Jump to content

Смисао живота...:)


neću-džem-u-palačinke!

Recommended Posts

Osjećaj solobode je individualna stvar i totalno nikakve veze nema sa duhovnošću ili pak materijalizmom...

 

 

Alfa-m :zeleni: , mislim da te još drži od sinoć, samo neke Rubine pominješ :P

 

Kako znaš za sinoć? Proganjaš me? :uhoh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osjećaj solobode je individualna stvar i totalno nikakve veze nema sa duhovnošću ili pak materijalizmom...

Slažem se, ali smatram da duhovnik ipak ima manje slobode volje jer prati određene kanone koji ga upravo i čine duhovnikom. U ovom trenutku govorim o pravoslavnom duhovniku jer takvog citira Rogozub. Sušta suprotnost takvom jeste telemitski duhovnik koji ima apsolutnu slobodu volje, ali to je već domen jeresi i šizme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se, ali smatram da duhovnik ipak ima manje slobode volje jer prati određene kanone koji ga upravo i čine duhovnikom.

:da:

 

Neko religiozan bi pak na to odgovorio da on ima potpuno slobodu volje, i da je upravno njegov izbor da živi tako kako živi. Ni to nije netačno. Sloboda volje je u tom slučaju nešto što jednostavno imaš, a kako živiš je sasvim druga stvar. Mada, to bi sada otvorilo jednu totalno drugu vrstu rasprave, o volji, o želji, o kanonima, porivima, bla bla bla...

Recimo samo da se slažem sa tobom u načelu ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites

PURPOSE TO LIFE: Does each person have a moral purpose/morally ideal way to live?

 

a) Yes, the ideal life exists outside of one's preferences and is the same for all people

B) Yes, but the way to live in order to meet that purpose is unique for each individual

c) Yes, but following moral law is the only standard that a person must meet

d) No, yet there are ways to act that are inherently more conducive to the self-interest of the person who is acting

e) No, yet there are logically consistent ways to act and logically inconsistent ways to act

f) Doesn't matter/Dislike all answer choices

 

 

Izaberi odgovor :evotigana:

Edited by bogsvarog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smisao zhivota je evolucija tj, napredak. Napredak kao shto bolje prilagodjavanje uslovima ili prilagodjavanje uslova sebi...

popisujem.

 

Pre materijalisti imaju nekakvu svrhu u životu nego duhovnici, o slobodi da ne pričamo.

hmmm. pisci, slikari, muzicari tebi su materijalisti?! bawoooo.... a opet ako ih ne svrstavas u materijaliste vec u duhovnike ( sto je usput i tacno) opet grijesis, jer imaju svoju i svrhu i slobodu. - mada za svrhu i slobodu to ipak treba pitati njih...

Edited by Peti.Maj

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmmm. pisci, slikari, muzicari tebi su materijalisti?! bawoooo.... a opet ako ih ne svrstavas u materijaliste vec u duhovnike ( sto je usput i tacno) opet grijesis, jer imaju svoju i svrhu i slobodu. - mada za svrhu i slobodu to ipak treba pitati njih...

Hmmmmmm...

 

Opet se neko našao pametan da komentariše, mada ne zna o čemu je reč...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmmmmm...

 

Opet se neko našao pametan da komentariše, mada ne zna o čemu je reč...

I love you! :da::redface:

 

Ma ja znam da ti imas limit. i da za tebe rijec duhovnik znaci samo neko ko pripada crkvi. E pa hjustone imamo problem, jeer to nije tako. Duhovnik - ooooohhh divne li istine! - ne mora da bude crkvenjak. Moze da bude jazz muzicar, moze da bude slikar aktova... itd. moze da bude bastovan hihihi.

 

Zamisli to: Zalijevas ruze, a duhovno si veci i bogatiji od jednog ruskog Patrijarha ili jednog pedersko-pedofilsko-protestantskog Pastora recimo Martina Lutera.

Edited by Peti.Maj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamisli ti ovo:

 

Ti si majmun koji nije našao za shodno da pretraži par prethodnih stranica ove teme i vidi u kom smislu se pominju 'materijalista' i 'duhovnik'.

