dinara na nesto sto mi ne odgovara. bolje da sam odmah dao 6k za nesto sto mi potpuno izoluje spoljni zvuk (to je jedino sto ja zelim od bubica - da prestane buka od saobracaja).

 

4audio (http://www.4audio.rs/). Ove što je imaginos pomenuo su 6030 dinara.

"korigovali" su cene, $@%$#@%^!$%#@$%. ja sam ih platio oko 5500.

 

inace, 4audio je jedino mesto u gradu gde sam nasao cx300. mozda negde ima jeftinije, pa ako neko nadje, neka javi..

 

 

 

Ja sam skoro kupio Sennheiser CX300 i moram priznati da mi uopste ne odgovaraju. Mozda je sve stvar privikavanja ali ove sluske imaju preglasan bas.

slazem se, imaju preglasan bas. ali, to sam sredio tako sto sam na sansi podesio ekvilajzer kako mi odgovara i sad je sve bas onako kako volim. :)

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma, ja i ne cujem razliku flac-320.. cak mislim da vecinu muzike ne mogu da razlikujem flac-192 (pustim neki brutalni metal :) )

 

Jbg, ja od svega najmanje imam metal na plejeru. ;)

 

 

realno su preskupe i ne bih dao 6k za njih da te pare nisam osvojio na pokeru (nisam uspeo da nateram sam sebe da dam zaradjenih 5.5k na slusalice :) :) ).

 

Na pokeru? :) Ja se nadam da ću na trkama kerova nešto da zaradim. :lol:

 

a zapravo ima logike.. prvo sam kupio neke sluske za 1000 dinara, koje su imale sasvim ok zvuk, ali izolacija od spoljnog zvuka im je bila nikava, tako da sam ja stalno pojacavao muziku u usima i to je bilo bas "krvavo" (bukvalno bole usi). posle toga sam uzeo neke altec-lansing za 3000 koje su kao fora neke "silikonske", i kao fora nesto zaptivaju usnu skoljku (nisu in-ear), bla bla bla... i to je sranje, jer opet cujem autobus kad prolazi pored mene. tako da sam zapravo BACIO 4000 dinara na nesto sto mi ne odgovara. bolje da sam odmah dao 6k za nesto sto mi potpuno izoluje spoljni zvuk (to je jedino sto ja zelim od bubica - da prestane buka od saobracaja).

 

Da, to mi i jeste problem, bole me uši zato što pojačavam kao kreten, a i zato što ne mogu toliko dugo da slušam muziku na bubicama jer počinju da me bole uši.. Zato me zanima, da li si ti možda imao iskustva sa slušalicama kao što su Koss KSC7, zanima me koliko one realno mogu da izoluju buku? Ne tražim da skroz izoluje, ali bar malo, da kada se vozim u nekom raspalom busu/troli/tramvaju ne čujem baš sve što se dešava oko mene. :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, ja od svega najmanje imam metal na plejeru.

:)

u poslednje vreme oko 50% sadrzaja playera su mi podcastovi (a to je bas osetljivo na spoljnu buku).

 

Da, to mi i jeste problem, bole me uši zato što pojačavam kao kreten, a i zato što ne mogu toliko dugo da slušam muziku na bubicama jer počinju da me bole uši..

tako je.. a tinitus kuca na vrata. :udri: (ozbiljan sam)

 

Zato me zanima, da li si ti možda imao iskustva sa slušalicama kao što su Koss KSC7, zanima me koliko one realno mogu da izoluju buku? Ne tražim da skroz izoluje, ali bar malo, da kada se vozim u nekom raspalom busu/troli/tramvaju ne čujem baš sve što se dešava oko mene.

imao sam jedne slusalice na tu foru (sto se "kace" na uvo), i u poredjenju sa SVIM ostalim slusalicama - taj model je bio najgori kad je u pitanju izolacija. mislim da zvuk ulazi izmedju usne skoljke i tog zvucnika i cini mi se da je to najgora konstrukcija (u smislu izolacije).

