Jump to content

Parfemi


Zagrivuk

Recommended Posts

meni su pojzni prejaki, mada me je privukla bochica i naziv.

 

razmishljam se da kupim parfem posle puno godina... :)

 

dajte mi neki sladak sladak a zanimljiv prelog?

 

 

Sta da ti kazem, poseti radnju Bottega Verde (u Beogradu je u nekom novom trznom centru, a u Novom Sadu u New Norku na prvom spratu) i odaberi neki od njihovih mirisa. Ja tu redovno kupujem i odusevljena sam. Do kraja januara daju popust 35% na svak proizvod, a to vredi iskoristiti. Da ne bi bilo zabune, radi se o veoma kvalitetnoj kozmetici u rangu Yves Rocher i njihove radnje su rasprostranjene skoro u celoj Zapadnoj Evropi. Sve je na prirodnoj bazi i bez konzervanasa.

O parfemskim linijama koje se prodaju, mozete se informisati na ovoj stranici

 

Na kraju, nije poenta osetiti isti miris na svakom, budite originalni i koristite nesto po cemu cete biti prepoznatljivo. Moj izbor je zato ovo:

 

550104.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto se u proizvođače parfema razumem, priznajem, k'o što se moja baba razume u proizvođače automobila...

...ovaj, voleo bih znati da li Armani pravi muške parfeme?

Konkretno ''Gio'' ?

 

Bitan mi je odgovor, itekako.

Edited by Гитарских Солажа Манијак

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma to sve pravi L'oreal :mrgreen: samo sto ljudi nikako da shvate i misle da kupuju ko-zna-sta

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Loreal#Brands

 

Tu medju brendovima imas 'Giorgio Armani Parfums and Cosmetics'

 

---------------------------------------

(vidim da forum spaja postove, pa tek da se zna ovo su bila dva razlicita posta :mrgreen: )

 

E da.. sad procitah post opet, ne znam da li si pitao ko proizvodi Armani ili si pitao da li Armani uopste pravi muske parfeme.. Ako je ovo drugo, - da, Armani pravi muske parfeme, postoji 'Acqua Di Gio'

 

http://oth.strawberrynet.com/mfrag.aspx?Br...&goChar=G#9

Edited by Baba Dzonga

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

probala sam neku kozmetiku na prirodnoj bazi, zove se Bottega verde.

Mnogo su dobri!!

Iz Italije, nalaze se u shopping centru ZIRA, Ruzveltova 33.

Daju i popust na sve proizvode 25%!!

Ja sam imala dosta problema sa kozmetickim preparatima, skoro sve mi smeta.

Ali iz ove kuce sve dosada mi je odlicno!!

 

Probajte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma, daj, pa svako vec ima kozmetiku koja mu odgovara... chemu reklamiranje?

 

a i istina je, ne pricham italijanski i ona stranica mi nishta ne znachi.

 

pritom sam kao pitala da mi neko preporuchi neki fin slatki parfem a ti mi preporuchujehs neku liniju kozmetike kojom si ti odushevljena, ne opishesh ni jedan parfem (sem rechima da cu biti originalna :) shto je tako izlizan pojam koji i ne znachi nishta u realnom vremenu) - naravno da mi ne pada na pamet da odem u radnju :)

 

kakve to veze ima sa "fensi" i "svaka dobra cica u gradu"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzalud pises, meni su odgovorili u stilu da je uzaludno jer samo ja znam italijanski. A i nije dovoljno fensi ako ne mirises na neki parfem koji je u trendu i koji 50% extra cica u gradu koristi.

 

 

 

ko mi brise postove? :)

 

da, SAMO ti znas italijanski i niko drugi na planetu. nije poenta LINK na italijanskom nego da lijepo napises KO I STA na srpskom :)

 

 

evo tek sad vidim sta toy napisa :lol:

 

 

 

uglavnom - ko ne voli fensi, a voli `originalno` - sta god to znacilo.. tommy hillfiger - `summer girl`, bas onako za svaki dan. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzalud pises, meni su odgovorili u stilu da je uzaludno jer samo ja znam italijanski. A i nije dovoljno fensi ako ne mirises na neki parfem koji je u trendu i koji 50% extra cica u gradu koristi.

Nema potrebe za tim Olja, zaista...

 

Sve sto sam gore napisala stoji. Stvarno nije zanimljivo da nam ostavis sajt na italijanskom koji samo ti razumes a mi ga gledamo kao u slikovnicu i onda se jos iscudjavas sto mi negodujemo... ko je ovde lood? :ph34r:

 

 

Uvek cu pre da kupim neki dobar parfem koji koristim godinama i koji je od proverene kozmeticke kuce, a ne da kupujem neke italijanske ili cije vec pandane npr. Bozenki nasoj... :) i nema to veze sa cinjenicom da li si u trendu, ovde je stvar u kvalitetu prvo...

 

s' druge strane, na ovoj temi se prica o parfemima, e sad sto jedan broj devojaka voli da dobro i kvalitetno mirise... pa, ne vidim to kao manu, nikako... zasto je to tebi zasmetalo stvarno mi nije jasno...

 

a ako neko voli da je "fensi", kako ti kazes, ne vidim ni zasto je to problem... :ko nije demode sa njim na lomacu:

 

gospode dzem! :)

 

 

bespotrebna rasprava zaista...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da sam bio ironican sa ovom bugarskom ruzom, ali sad moram da budem jos gori.

prvo evo sajt na engleskom

http://www.bottegaverde.com/

a taj sajt sam nasao za 2 minuta tako sto sam na stranici koju vam je Olja dala kliknuo, "mappa del sito", sto sam pretpostavio da znaci "mapa sajta". Tako i jeste, na kraju su lnkovi. Tamo ima katalog od 14 Mb, za koji pretpostavljam da ima i na engleskom, ali me ne zanima da proveravam.

Ja nju potpuno razumem kao licnost, koja zeli da se istakne, da zna vise jezika, da je na postdiplomskim studijama, da puno putuje, da daje warnove za nesmislene postove, da voli portugalska vina, lepe muskarce, ali ne razumem vas zasto se lozite na to?

A ja Olju nikako ne mogu da razumem zasto se ona pali na post od "Pipilica ..." koji je registrovan samo da joj se podsmeva?

Procitajte malo bolje post, videcete da su to ponovljene Oljine reci u cilju podsmevanja.

Zene se mirisu zbog muskaraca (znam vecina ce reci da se doteruju zbog sebe, ali da ne diskutujemo o tome), zato nikog nije fer osudjivati da li daje citavo bogatsvo za kozmetiku ili koristi ceo zovot "FA" koji je otkrila u doba sankcija.

Ja koristim G95, pravi ga galenika. Jel ima neko nesto protiv toga??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam omiljeni parfem, koji mi nabolje stoji i ljudi me prepoznaju po njemu. Ostalih nekoliko mirisa ponekad upotrebim, ali smatram da sam nashla "onaj jedini" i ne bih da ga menjam. Pored toga, postoji i mushki parfem koji volim da osetim na frajeru(samo ako ide uz njegovu lichnost!).Gluposti i bogojavljanske vodice tipa C-tru i slichnih smradova prezirem. Kvalitetan parfem koshta i nje za svakog.

Apropo kvaliteta, vodite rachuna gde kupujete parfeme, pogotovu za poklon-u parfimerijama prodaju kopije po c eni originala! Poznat je sluchaj parfimerije Mauricijus na Zelenjaku, kod Meka.

Najpouzdanije su Jasmin parfimerije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...