 

I to "znam ja tebe" izbriši iz vokabulara, bar kad sam ja u pitanju, jer me ne znaš. Zamisli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamisli ti ovo:

 

Ti si majmun koji nije našao za shodno da pretraži par prethodnih stranica ove teme i vidi u kom smislu se pominju 'materijalista' i 'duhovnik'.

 

I to "znam ja tebe" izbriši iz vokabulara, bar kad sam ja u pitanju, jer me ne znaš. Zamisli.

aeh. vidim napisao si u profilu da si osjetljiva dusa, pa cu nekako previdjeti uvrede.

 

zna se na sta se misli kada kazes materijalista ili duhovnik.

ne mozes ti da pomenes pojam kocke ali u smislu pojma lopte. to su precizni pojmovi, nezavisno od toga u kom smislu ih ti zelis shvatiti. kocka je kocka i lopta je lopta. kapiras.

Edited by Peti.Maj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne serem mnogo, u sushtini veoma prosto

 

Eat, Sleep, Shit, Fuck, Reproduct.

 

Najlepshi je kada je prost.

 

cilj daje nekoj radnji smisao.

 

Када кажеш: пружио сам руку да узмем чашу - ти имаш два факта која су узајамно повезана онако како је циљ повезан са средством. Циљ је да се узме чаша, а средство је пружена рука. И мада си ти, као парче материје, лишен слободе воље, па због тога и твој циљ и средство нису ништа друго до обичне механичке појаве, ипак се у извјесном смислу може рећи да је у покрету твоје руке био неки циљ. Ако узмеш сав свој живот, у његовој цјелокупности, и поставиш питање о циљу тих, међусобно повезаних сврсисходних факата - таквог циља, ако се негира вјечни живот, не може бити. Смрт прекида твој живот, и самим тим се прекида и циљ, ма каквог га ти себи задао ради оправдавања читавог свог живота, и сав живот чини "бесциљним".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest bRAINSALADSNADAR

smisao celog ovog usranog života je da se vrati u kurac iz kog je i došao, čemu taj kurac služi, ne zna ni on sam.

 

ovi što se gnušaju materijalnog - da počine kolektivno samoubistvo ili da priznaju materijalni svet u kome su trenutno, ovako su licemeri (osim ako ne jedu i ne seru)

Share this post


Link to post
Share on other sites

cilj daje nekoj radnji smisao.

 

Када кажеш: пружио сам руку да узмем чашу - ти имаш два факта која су узајамно повезана онако како је циљ повезан са средством. Циљ је да се узме чаша, а средство је пружена рука. И мада си ти, као парче материје, лишен слободе воље, па због тога и твој циљ и средство нису ништа друго до обичне механичке појаве, ипак се у извјесном смислу може рећи да је у покрету твоје руке био неки циљ. Ако узмеш сав свој живот, у његовој цјелокупности, и поставиш питање о циљу тих, међусобно повезаних сврсисходних факата - таквог циља, ако се негира вјечни живот, не може бити. Смрт прекида твој живот, и самим тим се прекида и циљ, ма каквог га ти себи задао ради оправдавања читавог свог живота, и сав живот чини "бесциљним".

to sto kazes je logicno. no, moje iskustvo me uci da sve sto je logicno je istovremeno i veliko sranje. tj. sve sto se radi sa razlogom i ciljem je sranje. sto na kraju znaci da to sto si rekao je SRANJE.

 

najbolje stvari u zivotu se desavaju bez ikakvog razloga i cilja, tj. bez ikakvog smisla i objasnjenja.

 

da priznaju? mi ne negiramo materijalno, samo odbijamo da nam ono bude centar svih zanimanja...

koji vi? ko je tebe postavio za potparola duhovnjaka, hriscana i slicno? ja mislim da si ti u svom svijetu kralj, svi te obozavaju i slave. a? :)

Edited by Peti.Maj

Share this post


Link to post
Share on other sites

to shto ja nisam rekao nije sranje, ali slazhem se sa tobom da je choveku zhivot mnogo lepshi i lakshi kada se ne bakcje smislom istog. zato i vecjina ljudi ne trazhi smisao, jer je tako lakshe...

 

nisam ja nichiji pOTparol, nego je chovek rekao "ovi shto se gnushaju materijalnog", a da li ima josh neko takav sem mene na ovoj temi? o_O

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...