Jump to content

mp3 ili mp4 (plejer)


Dark Sonja

Recommended Posts

posto je mom Canyon mp3 playeru odzvonilo, hocu da kupim nov i ne znam sta da kupim(pozeljno je da ima displej i da ima svoju bateriju).

 

uglavnom po netu nailazim na komentare da su MP4 playeri mahom kineski i da su sumnjivog tj. loseg kvaliteta(cuje se sum, los displej, brzo crkavaju...) i da je bolje uzeti MP3 player neke malo bolje(proverene) firme za koji znam da ce da radi.

 

MP3 ili MP4? koja marka i koji model? i gde moze da se kupi?

 

(nisam u fazonu da placam jeftino pa da bude los kvalitet, a necu ni da placam ne znam koliko, znaci, neka srednja cena)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

kapiram da ako se pravi poredjenje mp3 ili mp4 sigurno se misli na neke jeftinije modele tj. <100 evra,

pa samim tim zaboravite pricu o ipod-u

u tom slucaju svakako je pametnije uzeti neki dobar mp3 nego dati te iste pare na odvratni kung fu mp4 koji ima displej ali i uzasan zvuk i kvalitet izrade, uostalom i treba ti da slusas muziku vise nego da je gledas a razlika u zvuku je ogromna

Edited by marcoman

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa da ali rekla je da nije u fazonu da placa jeftino za sranja.. to shto prichate o touchPodu i iPodu za 200$ su jednostavno nerealne priche.. jeste sve to u americi jeftinije ali kapiram da je jednostavnije da ovde kupi mp3 player nego tamo :confused:

 

ako nisi voljna da dajesh toliko za iPod, toplo preporuchujem iRiver :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

uglavnom po netu nailazim na komentare da su MP4 playeri mahom kineski i da su sumnjivog tj. loseg kvaliteta(cuje se sum, los displej, brzo crkavaju...) i da je bolje uzeti MP3 player neke malo bolje(proverene) firme za koji znam da ce da radi.

 

Upravo tako, Creative MuVo 2 (mislim) 2GB 5440din. odlican izbor.

 

Evo i slike...

 

http://ateneum.pl/opisy/mp3_play/creative/...200_128_190.gif

Edited by Killing Floor

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas ima dosta kopija mp3 plejera, npr. xwave-a... a sto se tice formata, mp3 ima odlican joint stereo za razliku od mp2 a mp4 donosi uglavnom samo bolju kompresiju. meni se najvise svidjaju mp3 plejeri koji se pune preko usb-a, to po meni nije uopste lose iako imaju neke modele koji se ne izdvajaju od najobicnijih mp3 plejera...

Edited by Dionis6

Share this post


Link to post
Share on other sites

toplo preporuchujem iRiver :da:

Да, такође!

Имам га већ 2 или 3 године (свега 256 али не бих мењао тих iRiver-ових 256 ни за 10 ГБ неког извиканог смећа) био је са мном на свим путовањима, сваки дан га носим, пуним, бришем и ради перфектно.

Један од најбољих и најпоузданијих уређаја које сам имао у животу.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da je bolje uzeti neki pouzdaniji mp3 player sa manje memorije nego neki no-name sa vise. :urdi: imam licna iskustva sa obe varijante ;) i mislim da je bolje dati vise para za player sa manje memorije, ali da se za to dobije bolji kvalitet u smislu izrade (robusnosti) i u smislu podrske, drajvera i slicno. neki no name playeri sa kojima sam se baktao su stalno brisali svoju memoriju, sami od sebe, pucao im je softver, a dugmici i kontrole su vremenom propali. nasuprot njima, i dalje imam neki prastari MSI 128MB player kojeg sam pre par godina platio 100Evra i to i dan danas nepogresivo radi. mada, meni je 128mb sasvim dovoljno za svakodnevno slusanje po gradu...

 

jos jedna stvar: po mom misljenju isplati se investirati u slusalice. bacio sam oko na neke noise-canceling, jos samo da proverim koliko para je to. ;)

 

inace, zanimljivo je kako ljudi imaju razlicite prohteve. :) meni je na primer zahtev br 1 da NEMA punjivu bateriju, vec da radi na one obicne sto se kupuju na kiosku. 100 puta mi se desilo da mi u sred setnje/puta nestane baterija, a ja imam spremnu rezervu. ;) u slucaju playuera sa punjivom baterijom mogao bih samo da se nerviram.

Share this post


Link to post
Share on other sites

inace, zanimljivo je kako ljudi imaju razlicite prohteve. :) meni je na primer zahtev br 1 da NEMA punjivu bateriju, vec da radi na one obicne sto se kupuju na kiosku. 100 puta mi se desilo da mi u sred setnje/puta nestane baterija, a ja imam spremnu rezervu. ;) u slucaju playuera sa punjivom baterijom mogao bih samo da se nerviram.

