Jump to content

Paradise Lost


Recommended Posts

XAVIER je obrada od Dead Can Dance_a sa njihowog maestralnog albuma iz 1987me within the realm of a dying sun

 

i ne znam zaShto wam se toliko swidja poslednji album kada je po meni wishe nego isprazan i dosadan .. sem, naravno na trenutke. .a onda 05 smoRi. .i tako u krug. najkompletniji su na Symbol_u Of Life_u definitiwno, od prwe do poslednje pesme. .

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Ovo su svirali u Londonu pre Type O Negative-a.

6/21 - Astoria - London, England

 

the enemy

grey

erased

gothic

ash and debris

pity the sadness

as i die

one second

last time

say just words

Odlican repertoar!Samo mali..

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Hej, ljudi...

Drugar i ja trazimo ako neko ima video snimak Paradise Lost sa Bizzare festivala iz 1995 i 1999. Mi smo imali te snimke koje smo naruculi od Polzovica, ali su nam ti snimci "poguzvani" pa nam hitno trebaju novi.

 

Uostalom, bilo koji snimci PL su dobrodosli!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Kako kome ...

Ja samo to i slusham zadnjih par nedlja... jako je zarazano. A i najbolje je ocenjen posle Draconian Times i Icon...

Spot za Enemy je prilichno jak, vredi pogledati. Praise Lamented Shade live se mozhe natji na youtube... po meni ima boljih pesama na albumu... Prelude To Descent, Requem, Never for the Damned... :>

Kome je dosadno mozhe da pogleda promo fotografije na sajtu, mogu vas lepo nasmejati :).

Edited by man in the mirror

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Paradise Lost, priznajem, svojevremeno nisam voleo...tj. nisam mogao da pohvatam

kako jedan metal bend moze tako olako menjati muzicke pravce, te sam ih u jednom periodu

( 'oce biti da je bio pubertet :mrgreen: ) uporedjivao sa Metallicom i njihovim raspadom sistema.

Potpuno pogresno!

Danas, kao koliko toliko zreliji,

kapiram da su pravi giganti - jedan od najvecih metal bendova nesumnjivo.

I da sva ta njihova transformacija je imala neki dublji smisao, tekstualno su uvek bili i ostali snazni, produkcijski takodje ... Ok nije tipicno videti primer da neki bend krene sa growl vokalom a zavrsi ultra cleanom ( aludiram na albume od 1997-2002) - tako nesto veoma lako moze izazvati kontroverze ( u mladom coveku) naravno.

Bitno naglasiti najsazetije moguce: Metallica je menjala zanrove zbog love i pomodarskih potreba trzista,a kao takva isla regresivnom putanjom.

Dok Paradise Lost je menjao zanrove iskljucivo zbog slobode umetnickog izrazavanja, rekao bih.

Meni su svi njihovi albumi dragi, na neki nacin, osim ''Believe In Nothing'' - taj mi je nekako slabiji od svih ostalih.

Mozda album ''Host'' nije kulminacija kreativnog stvaralastva njihove karijere, ali pesma po kojoj album nosi ime svakako JESTE!

I ta numera je savrsenstvo svih savrsenstava, my oppinion.

Dopadaju mi se i koreni, posebno album ''Gothic'', a sto se tice mojih omiljenih pesama tesko ih je izdvojiti ali recimo: Remembrance, True Belief, pomenuti Host, Dead Emotion, Yearn For Change,

As I Die, Forever Failure, Eternal, Another Desire, Hallowed Land...eto i tih 10 najjacih pesama kraljeva mracnog zvuka!

Naravno i kultna obrada Bronski Beat-a kao zaprska!

Dosta sam ih slusao poslednjih mesec dana, nakon vise od 5 GODINA neslusanja...i onda sam skapirao da sam 5 godina bio - budala. :smoke:

 

Nick Holmes je jedan od najboljih metal vokala, ako ne i najbolji.

 

I sta da vam kazem...procitajte ono kapitalno delo Dzona Miltona ako niste,

kao se bese zove...uh uh ju al' postado' zaboravan ;)

Edited by Guitar Solos MaNiAc

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

konačno, posle 12 godina čekanja!

novim albumom bend Paradise Lost - In Requiem (2007), vraća se tamo gde su stali sa albumom Draconian Times (1995). sve godine bezuspešnog lutanja gotovo su izbrisane ovim (već sad mogu da kažem) albumom za sva vremena. potraži, poslušaj, ako znaš o čemu govorim, tj poznaješ ovaj bend iz starih dana. oni koji znaju za ovaj bend u prethodnih 10god, ovaj album neka zaobiđu, nema ničega na šta su oni navikli od "izdajničkog" One Second (1997).

ko bi rekao da će se oni vratiti. My Dying Bride su to učinili, očekujemo još Anathema-u i sjajan doom metal sa početka 90-ih nas ponovo uzdiže svojom mračnom, depresivnom, beznadežnom atmosferom.

album čista 10-ka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Negiram to shto si rekao (iako si 100% u pravu), jer si ex-metelac :)))

 

Nisam metalac, ali slušam metal. To što slušaš metal ne znači da si automatski metalac. Inače, ono gore sam rekao jer, Anathema je snimila najbolji doom album ikada (The Silent Enigma) i to je dovoljno. Ono što su radili počevši sa Eternityjem mi više leži, iako, opet ponavljam, The Silent Enigma je najbolji doom albumi ikada. Cenim da kada bi se vratili na doom staze da bi bili samo blede kopije TSE albuma.

 

Jea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam metalac, ali slušam metal. To što slušaš metal ne znači da si automatski metalac. Inače, ono gore sam rekao jer, Anathema je snimila najbolji doom album ikada (The Silent Enigma) i to je dovoljno. Ono što su radili počevši sa Eternityjem mi više leži, iako, opet ponavljam, The Silent Enigma je najbolji doom albumi ikada. Cenim da kada bi se vratili na doom staze da bi bili samo blede kopije TSE albuma.

 

Jea.

 

Hehehehehehe\

Shta se odma' ljutish? The Silent Enigma jeste jedan od najboljih doom albuma, ali ne i najbolji... :)

Nemo' se ponovo ljutish :), jer je to samo moje mishljenje.

Meni fave doom album, verovatno, je Reason od Officium Triste ili Farmakon od Skepticism :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace imao sam prilike da poslusam novi album Izgubljenih Paradajza

Ne vidim sta je to drugacije na njemu od prethodnih par albuma :mhihi:

Ne vredi-pokusao sam da slusam sve albume izvan Lost Paradise i Gothica i ne ide

Prva dva albuma su mi apsolutni zakon-neka mesavina death/doom-a sa malo gothica a ovo ostalo(koga ima na kilo :) )po meni i nije nesto-smuckano sve i svasta i pri tom nije ispalo bas najbolje a non stop mi se provlaci i utisak da svaki album lici na prethodni kako jaje jajetu :lol:

Inace meni je smesno da poredim PL i Anathemu-ovi drugi su daleko daleko bolji :)

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...