Jump to content

mp3 ili mp4 (plejer)


Dark Sonja

Recommended Posts

Ja sam nedavno kupio Creative MuVo V100 sa 2GB memorije i mogu reci da se ni sekunda nisam pokajao> Creative ima standardno kvalitetan zvuk, baterija traje 18h, cak su i slusalice koje dobijete uz njega veoma kvalitetne. Za svaku preporuku! I inace preporucujem plejere sa standardnim AAA baterijama, punjac je jeftin (u Kik tradeu oko 650 din sa 4 punjive aaa baterije) i lepo uvek u dzepu imate rezervu. Kod plejera a Li-ion baterijom problem je sta raditi kada ti se u prevozu baterija isprazni, a uz to traje duplo manje neko standardna AAA baterija. Mp4 ne bih kupio iz razloga sto mi ekran ne treba, a samo mi bez veze trosi bateriju.

creative muVo sam razmisljala da uzmem.. medjutim kada se sve zbere i oduzme bolji je Zen(mojim potrebama vise odgovara)... nije neka razlika u ceni a mislim da je bolji... elem, sto se tice Li-ion baterija, ovo sto si gore napisao ne stoji za Zen, bar ne meni... slusam muziku svaki dan oko 2h i traje mi vise od nedelju dana(nikada se nije do kraja ispraznila baterija),... puni se preko usb-a sto meni skroz odgovara, uostalom moze bas da se naruci punjac sa kojim bi se punio preko zida jer ne ide u paketu sa plejerom. to razmisljam sada da uzmem cisto zbog putovanja... inace, svako bre ima komp kuci pa mozes da se ustekas... :D

 

elem, definitivno nisam za Blueberry red cat... jeste da lepo izgleda i da je jeftin, ali procunjajte malo po forumima pa vidite sta ljudi pricaju. na prethodnoj strani sam napisala sta sam procitala za njega, da ne kucam opet. procitajte i vi i dobro razmislite. a sa druge strane i obidjite malo prodavnice, moze se lako zeznuti po pitanju cene. pogotovo u centru.

 

i-pod jeste dobar ali je i na taj svoj kvalitet(izvikan) bespotrebno nafuran po pitanju cene... sto se tice svega ostalog - kome sta odgovara...

 

sto se tice Zen-a moji utisci su :prezadvoljna sam! zvuk je extra! baterija takodje. mali, stanje u svaki dzep, ima pregledan ekran, jednostavan meni.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ista muka... Meni riknjava kontakt na playeru, a bez njega nigde ne idem :(

 

Sada jurim da nadjem neki stariji koji: koristi AAA baterije, bode se na USB i ima cenu do 30e :)

Za displey me iskreno: zabole, bitnija mi je kolichina memorije i da cena ne prelazi 30e...

 

Ima li neko preporuku za radnjicu sa finim izborom mp3 playera?? :pivopije:

(sve shto sam dosad obishao su neke sa robom zaostalom na lageru sa 'starom' (neralnom) cenom)...

pazi, na ovom sajti imas neke modele, cene, ne znam koliko ti moze pomoci, u svakom slucaju imas radnje u i br telefona pa okreni pa pitaj sta te zanima...

 

IT svet

 

inace vidjala sam po gradu da se nadju za oko 2000 plejeri koji su kineski i kopije su nekih marki tipa samsung, samo sto su blank. kako mi je receno to su plejeri koje je recimo samsung napravio ali nisu u potpunosti prosli sve tehnicke probe i ne moze se u potpunosti garantovati kvalitet koji recimo daje sama firma. pa su ispod cene. taj plejer kupis, pa dok traje dobro je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se za Creative Zen da je odlican plejer, za svaku preporuku, a ako baterija toliko traje onda nema sta da se razmislja. A inace malo i je cudno da ne ide punjac za zid uz plejer, ja sam skoro sestri za rodjendan kupio MSI plejer 1GB sa li-ion baterijom i u paketu je bio i zidni punjac. Moguce da ovi nasi seljaci to vade iz pakovanja pa posebno prodaju. A www.itsvet.com je najbolji sajt za pretragu hardvera, komentare.....

