Jump to content

mp3 ili mp4 (plejer)


Dark Sonja

Recommended Posts

isao sam u famozni 4audio i kupio Zenhajzer slusalice koje su mi trajale cirka mesec dana... ja bih Kriejtiv ako neko zna gde ima... kupovao sam u Pyramid shop-u na sajmu, ali tamo nemaju nista vise...

 

edit: Necu in-ear govna, obicne bubice

 

 

bash me chudi ovo za sennheiser..mora da je neka fabrichka greshka ili neki slichan bag..nema shanse da su celu seriju tako usrali. pa jesi ih zamenio za druge u 4audio shopu? ja sam dobio garanciju za slushke koje sam tamo uzeo..

 

sony ima one obichne crne bubice koje su totalno dobre i koshtaju 900 kinti..svi koji ih imaju su prezadovoljni :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto se vise raspitujem imam utisak da je CREATIVE jos najbolje resenje jer na prvom mestu jedini na trzistu nije kineski... sto je ogroman + u mojim ocima...
Creative jebe keve. Drugar je hteo da uvozi kineske plejere, uzeo par uzoraka i dosao da uporedimo. Test je trajao par sekundi, pogledali smo se i umrli od smeha :) Naravno da nikad nije uvezao ni jedan. Creative zvuci bolje za duzinu konja od svih kineza. A tu je i jedna AAA bakterija i direkt usb plug bez glupavih kablitja. Sto se formata tice, mp3 i wma su sasvim dovoljni.

i sta ce ti punjive baterije? mislim, baterije su toliko jeftine da ti uopste nije potrebno to smaranje oko punjenja

Ako kupis kvalitetne baterije, punis ih jednom i slusas nekoliko nedelja. Uopste nije smaranje, a trafika ti dodje kao bekap, win win situation. :)

Edited by Tom Sawyer

Share this post


Link to post
Share on other sites

bash me chudi ovo za sennheiser..mora da je neka fabrichka greshka ili neki slichan bag..nema shanse da su celu seriju tako usrali. pa jesi ih zamenio za druge u 4audio shopu? ja sam dobio garanciju za slushke koje sam tamo uzeo..

 

sony ima one obichne crne bubice koje su totalno dobre i koshtaju 900 kinti..svi koji ih imaju su prezadovoljni :da:

nisam ih menjao, garancija na bubice prakticno ne postoji... do sada sam probao dvaput na razlicitim mestima i to je mlacenje prazne slame... mada, mogu da probam, jebemliga

 

G-d-e? Dane, majku mu... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa sennheiser bubicama imam samo pozitivna iskustva. rabim ovaj jedan par vec godinama i to radi kao sat. pored toga, kvaliet zvuka je odlican. ne znam, mozda se zalomi neki los par, nije nemoguce. secam se da sam ih platio valjda 2400 din, ili tako nesto. i do sada su se isplatile, jer da sam uzimao jeftinije do sad bih promenio verovatno 4-5 pari...

 

sto se slusalica tice, za zvuk je najbolje isprobati licno i videti sta kome odgovara. ali, kad je robusnost u pitanju, tu uvek treba gledati mesto gde se kabl spaja sa "bananom", jer je to mesto na kome prvo puca i gde se zezne. kabl treba da bude sto deblji (a ne kako kod kineskih, tanak i brzo puca), i treba da postoji onaju gumirani deo nakon banane jer se tu kabl stalno savija u toku upotrebe i nosenja. sledece mesto gde pucaju kalbovi je na izlazu iz samih slusalica..

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto se tice blueberry red cat plejera - na nekoliko mesta sam naisla na zamerke ljudi koje nisu bas tako naivne... naime, najvise negodovanja je bilo na racun same baterije, koja traje kratko i dugo se puni (samo preko kompa), sto je po meni izuzetna mana uzevsi u obzir gore negde napisano, pa nisam uvek pri kompu... inace je super dizajniran. zamerke su jos bile i na sam zvuk(shushti navodno...)

