Jump to content

Consecration


Apeiron

Recommended Posts

  • Replies 4.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Evo opet mene na ovoj temi, sveze naprzene od sinocne svirke u Domu Omladine....nego , jeste li primetili kako Danilo super svira ?Mislim, i peva odlichno ali sam se bash iznenadila kada sam provalila kako svira onu svoju crvenu gitaricu....Moloch takodje svira k'o zmaj ali ne volim previshe da hvalim ljude s ovog cenjenog foruma....provalila sam gomilu uocljivih uticaja u njihovoj muzici (od Deatha do Katatonie)i iako se lepo primecuje od koga su , kako da kazem , maznuli rifove , nachin na koji su to uradili me odushevljava ,sve te uticaje su ODLICHNO uklopili....bash kad odslushate njihove pesme kao celine provalicete koliko je sve to dobro uklopljeno ma koliko slozeno bilo..eto,Consecration mu dodju kao neka doom progresiva smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Pazi, nije na meni da navodim razloge. Samo cu reci da Bane vise ne svira, da bend vise nece zvucati kao sto je zvucao sa njim, a gde ce zavrsiti, vreme ce pokazati...

 

Desavaju se takve stvari, i ja sam tako izleteo iz jednog benda s kojim sam svirao godinama ovde u BL, dosao kuci, i oni mi rekli: "ej, ne sviras vise sa nama, vidimo se". NIkakav razlog, nista. Cudni su ljudi.

 

Ne stajem ni na ciju stranu ovde, i ponavljam da je jedino sto se zna - Bane vise ne svira. I to je dovoljno, dok neko iz benda ne kaze nesto vise ako hoce.

 

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, nije na meni da navodim razloge. Samo cu reci da Bane vise ne svira, da bend vise nece zvucati kao sto je zvucao sa njim, a gde ce zavrsiti, vreme ce pokazati...

 

Desavaju se takve stvari, i ja sam tako izleteo iz jednog benda s kojim sam svirao godinama ovde u BL, dosao kuci, i oni mi rekli: "ej, ne sviras vise sa nama, vidimo se". NIkakav razlog, nista. Cudni su ljudi.

Nece valjda i ovi ko 98% domacih bendova da zavrse raspadom, pre ili neposredno nakon izdanja prvog albuma ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sada direktno i od mene da cujete...

 

Istina je da vise ne sviram u Consecration-u. Nekih ozbiljnijih neslaganja izmedju mene i ostatka benda nije bilo, osim sto NIKADA nisam podrzavao nacin na koji su Danilo i Yeky izbacili gitaristu Milosa Svaica iz benda, i moj odnos prema njima je postao dosta hladniji od tog desavanja. Sa druge strane, Danilo je poceo da vuce stil benda u pravcu neke kombinacije starog Consecration-a sa Neurosis i Messugah, sto u sustini po mom misljenjju, nije bilo ono sto Consecration treba da svira, ali izgleda da se osim Danila niko nije pitao...To je stvaralo kod mene jedan jak osecaj nezadovoljstva i raspolozenjne i entuzijazam su mi vidno opadali. I glavni razlog (razlog, ne povod...ovo mi cak nisu ni rekli vec sam morao da cujem prepricane izjave Yeky-a mojim drugarima, a u ostalom i predpostavljao sam da je tako...) je na kraju bio taj da su vec pomenuta dva clana odlucila da bendu "nije potreban klavijaturista koji se istice" (ja sam se isticao, ali ne preterano...uostalom - culi ste) vec neko "ko ce drzati patose" u pesmama, dok Consecration bude bio vodjen Danilovom improvizacijom na gitari i Yeky-evim tehnikalijama na bubnjevima. Milan Suput se nije slozio sa njihovom odlukom, ali je vecina ipak odlucila. Iskreno, ja i ne zelim da sviram "samo patose" jer smatram da imam potencijala da se mnogo bolje kreativno izrazim od drzanja prostih akorda kao pratnjna Danilu. Bend ima nameru da pocne da radi sa klavijaturama nasnimljenim na semplovima, ali pitanje je da li ce to biti izvodljivo. Sto se mene tice, teska srca ostavljam pricu sa Consecationom iza sebe jer sam ulozio puno emocija u taj bend. U svakom slucaju-bilo je lepo iskustvo svirati u takvom bendu.