 

O da. Trafike rulaju. A da ne govorim o tome kako kada napunim dve 950 Ni-Mh baterije, znam da budem miran cak i ceo mesec :da: U pitanju je Creative nomad muvo od 256mb kojeg rabim godinama. Padao je mnogo puta, gazio sam ga, 2 puta razbio u sastavne delove i ponovo ga sklapao, a on i dalje radi kao pcelica. Nikada se nije gasio ili zabagovao.

 

Inace, mp3 vec neko vreme slusam sa telefona u kojem imam 1gb micro sd karticu. Zvuchi pristojno, trosi iznenadjujuce malo baterije, a maksimalno mi prija da preko leta smanjim broj gedzeta u dzepovima i rukama na 1.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace, mp3 vec neko vreme slusam sa telefona u kojem imam 1gb micro sd karticu. Zvuchi pristojno, trosi iznenadjujuce malo baterije, a maksimalno mi prija da preko leta smanjim broj gedzeta u dzepovima i rukama na 1.

takodje u poslednje vreme slusam muziku preko telefona. nokia pc suite radi konverziju u m4a/aac 48kbps, sto mu dodje oko 2MB za pesmu od 5min. meni je dosta oko 80MB za muziku u tom slucaju (inace postane prenatrpano i zeznuto za snalazenje kad ima mnogo pesama). :udri: da ne govorimo o tome sto vise ne propustam pozive zato sto sam optanjio muziku i nisam cuo zvono mobilnog. :) :)

 

 

ne znam da li mogu kod nas da se nadju playeri koji podrzavaju ove formate, ili mozda ogg? to bi bilo ekstra...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja ti preporucujem Transcend T.sonic 530 ;)

 

http://www.transcendusa.com/Products/ModDetail.asp?ModNo=110

 

Ima kapacitet od 1 GB,ima FM i diktafon,te equlizer i ima ugradjenu bateriju-ne znam tacno koliki joj je kapacitet ali mogu komotno da ti tvrdim da mozes oko 8(ili malo vise)sati neprestano da slusas mjuzu i to sa ukljucenim equlizer-om

Slusalice koje dolaze uz njega su odlicne,a isto vazi i za kvalitet zvuka

Najveci vic je da kosta ispod 4500din

Ja ga imam vec nekoliko meseci i prezadovoljan sam

Takodje, posto moj buraz ima Ipod Shuffle uporedjivali samo malo kvalitet zvuka(sa slusalicama od Ipoda na Transcendu i vice versa)i dosli do zakljucka da kvalitet zvuka kod Transcenda nimalo ne zaostaje za Ipod-om :)

Taj isti Ipod koji ima 512MB memoriju i koji je(tada)kostao 2x vise i koji nema FM,diktafon i equal,a na kraju krajeva i display i preko koga pesme moras da prebacujes preko Itunes-a umesto da ustekas u komp i uradis prost drag&drop kao sto je to slusaj kod Transcenda :)

Jedino sto Ipod lepo izgleda...

Moj rezime je-nije zlato sve sto sija,a kod Apple-a u startu dajes ne bas malu sumu samo za marku i dizajn :lol:

Creative MuVo koji su pominjali gore je takodje odlican izbor,a i u slicnom je cenovnom rangu kao vec pomenuti Transcend

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da je bolje uzeti neki pouzdaniji mp3 player sa manje memorije nego neki no-name sa vise. :urdi: imam licna iskustva sa obe varijante ;) i mislim da je bolje dati vise para za player sa manje memorije, ali da se za to dobije bolji kvalitet u smislu izrade (robusnosti) i u smislu podrske, drajvera i slicno. neki no name playeri sa kojima sam se baktao su stalno brisali svoju memoriju, sami od sebe, pucao im je softver, a dugmici i kontrole su vremenom propali. nasuprot njima, i dalje imam neki prastari MSI 128MB player kojeg sam pre par godina platio 100Evra i to i dan danas nepogresivo radi. mada, meni je 128mb sasvim dovoljno za svakodnevno slusanje po gradu...

 

sa ovim se u potpunosti slazem, ja imam creative muvo tx se od 512mb, kupljen pre nekih 14-15 meseci i jeste da sam dao nesto vise para nego sto su tad bili plejeri ali ima zvuk fenomenalan, jedini problem koji se pojavio u poslednje vreme je taj da ne pamti koju sam pesmu poslednju slusao kad ga iskljucim pa mi pusta ispocetka, btw, zna li neko kako to da resim? :bigblue:

 

jos jedna stvar: po mom misljenju isplati se investirati u slusalice. bacio sam oko na neke noise-canceling, jos samo da proverim koliko para je to. ;)

ja sam pre neki dan uzeo philips in-ear noise-cancelling za 1900, odlicne su

 

1076010.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

jos jedna stvar: po mom misljenju isplati se investirati u slusalice.