Ја ти причам о свом искуству, мој примерак ради одлично, а то за звук нема везе са животом, пошто је исти савршен. Са батеријом нисам имао проблема, ради без грешке. Иначе, гледао сам по неким форумима, људи који су купили плејер, па се жалили на батерију, после неколико пуњења су схватили да ипак ради добро и да се брзо празнила само у почетку (опет кажем, мени од почетка ради одлично). Не пуни се само преко рачунара, ја сам за 400 динара купио пуњач којим плејер повежем директно са утичницом, а може да се користи и пуњач за Моторолине мобилне телефоне.

 

И ја сам дуго тражио плејер кад ми је цркао стари, читао сам тестове по часописима попут Света компјутера и на нету, копао по страним сајтовима. На крају сам се одлучио за RedCat и нисам се покајао.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nasla sam 3 modela CREATIVE ZEN V:

 

1) od 1gb bez FM-a(100e)

2) 2 gb + FM +video fajlovi(oko 130-140e)

3) 4gb + FM + video fajlovi (oko 250e)

 

 

uzela sam ovaj prvi jer apsolutno ispunjava moje potrebe po pitanju GB-a, a FM mi jednostavno ne treba. na starom plejeru sam imala radio i nikada ga nisam upalila, a i sta ce mi video opcija?! :)

 

uzela sam najjednostavniju varijantu jer mi treba samo i iskljucivo za slusanje muzike, a htela sam i kvalitet.

Edited by Dark Sonja

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
posto je mom Canyon mp3 playeru odzvonilo, hocu da kupim nov i ne znam sta da kupim(pozeljno je da ima displej i da ima svoju bateriju). MP3 ili MP4? koja marka i koji model? i gde moze da se kupi?

Ista muka... Meni riknjava kontakt na playeru, a bez njega nigde ne idem :(

 

Sada jurim da nadjem neki stariji koji: koristi AAA baterije, bode se na USB i ima cenu do 30e :)

Za displey me iskreno: zabole, bitnija mi je kolichina memorije i da cena ne prelazi 30e...

 

Ima li neko preporuku za radnjicu sa finim izborom mp3 playera?? :pivopije:

(sve shto sam dosad obishao su neke sa robom zaostalom na lageru sa 'starom' (neralnom) cenom)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, znam, znam, ali bez muzike ne mogu :)

 

Imam dovoljno kesha za neki MP4, ali iskreno, ne bacaju mi se pare na to chudo,

kada mi bilo kakav MP3/AAA/USB/256MB+ player odradjuje posao...

 

Josh samo da nadjem neki normalan po pristojnoj ceni :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da ovaj Sony Ericksson w200i, reklamiraju nesto kao walkman, tj. dolazi i sa slusalicama pa me interesuje da li da to uzmem(da ujedno imam solidan telefon i mp3/mp4 player), il da odvojim pare za ovaj Creative. Prvenstveno mi je bitan kvalitetan zvuk i muzika, a pride uz njega dobijam i slusalice+garanciju, i to za nekih 50 eura preko akcije lokalnog operatera.

predlozi?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

И мене занима да ли је неко имао искуства са "BlueBerry-Red Cat 1GB" погледао сам на www.pinsoft.com.Е сад,цијена је баш ОК око 50 евра!Таман брату за Брздеј да купим.! :lol:

 

morbid god-Који Креативе?

 

Ево је и Црвена Мачка :

 

sktd18.jpg

Edited by SixStepsOnTheMoon

Share this post


Link to post
Share on other sites

upravo ovaj koji je kupila dark sonja, imas na 2. strani. On je oko 100 eura, pa bih dao i toliko samo da dobijem nesto na sto kvalitetno mogu da slusam muziku.

