Jump to content

Paradise Lost


Recommended Posts

Inače, OK je ova stvar, solidna ali ne više od toga. Od početka mi cijeli ovaj koncept, od imidža do muzike, djeluje nekako na silu.

 

Uopšte ne vidim zašto je usiljeno, nije kao da su odmah posle Host objavili ovakav album. U poslednjih 10 godina svaki album im je sve teži od prethodnog, Greg ima Vallenfyre, Nick Bloodbath, prirodno su se kretali prema težim vodama.

Jes' da žvaćemo opet isto nas dvojica ali ne vidim zašto je prirodno da čovek ako je stariji mora da sluša npr Nick Kejva ili Tom Waitsa, zašto ne može ponovo da se naprži na Entombed i Autopsy?

Edited by Grobodan
  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valjda kazu zato sto opada nivo testosterona. Mene svi upozoravaju kada predjem 30-tu da cu smeksati i slusati neku mirniju ozbiljniju muziku i da necu hteti da cujem za metal, mada cisto sumnjam da ce se to desiti, al verovatno cu smeksati, vec nekako naginjem ka tome sve vise. Eno ti vidi u sta se Danko Defunctus pretvorio npr <3 REcimo moj ujak ima 37 i dalje se przi na metal i trazi mi da mu saljem bendove dok vecina njegovog drustva su gotivci ali batalili metal, u fazonu jao brate slusao sam Morbid Angel i Morgoth pre 20 godina, kao zakon im je bio to tada al ne mogu sada da se zamisle da se prze ponovo na to... nem pojma jbg, valjda je do stanja duha, ako se osecas mlado i zivo mozes da se lozis na metal, ako se osecas staro slusas tamo neke singersongwriter raspadace alkoholicare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam ali meni je to nekako čudno, u fazonu sečeš vene na nešto 10 godina a onda te boli kurac za to, postavlja mi se pitanje kako si to voleo uopšte (nije prozivka na Danka stvarno, kuca u njemu metalsko srce i dalje negde).

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije da te boli kurac, bude tebi toplo oko srca i dalje kad naletiš na to, nego se valjda izmeniš kao osoba malo, nisi isti čovek sa 16, 26 i 36 godina pa ti tako i drugačiji senzibiliteti u muzici odgovaraju, bar ja tako gledam

 

mada, normalno, uvek imaš konstante na koje ćeš se skidati do pasa dok si živ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne znam bas, ne verujem da ih boli kurac, svi oni vezuju to za jedan period svog zivota koji im je bio do jaja, kao da im je metal u lepoj uspomeni. Kapiram da bi im i sada u tim godinama prijao da im pustis, prosto samo vise nemaju toliko entuzijazma da se loze i idu na koncerte kao kad su mladi, dodju deca i porodica i ostalo jbg, tako to obicno biva.

 

@Talvi

 

DefunctusRS

Danko, 14, Male, Serbia

icon_eq.gif Listening: Townes Van Zandtfare the well, miss carousel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uopšte ne vidim zašto je usiljeno, nije kao da su odmah posle Host objavili ovakav album. U poslednjih 10 godina svaki album im je sve teži od prethodnog, Greg ima Vallenfyre, Nick Bloodbath, prirodno su se kretali prema težim vodama.

Jes' da žvaćemo opet isto nas dvojica ali ne vidim zašto je prirodno da čovek ako je stariji mora da sluša npr Nick Kejva ili Tom Waitsa, zašto ne može ponovo da se naprži na Entombed i Autopsy?

 

Sve to stoji, u pravu si generalno i ja apsolutno nemam nikakav problem sa tim u načelu, u moru drugih bendova koji rade slično uživam, ali subjektivno imam dva benda kojima ništa ne vjerujem kad takvo nešto rade - Amorphis i Paradise Lost (a to su mi dva od recimo 10 najdražih bendova, PL možda i najdraži).

 

S tim što za Amorphis mislim da sam 95% u pravu da njihova stvarna muzička "osjećanja" leže 1000 kilometara od kursa koji su zauzeli u prethodnih nekoliko godina, dok za PL (najviše i zbog Vallenfyre i Bloodbath) nisam siguran da li su u pitanju isti motivi kao kod Amorphisa ili je samo kriza srednjih godina u pitanju. Možda i kombinacija oba faktora.

 

Moguće da griješim, moguće da im učitavam neka razmišljanja koja oni nemaju, to je čisto subjektivni osjećaj - ali jbg, to me stalno kljucka.

 

I zato stalno prigovaram kad su ova dva benda u pitanju, to je jače od mene, i zato stalno vrtimo istu priču. :bigblue:

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je kriza srednjih godina produkovala ovu Beneath Broken Earth npr., ja onda kazem - neka im ta kriza potraje. Na kraju krajeva, ipak nije svako kadar da se radikultno menja u tim godinama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam ali meni je to nekako čudno, u fazonu sečeš vene na nešto 10 godina a onda te boli kurac za to, postavlja mi se pitanje kako si to voleo uopšte (nije prozivka na Danka stvarno, kuca u njemu metalsko srce i dalje negde).

Moja teorija je da imaš jedne ljude koji slušaju zarad muzike, i druge koji slušaju zbog te energije. Muzika je mnogo više od stava, teksta ili samo pupmanja adrenalina, i po meni nema rok trajanja ili "za uzrast od do." Dok drugi kojima je muzika više filter nego uživanje, u jednom trenutku se zasite, primire ili štaveć i ne treba im više da filtriraju frustracije.

A možda i serem :D

 

Što se tiče PL, pesma kida, i slažem se sa Grobom da su oni postepeno postajali sve teži i teži, ništa tu nije usiljeno,

Share this post


Link to post
Share on other sites

zavisi naravno i šta ko percipira kao težinu, meni je recimo Faith Divides Us... tučina jedna najteža, toliko masivan da je baš ozbiljan zadatak sesti i preslušati ga, u pozitivnom smislu naravno, pa mi je Tragic Idol bio dosta rasterećeniji od njega

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljiv pregled Gregovog muzičkog ukusa:

 

http://www.hmv.com/music/my-record-collection-by-paradise-lost-s-greg-mackintosh

 

The record I can't understand why everybody loves is..

"Porcupine Tree - Any album, It's not just Porcupine Tree. It's the whole smugness of the modern prog scene. I detest any band who assimilates themselves with this scene. I only picked Porcupine Tree because they are the smuggest of the smug." :haha:

  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...