 

Ovo je jedina izjava koju cu dati povodom ovoga. Ne zelim nikome nista lose, i neka im je svima sa srecom sta god budu zeleli da rade, ali po meni Consecration kakav je nekada bio je mrtav zauvek, ali ce se nesto novo izroditi od toga valjda. Uostalom, imacete valjda priliku da vidite.

 

Ja nastavljam da radim sa svoja preostala dva benda (Draconic i Interfector), i mozda budem imao vremena da pokrenem jos nesto gde bi mogao da kanalisem jos neke emocije koje su plovile nekada muzikom Consecration-a...

 

To bi bilo sve od mene!

 

Pozdrav i zbogom!

 

Bane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se mene tice, sve najbolje i consecration-u u daljem radu, i da izbace album da ih cuje vise ljudi, i nadam se da zvuk benda biti dobar kao sto je bio i do sada, a i Banetu sve najbolje sa Intefectorom i Draconicom...

 

Samo mi je pomalo zao da vidim da se prica opet ponavlja, kao sto vec rekoh, gomila bendova se raspadne a da ni ne izdaju album, nadam se da to ovde nece biti slucaj....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je vrlo zao sto se ovo moralo zavrsiti ovako ali vecina odlucuje.Jeqy i Danilo imaju svoje razloge, kakvi god oni bili .Ipak je njima bend najbitniji.Znam da je sve ovo ispalo vrlo surovo prema Banetu ali to se svuda desava .Bane je kvalitetan muzicar i znam da se u buducnosti od njega moze dosta ocekivati...Zelim mu svu srecu (sa Interfectorom i Draconicom)...Jos nesto ...Veoma iritira cinjenica da su ljudi odmah poceli da sahranjuju Consecration po Banetovom odlasku.Tacno je da ce nedostatak klavijatura biti evidentan ali to nije kraj sveta.Predpostavljam da ce u skorijoj buducnosti bend nastupati kao trio i ubedjen sam da to nece zvucati tako lose.

 

...In the silence true Consecration comes.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ajde ko da sad ne mozete nigde da nadjete klavijaturistu koji zna da svira.....

Ako se potrudite, nema problema...

P.S. Niko ne otpisuje Cosecration, ja sam samo rekao DA SE NADAM da se nece jos nesto lose desiti.. (ali dosta pesimizma.. )

Napred i galvu gore (MB pivo svetsko a nashe :mrgreen: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

niko ne otpisuje consecration,nego kazem da se jednostavno naviknes na jedan sastav sad.gif ...to ti je kao torta od cokolade:jedes je prvi put sa bademima i do jaja je,a drugi put nema badema i tebi je sad,eto,ona odjednom ...drugacija. :mrgreen: glavno da ste vi mene shvatili.

no,ko sto neko pametno rece,dosta s pesmimizmom,bane je otisao i tu je kraj.idemo dalje... smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

"]E sada direktno i od mene da cujete...

 

Istina je da vise ne sviram u Consecration-u. Nekih ozbiljnijih neslaganja izmedju mene i ostatka benda nije bilo, osim sto NIKADA nisam podrzavao nacin na koji su Danilo i Yeky izbacili gitaristu Milosa Svaica iz benda, i moj odnos prema njima je postao dosta hladniji od tog desavanja. Sa druge strane, Danilo je poceo da vuce stil benda u pravcu neke kombinacije starog Consecration-a sa Neurosis i Messugah, sto u sustini po mom misljenjju, nije bilo ono sto Consecration treba da svira, ali izgleda da se osim Danila niko nije pitao...To je stvaralo kod mene jedan jak osecaj nezadovoljstva i raspolozenjne i entuzijazam su mi vidno opadali. I glavni razlog (razlog, ne povod...ovo mi cak nisu ni rekli vec sam morao da cujem prepricane izjave Yeky-a mojim drugarima, a u ostalom i predpostavljao sam da je tako...) je na kraju bio taj da su vec pomenuta dva clana odlucila da bendu "nije potreban klavijaturista koji se istice" (ja sam se isticao, ali ne preterano...uostalom - culi ste) vec neko "ko ce drzati patose" u pesmama, dok Consecration bude bio vodjen Danilovom improvizacijom na gitari i Yeky-evim tehnikalijama na bubnjevima. Milan Suput se nije slozio sa njihovom odlukom, ali je vecina ipak odlucila. Iskreno, ja i ne zelim da sviram "samo patose" jer smatram da imam potencijala da se mnogo bolje kreativno izrazim od drzanja prostih akorda kao pratnjna Danilu. Bend ima nameru da pocne da radi sa klavijaturama nasnimljenim na semplovima, ali pitanje je da li ce to biti izvodljivo. Sto se mene tice, teska srca ostavljam pricu sa Consecationom iza sebe jer sam ulozio puno emocija u taj bend. U svakom slucaju-bilo je lepo iskustvo svirati u takvom bendu.