 

Za mene postoje samo dve marke koje treba razmatrati a to su Creative i Iriver, sve ostalo je jako lose (ne racunam Ipod)

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

inace vidjala sam po gradu da se nadju za oko 2000 plejeri koji su kineski i kopije su nekih marki tipa samsung, samo sto su blank. kako mi je receno to su plejeri koje je recimo samsung napravio ali nisu u potpunosti prosli sve tehnicke probe i ne moze se u potpunosti garantovati kvalitet koji recimo daje sama firma. pa su ispod cene. taj plejer kupis, pa dok traje dobro je.

 

haha, zanimljiva teorija :)

doduse, ko zna koliko je to tacno jer je kod tih proizvoda jako tesko utvrditi ko ih proizvodi

ali stvarno sta sve ne postoji na trzistu... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

haha, zanimljiva teorija :)

doduse, ko zna koliko je to tacno jer je kod tih proizvoda jako tesko utvrditi ko ih proizvodi

ali stvarno sta sve ne postoji na trzistu... :)

 

Problem sa ovim plejerima se lako resava - jednostavno ne kupite taj krs :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Well.. kod mp4 ima vise sanse da nesto crkne

Moj savet - uzmi mp3 neki ne skuplji od 3500 i sa izmenjivim baterijama nikako sa baterijom ugradjenom na punjenje.

 

A i ako ti ga neko ukrade manje ces da places. :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se za Creative Zen da je odlican plejer, za svaku preporuku, a ako baterija toliko traje onda nema sta da se razmislja. A inace malo i je cudno da ne ide punjac za zid uz plejer, ja sam skoro sestri za rodjendan kupio MSI plejer 1GB sa li-ion baterijom i u paketu je bio i zidni punjac. Moguce da ovi nasi seljaci to vade iz pakovanja pa posebno prodaju. A www.itsvet.com je najbolji sajt za pretragu hardvera, komentare.....

 

Za mene postoje samo dve marke koje treba razmatrati a to su Creative i Iriver, sve ostalo je jako lose (ne racunam Ipod)

 

:pivopije:

nije cudno jer je on predvidjen da se puni preko kompa. :)

 

kao fabricki ne ide. raspitivala sam se i po inostranstvu - ne ide u original pakovanju. :D

 

haha, zanimljiva teorija icon_smile.gif

doduse, ko zna koliko je to tacno jer je kod tih proizvoda jako tesko utvrditi ko ih proizvodi

ali stvarno sta sve ne postoji na trzistu... icon_smile.gif

 

e to je u stvari glavni problem.

 

vecina tehnickih aparata se sklapa u Kini, na Tajlandu ili gde vec... po licencama.

kao i NIKE patike...

 

realno, sve su to manje-vise "kineski" proizvodi, samo je pitanje kvaliteta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da naravno, nemam ja nista protiv da vidim made in china na najkama ili samsungu ili cemu god jer se tu kvalitet mora ispostovati

najgori su oni sto prave npr. telefone Nokla (malo L umesto i) ili NOKIR (veliko R koje lici na A) :) to je uzas

nokia se pre par godina preganjala sa jednim od tadva ali je proces okoncan na stetu nokije jer nisu mogli valjda da pronadju fabriku u kojoj se proizvodio taj fejk :) ma kinezi su cudo, kopiraju sve od kola do stapica za usi

Edited by marcoman

Share this post


Link to post
Share on other sites

pazi, na ovom sajti imas neke modele, cene, ne znam koliko ti moze pomoci, u svakom slucaju imas radnje u i br telefona pa okreni pa pitaj sta te zanima...

IT svet

Hvala, proverio sam sve te ponude odavno i na PCBerzi,

svuda je isti odgovor: "E, nemamo, ali stizu kasnije/sutra/sledece nedelje" i onda mi pokushaju da mi uvale neke novije krsheve...

 

Nadam se da ima bar neko ko se lichno uverio gde imaju ovakvih mp3 playera na lageru (AAA/USB/256MB+,30e), poshto nigde ne uspevam da ih nadjem... :(

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sav info na Net-u (pcberza, itsvet) je bio praktichno neupotrebljiv :(

 

Jedini mp3 player-i koje sam uspeo da nadjem su bili oni u Piramidi (na Sajmu)...