 

inace, zanimljivo je kako ljudi imaju razlicite prohteve. meni je na primer zahtev br 1 da NEMA punjivu bateriju, vec da radi na one obicne sto se kupuju na kiosku. 100 puta mi se desilo da mi u sred setnje/puta nestane baterija, a ja imam spremnu rezervu.

Колико је битан плејер - исто толико су битне и слушалице.

Никада, никада не узимам било шта што није фирмирано, не из снобизма већ зато што су најбоље.

Имао сам Сонијеве слушалице са рајфом више од 2 године уз свакодневно слушање, када су рикнуле (нису рикнуле, заправо, попустио је спој за који немам апаратуру код куће) купио сам исте а кад су и оне престале са радом опет сам купио Сонијеве бубице и заиста су врхунске.

Битно ми је да се чује све што може да се чује, волим музику и то не капирам као хир.

Наравно, уз овај iRiver сам добио и оригиналне слушалице и збиља су савршене за моје потребе (читај: bass :mhihi: ).

 

И ово је тачно.

Имам паковање од 4 пуњиве батерије и увек их носим са собом.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam Sony NW-E103 256MB i Sony bubice (ne one koje se dobiju uz njega vec posebno kupljene) koje u sebi imaju neku vrstu high i low ferkv. boostera, bem li ga sta je.Zvuk je perfekcija a baterija mi traje nedelju dana.Prezadovoljan sam.Pre toga je sveca imala Sony mp3 Discman koji je radio i radio i radio sve dok mu laser nije oslabio tj. crko, a zvuk na njemu je takodje bio odlican. Moja preporuka definitivno ide Sonyju. Jest' da pesme na plejer moras da prebacujes sa njihovim softverom (inace nece da je pusti) ali to je sinica u odnosu na ono sto pruza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

podtema:

 

Gde da kupim slusalice?

 

isao sam u famozni 4audio i kupio Zenhajzer slusalice koje su mi trajale cirka mesec dana... ja bih Kriejtiv ako neko zna gde ima... kupovao sam u Pyramid shop-u na sajmu, ali tamo nemaju nista vise...

 

edit: Necu in-ear govna, obicne bubice

Edited by Middling Manatee

Share this post


Link to post
Share on other sites

inace, zanimljivo je kako ljudi imaju razlicite prohteve. :) meni je na primer zahtev br 1 da NEMA punjivu bateriju, vec da radi na one obicne sto se kupuju na kiosku. 100 puta mi se desilo da mi u sred setnje/puta nestane baterija, a ja imam spremnu rezervu. ;) u slucaju playuera sa punjivom baterijom mogao bih samo da se nerviram.

da da malo sam se raspitala i mislim da cu ipak primarno da trazim neki sa takvom baterijom(samo punjivom).

 

ovaj stari plejer sto ode u zaborav je imao takve baterije ali me je smaralo da ih stalno kupujem... sada imam punjac za 2a i 3a baterije pa cu videti da se iskombinujem tako...

 

jos uvek sam u potrazi za odgovarajucim modelom... danas cu bas da obidjem neke radnje, mada ono sto sam videla do sada je jako siromasan izbor plejera generalno...

 

sto se tice blueberry red cat plejera - na nekoliko mesta sam naisla na zamerke ljudi koje nisu bas tako naivne... naime, najvise negodovanja je bilo na racun same baterije, koja traje kratko i dugo se puni (samo preko kompa), sto je po meni izuzetna mana uzevsi u obzir gore negde napisano, pa nisam uvek pri kompu... inace je super dizajniran. zamerke su jos bile i na sam zvuk(shushti navodno...)

 

sto se vise raspitujem imam utisak da je CREATIVE jos najbolje resenje jer na prvom mestu jedini na trzistu nije kineski... sto je ogroman + u mojim ocima...

 

videcu jos...

Share this post


Link to post
Share on other sites

idi na sajt tehnomarketa na http://ser.kkelectronics.com/ ja sam tamo zimus kupio sebi iriver na nekom neverovatnom snizenju, naci bio je bar 30 evra jeftiniji nego u drugim radnjama a i oni stalno imaju neke akcije pa pogledaj ima li sta trenutno na snizenju

 

i sta ce ti punjive baterije? mislim, baterije su toliko jeftine da ti uopste nije potrebno to smaranje oko punjenja

Edited by marcoman

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...