Jump to content

Parfemi


Zagrivuk

Recommended Posts

Da, narocito za metalce :P ish s teme! :)

 

:) :) :) netju! :P

 

Elem, da budem malo konstruktivan:

 

Msc. Gabriela Casanova Larossa

Profesor asistent na odseku Celularne Biologije Naucnog Fakulteta Urugvaja "Pilar Lorenzo Morales"

 

"Prisustvovala sam jednom seminaru o raku dojke. Postavila sam pitanje zasto je pazuh najfrekventnije mesto za razvitak raka dojke. Nisam dobila odgovor, ali sam posle dobila pismo u kom sam dobila i odgovor. Zato zelim taj odgovor da posaljem svima vama. Glavni uzrok raka dojke je ANTI-PERSPIRANT. Najveci broj proizvoda na trzistu su kombinacija anti-perspiranata i dezodoransa. Dezodoransi nisu stetni. Gledajte, molim vas, sastav proizvoda kod kuce! Ako sadrze ALUNIMIUM CHLORHYDRAT, BACITE IH ODMAH! Cak i ako taj sastav stoji pod imenom dezodoransa.

 

Pokusajte da pronadjete druge marke koje ne sadrze te hemikalije. Razlog je jednostavan: samo poneki delovi naseg organizma su u stanju da izbace otrovne materije iz organizma, a to su: donji deo kolena (pregib), deo iza usiju, deo izmedju nogu i pazuh. Otrovne materije se izbacuju putem znoja. Anti-perspiranti sprecavaju znojenje. Otrovne materije ne odlaze iz organizma, vec se nakupljaju u limfnim zlezdama ispod ruku. Najcesci uzrok raka dojke se nalazi u toj gornjoj zoni dojke.

 

Muskarci su manje na udaru ove bolesti. Cak i ako upotrebljavaju anti perspirante, ovi ostaju na dlacicama i ne prodiru odmah u kozu. Zene koje koriste anti-perspirante direktno posle depiliranja pazuha imaju jos veci rizik zato sto preko malih ranica prodiru stetne hemikalije jos brze u organizam. Informisite o ovome sve zene! Ako slanjem ove poruke uspete da sprecite samo nekoliko takvih slucajeva, to onda nije izgubljeno vrijeme.

 

 

Nacional hr

 

U Kanadi je pokrenuta kampanja protiv parfema. Cilj je te kampanje upozoriti na štetnost korištenja sintetičkih mirisa, a kako bi se zaštitili asmatičari i alergičari te druge osobe sa dišnim problemima.

 

Kampanja za dominaciju prirodnih mirisa i protiv parfema pokrenuta je još 1998. u Halifaxu. Tada su školske vlasti zabranile umjetne mirise u 146 škola. Ubrzo nakon toga na snagu je u svim obrazovnim ustanovama i bolnicama u Novoj Škotskoj stupio program "Bez parfema". Program treba osvjestiti namještenike tih ustanova o štetnosti umjetnih mirisa. U međuvremenu se inicijativa proširila po čitavoj Kanadi.

 

Većina ministarstava i federalnih ustanova te statistički uredu Otawi proglašeni su "zonama bez parfema". I službeni pozivi na skupove ili poslovne razgovore često sadrže molbu da na suzdržavanje od korištenja parfema.

 

Proizvođači parfema u Kanadi još uvijek ne osjećaju posljedice kampanje. Na pitanje o službenom stajalištu kanadske vlade u borbi protiv parfema, glasnogovornik ministarstva zdravstva rekao je kako zapravo i nemaju stategiju o tome.

 

 

Ako vas ne mrzi onda još i ovo "opasnost vreba iz bočice" - možda i najprecizniji tekst...

Edited by Dead Man Walking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam neki protivnik parfema a ni ljubitelj, koristim ga jednom u sto godina.

Da otkinem na neki parfem... pre bih nesto otkinula ako osetim isuvise neprirodan miris... mozda ipak bolje da se klonim da se ne otrujem.

 

Zar nije najbolji prirodan miris sveze i čiste kože?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Estee Lauder i Armani... svicujem 2-3 s vremena na vreme... a da i Balenciaga ali njega redje koristim.

 

Cacharel ima lepe parfeme, ali blage za moj ukus. Cavali mi se ne dopada, bar ne linija za zenski svet, Yves Saint Laurent ima dobre parfeme, ali nijedan nikad nisam prihvatila kao "svoj".