Na kraju sam uzeo ovaj:

14687320.trekstor-i-beat-censo-1gb.jpg

Koristi AAA baterije, nabada se u usb, 1GB memorije, 2.200din...

Lepo izgleda ali je krajnje 'tvrd' za rukovanje :(

Dugmici su sitni i sve deluje kruto, maximalno stegnuto... Nadam se da ce izdrzati neko vreme...

 

Gadno sam se dvoumio izmedju njega i Apacerovog AudioSteno AU231 (2.000din), i nadam se da nisam pogreshio... Razlika izmedju ovog i Apacera je u tome shto se Apacer se spaja preko kablica i proshirive je po pitanju memorije (SD kartica chini mi se)...

 

Barem imam 1 god. garancije na njega, pa do sledece godine ne moram da brinem :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

И мене занима да ли је неко имао искуства са "BlueBerry-Red Cat 1GB" погледао сам на www.pinsoft.com.Е сад,цијена је баш ОК око 50 евра!Таман брату за Брздеј да купим.! :lol:

 

morbid god-Који Креативе?

 

Ево је и Црвена Мачка :

 

sktd18.jpg

Ja имам модел од два гига и немам ниједну замерку на њега.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Имаш у Техноманији, техномаркету или како се већ зове X-wave 1GB, шмекерски и црне боје, 2400 дин. Гаранција 6 месеци. Пазарио сам га пре месец дана и супер сам задовољан. Једина мана је што не може да се пуни преко компа.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobio sam na poklon iPod Nano od 2 GB :D i stvarno mislim da vrijedi svakog centa. Sad sve sto slusam slusam preko njega. Ne sjecam se kad sam zadnji put stavio CD u audio player. A baterija? Zaboravis kad si je zadnji put punio. Sve sto treba jeste sacekati onih 3 sata da se obavi kompletno punjenje. Definitivno da sad kupujem neki mp3 player isprsio bih se za iPod.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se kod Creative plejera, pod fantasticnog zvuka, svidja to sto baterija strasno dugo traje, sigurno nekih 18h. Znaci napunim preko vikend dve baterije i do sledeceg vikenda se razbijam od slusanja, a pre ovog plejera sam imao XWave kome baterija nije mogla da izdrzi vise od 8h pa sam morao na svakih 2 dana da punim baterije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam nesrećni kineski Blueberry CAT i da, imam zamerki. Nikome ne bih preporučila ovaj player:

 

1. puklo mi je staklo samo od sebe (stajao je u tašnici) ali ajde to je zanemarljivo

2. jako je osetljiv na padove (ovo je iskustvo drugih ljudi tipa: 0.5m i možeš da se pozdraviš sa njim)

3. prekinuli su mi se kontakti sa zvučnikom

4. problem firmware-a: ne postoji update, ne postoji ni sajt za taj player, ne može se ni lako naći trenutno aktuelan za player tako da ako nastanu problemi sa firmwareom moraćete da koristite firmwaree za neke slične, pa da ubadate koji će da upali. Ako ćete da se igrate sa ovim obavezno uradite backup postojećeg!

5. činjenica da baterija drži 10h je apstraktan pojam.

6. obavezno ga skenirajte na viruse i spyware kad ga kupite, naćićete sigurno neki

7. posle godinu dana nesrećnog korišćenja sad je počeo i da se resteuje sam od sebe

 

To je to od mene. Tako da batalite one preporuke: jao šta sve dobijam za te pare. Skroz je krš.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=6705

 

Evo citajte ;)

 

Ima 4 strane i ljudi uglavnom kukaju :da:

 

Kao sto sam rekao i tamo - ja kada sam video da Blueberry Cat kosta 50e i da moze da pusta i video i to malo posle pre nego sto sam ja kupio moj Transcend Tsonic 530 za nesto manje para mislio sam da sam se i ja mozda zajebao sto ga nisam uzeo

Medjutim vidim zale se(izmedju ostalog )ljudi na lose slusalice i sustanje a kod Transcenda su sluske kao i kvalitet zvuka odlicni tako da :rolleyes:

Inace,ako se ne varam Bluberry je samo drugo ime za marku Neo(dakle Kinez je tipa Xwave i slicnih :) )tako da mi jasno onda dosta toga

Nije lose malo se i informisati pre kupovine ovih stvarcica ;)

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...