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako je.. a tinitus kuca na vrata. :udri: (ozbiljan sam)

 

 

imao sam jedne slusalice na tu foru (sto se "kace" na uvo), i u poredjenju sa SVIM ostalim slusalicama - taj model je bio najgori kad je u pitanju izolacija. mislim da zvuk ulazi izmedju usne skoljke i tog zvucnika i cini mi se da je to najgora konstrukcija (u smislu izolacije).

 

Da... Sad sam u fazonu da kupim i one čepove kada sviram, i na probama i na svirkama, jer kapiram da će mi trebati slušni aparat posle 40. godine života. :)

 

Bacio sam oko na ove i verovatno ću ih pazariti:

 

http://www.pakom.com/KatalogProizvoda/Opis...x?sifra=9014956

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo sam danas u Desku slusalice Koss P15, morao sam odmah da ih isprobam, kad sam ih ubo u moj Creative player odusevio sam se kakav je zvuk. Cak su mi bolje od prethodnih Creative slusalica, a od Sony su za klasu bolje (verujem da bi se Sony svideo nekome ko slusa techno sranja). jedino je kod Creative malo bolji kvalitet kabla, bananice takodjer lepse izgleda, ali zvuk je ipak mozda malo bolji na Koss P15. A nisu ni skupe 1539 dinara.

 

E da, inace su 32 oma ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace kod ovih Koss slusalica jedino mi se ne svidja kutija u koju se pakuju, ono je smehoteka, namotavas ih na neko klupko i onda vezujes nekom gumom :)

 

A sluske kao slluske su vrh, odlican bass, taman kako treba, dobri srednji, odlicni visoki. Nema sumova, kada prolazi bus cujem ga diskretno, taman toliko da znam da je tu u blizini :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf, počeo ovaj kineski bluberi od giga opasno da mi ide na kurac. Mislim, radi, ali je brate respor, zaglupljuje se, nedovoljno prostora, te se reših na pazar nečeg ozbiljnijeg. Do nekih 230 evra recimo. Sad, ipod me ne zanima, niti ishta sa tačskrinom. Ekran makar 2.5 inča i makar 16GB svemira. Mada možda i 8 moš' .Metalno kućište prilično poželjno. Slobodno predložite štogođ jer idem do Danske za par nedelja, pa ću tamo da iskombinujem nešto.

 

U igri su, hm, iRiver Clix 2, Cowon A2, oni sonijevi WMZ, al tu ne znam koji je koji, ima ih 126 modela, CREATIVE Zen X-Fi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo sam slušalice danas (nesposobni pametnjakovići iz pakoma su mi živce pojeli...). Trebaće mi neko vreme da se naviknem na in-ear koncept i na to da su mi uši skroz zapušene. :) Solidan kvalitet zvuka, dobar bass, što nisam očekivao za ovu cenovnu kategoriju, malo su tanki visoki, ali ne previše. Dobar odnos cene i kvaliteta. Inače, platio sam ih 1300 dinara, pao evro (iliti fraza kod nas poznata kao "stižu gastrabajteri"). :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad cesh morati redovno da chistish ushi :D

 

:da::)

 

@ baalb.

 

cenim da ce ti trebati par dana da se naviknes da ti nesto stoji u usima, a posle toga nije frka..

 

kakva je izolacija od spoljnog zuvka (saobracaj u gradu, na primer)?

 

Danas za dlaku da me udare kola, pa ti vidi. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbitnija stvar kod slusalica je da su dovoljno jake da ne mzoes i ne mroas da slusas gluposti po gradskom prevozu :) Ja sam cak primetio da mi brada sporije raste od kako sam postedjen tih mudrosti :D

 

A i inace, kad bih oprao usi da mi nije slusalica :D Ne rade ako imas dzem unutra :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...