 

 

Par godina unazad nisam koristila CK - Contradiction i poceo je da mi nedostaje... mislim da ce to biti moj sledeci izbor.

 

 

Zar nije najbolji prirodan miris sveze i čiste kože?

 

nikada mi nisu bili jasni ljudi koji vole da "mirisu na prirodno"... pri tom ne mislim na ljude koji se ne kupaju...

 

pogotovo mi je cudno sto jedna devojka pise tako nesto.

 

elem, po meni, miris koze je jedno, parfem je nesto sasvim drugo. medjusobno su direktno povezani, a opet u odredjenim situacijama i odvojeni.

 

peonta parfema i jeste da na prikriven nacin istakne miris tvoje koze. ne mirisu parfemi na svakome isto.

 

uostalom, ukusi su razliciti i u to ne treba ulaziti...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar je Axe, šta mu fali...ko i skoro svaki dezodorans.

 

Meni nisu jasni likovi koji crvendaće daju na te silne Bvlgari, Kenzo, Kartije, YSL i šta ti ja znam koje sve parfeme...

 

Ja deset puta manje iskeširam na zelenu Maliciju & best buy je u rangu dezodoransa.

 

Da sam pun k'o Bill Gates, isto bih koristio taj isti...

a ovi što robuju markama su, po meni, kristalno jasni simboli SNOBIZMA.

 

PoZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alo ljudi, dezodorans-parfem nije ista stvar!

 

 

pa...

 

 

jebiga u pravu si! ali miris je miris!

 

 

 

E kad si vec spomenuo, mislim da cu da se vratim na jedan PARFEM :) sto mi se ranije svidjao a zove se "Male Erotics".

 

Mnogo dobar!

 

 

A i boca je do jaja! Napucani muski torso! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeste da vise kosta al sta cu kad se na meni svaki dezodorans brzo usmrdi a s parfemom mogu da furam istu odecu par dana :)

tr00 metalka a ? ;)

 

 

Добио сам од тетке Davidoff неки... Боље да ми је дала 50€ уместо тога. :no:

Jašta!

 

 

mrzim dezodoranse jer su neifikasni, shta stavish ga mirishesh sat vremena i posle nishta...

Probaj sa malicijom, i tvoja stavka će pasti u vodu...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ех, парфемчићи... :wub:

 

Последњих недељу дана (колоквијумска недеља, јел`те :)) сам веома интензивно користила "Life" - Esprit. И задовољавајуће одрадила колоквијуме. Хе, хе. Кажу да мирис кедровине подстиче концентрацију... :) Шалу на страну, фин им је тај парфем. Мирише на неки прелепи, свеж сапун.

 

Међу мојим новијим открићима је и Diesel - "Plus Plus" - пакован у бочицу која подсећа на млеко. :wub: А баш некако нежно мирише. Углавном мој избор за дан...

 

Од неких "јачих" свеприсутни су Hugo Boss - "Deep Red" (ох, волим ли га!), Moschino - "Couture" (оно што су урадили са "Funny" је брука и срамота) и "Dune" (да, знам да не приличи мојим годинама, али .... навукла сам се).

 

Paco Rabanne - Ultraviolet - мирише на љубичицу и много ми се свиђа. Иначе, приметила сам да веома брзо изветри када га ставим у пролеће, на пример, а ево, по овој зимоћи "држи" по цео дан.

 

То је углавном оно што користим ових дана...

 

А, да! Сетих се. Парфем због кога ме треба бановати са овог форума: Britney Spears -" Fantasy"! Људи, разумите ме... Мирише на свеже испечене колаче, а по бочици су залепљени Swarowski кристали! И упакован је у божанствену кутију... Металик-циклама са великом зеленом машном... :wub:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јел` мислиш на Versace - Crystal Noir или Bright Crystal? Први ми се много свиђа, а од другог сам очекивала још више и само се разочарала...

 

Сад се сетих да додам: Carolina Herrera- 212 Sexy: видим да га помињете овде. Мајко Србијо, како сам ја избегавала тај парфем! Добила сам у некој парфимерији позамашно паковање тестера и уопште ми се није допао. А онда га је моја сестра купила. Конфисковала сам га и трошим га у вееееликим количинама. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...