 

Ovo je jedina izjava koju cu dati povodom ovoga. Ne zelim nikome nista lose, i neka im je svima sa srecom sta god budu zeleli da rade, ali po meni Consecration kakav je nekada bio je mrtav zauvek, ali ce se nesto novo izroditi od toga valjda. Uostalom, imacete valjda priliku da vidite.

 

Ja nastavljam da radim sa svoja preostala dva benda (Draconic i Interfector), i mozda budem imao vremena da pokrenem jos nesto gde bi mogao da kanalisem jos neke emocije koje su plovile nekada muzikom Consecration-a...

 

To bi bilo sve od mene!

 

Pozdrav i zbogom!

 

Bane

 

E ajde dodji kod nas posto nama klavijaturista blage veze nema a dao sam mu 300 eura za klavijature pa cu sad da mu ih polomim o glavu!!! :x :x :x :x :x :x

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam se zalio ali ne znam odakle vam ideja da ovde ima dosta klavijaturista?U ovom gradu ima samo puno gitarista...

Bane je dosta znacio zvuku Consecrationa ali esencija benda se vec duze vremena zasnivala na ritam sekciji dok su klavijature i gitara vise bile u nekom solo fazonu.Kao sto sam napomenuo :Consecration ce i dalje biti koncertno aktivan kao trio.

Osim ako se neka mlada i sarmantna klavijaturistkinja ne zeli okusati u sviranju sa nama!!!Salim se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pod jedan: ako NEKO misli da moze bednom patetikom, laznim padanjima u nesvest, kukanjima tipa:"Emocija, k...c-palac" i tome da izazove neko sazaljenje, grdno se zajeb'o! Uvek ce postojati ljudi koji znaju istinu o onima koji ne poznaju ni sami sebe, a kamoli istinu o sebi, tako da sve te varijante prebacivenja krivice zbog necega sto se samo dogodilo... njima mogu da se obrisu!Kreativnost! Ha! Dva sopstvena kreativna tona TAJ covek nije odsvirao u zivotu! Cak stavise da ga kreativan tok sutne u g....u ON ga ne bi prepoznao!Uostalom, koga boli K...C za malo razmazeno deriste koje sebi izmislja imena po principu: "jao vidi ne svidja mi se Areta , ajde da promenim, Ju vidi sad sam Mlohav, ajde da bude nesto drugacije valjda me za Antares niko nece zezati?" E, pa, mali, neko kad ti Antrira u zadnjicu videcemo da li ce da ti povredi ili .analise emocije!

Tako da ovo pisem ljudima koji imaju iole malo mozga,Cuvajte se grozne pijavice gore navedene zato sto ce vam zivce sve isisati dok ne zavrsite s njim, a s njim nema druge nego:"bezi od mene ne diraj me pa ti necu nista uciniti!" PACENICI koji se svadjaju sa toncima usred svirki, preteci da nece svirati... KOME BRE TI PRETIS BRE M... TI ....M?!??!?!?! Da li mozda ljudima koji su mozda dosli da slusaju nekoga, ili mozda toncu kome se bas J..E za bilo sta sto mu bilo ko kaze?!?!Slusaj kretenu debeli, ti si tu zbog ljudi a ne obrnuto i dok to ne shvatish nikad od tebe i od bilo cega sto ti radis nece postati nista nego sranje koje ce ljudi izbegavati i da pogledaju, a kamoli da ugaze!Ne zelim ti nista lose, niti ista dobro samo ti zelim da se jednom u zivotu obrnes oko sebe i da shvatih da oko tebe nece biti koji ce ti se slihtati a verujem da ih ni sada nema nego si ti previse glup da bi to uopste provalio!GORI U PAKLU SMRADE MLOHAVI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :x :evil: :ne:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...