Sa druge strane, ovaj w200i me ispada oko 50 eura + 15-20 eura za neku memorijsku karticu, + ima FM prijemnik, neku garanciju, cak dolazi i 8 eura kredita na racunu. Nije mi sad nesto potreban novi telefon, ali zasto da ne ako mogu za te pare dobit i mp3 player. Sad je pitanje koliko kvalitetan, zato me i zanima kakva su iskustva sa njima(prvenstveno sto se tice muzike)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto danas sam postovajuci na drugom forumu saznao da MP4 Playeri ne postoje! Ono sto se na trzistu naziva MP4 player je kineska vizija naprednijih MP3 playera, poput iPod-a, Sanse, Zume, Creative Zen-a... etc i marketinski trik kako pridobiti potencijalne kupce.

Jedina razlika izmedju MP3 i "takozvanih MP4" playera je sto ovi drugi mogu da pustaju video fajlove (krsh kvalitet, mikroskopska rezolucija, ocajan famerate - drugim recima NEUPOTREBLJIVO). Napominjem da vecina naprednijih brand name MP3 playera moze isto to i jos mnogo bolje (pa ih ne nazivaju MP4 playerima), a takodje i vecina novijih mobilnih telefona!!!

Osim toga kvalitet im je tragican, finalna obrada uzasna, softver neintuitivan i glup, ... da ne nabrajam vise.

U svakom slucaju UVEK bih pre preporucio kupovinu kvalitetnog brendiranog MP3 playera ili mobilnog telefona sa tim mogucnostima, nego bilo kog od ovih "MP4" playera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto danas sam postovajuci na drugom forumu saznao da MP4 Playeri ne postoje! Ono sto se na trzistu naziva MP4 player je kineska vizija naprednijih MP3 playera, poput iPod-a, Sanse, Zume, Creative Zen-a... etc i marketinski trik kako pridobiti potencijalne kupce.

Jedina razlika izmedju MP3 i "takozvanih MP4" playera je sto ovi drugi mogu da pustaju video fajlove (krsh kvalitet, mikroskopska rezolucija, ocajan famerate - drugim recima NEUPOTREBLJIVO). Napominjem da vecina naprednijih brand name MP3 playera moze isto to i jos mnogo bolje (pa ih ne nazivaju MP4 playerima), a takodje i vecina novijih mobilnih telefona!!!

Osim toga kvalitet im je tragican, finalna obrada uzasna, softver neintuitivan i glup, ... da ne nabrajam vise.

U svakom slucaju UVEK bih pre preporucio kupovinu kvalitetnog brendiranog MP3 playera ili mobilnog telefona sa tim mogucnostima, nego bilo kog od ovih "MP4" playera.

 

Pa, dobro, to je logichan merketinshki potez...

Poshto je MP3 standard za audio, onda koriste MP4 za playere koji mogu da pushtaju video fajlove...

Here are some file extensions used on files that contain data in the *.mp4 format:

 

* .mp4: official extension, for audio, video and advanced content files

* .m4a: for audio-only files;

* .m4p: FairPlay protected files

* .mp4v, .m4v: video-only

* .3gp, .3g2: used by 3G mobile phones, may also store content not specified directly in the *.mp4 specification (H.263, AMR, TX3G)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam nedavno kupio Creative MuVo V100 sa 2GB memorije i mogu reci da se ni sekunda nisam pokajao> Creative ima standardno kvalitetan zvuk, baterija traje 18h, cak su i slusalice koje dobijete uz njega veoma kvalitetne. Za svaku preporuku! I inace preporucujem plejere sa standardnim AAA baterijama, punjac je jeftin (u Kik tradeu oko 650 din sa 4 punjive aaa baterije) i lepo uvek u dzepu imate rezervu. Kod plejera a Li-ion baterijom problem je sta raditi kada ti se u prevozu baterija isprazni, a uz to traje duplo manje neko standardna AAA baterija. Mp4 ne bih kupio iz razloga sto mi ekran ne treba, a samo mi bez veze trosi bateriju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...