Jump to content

Aliens vs. Predator: Requiem (2007)


VoivodBG

Recommended Posts

Alienvspredator-2-d-1.jpg

 

http://www.imdb.com/title/tt0758730/

 

Svi se secaju kako je AVP ispao los,ja polazem u nade da ce ovaj film povratiti barem malo dostojanstva u ovaj serijal o dva najpoznatija svemirska monstruma.

Film reziraju Brothers Strause,koji su poznati po odlicnim specijalnim efektima(300,X-Men 3,Volcano itd.) i spotova za razne bendove(APC,Aerosmith,Britney Spears,Disturbed).Daju razna obecanja da ce sto verodostojnije uraditi film i da ce se sama prica vise vrteti oko sukoba Alien-a i Predator-a nego samih ljudi(mada ni oni nisu iskljuceni jelte zbog dramaturgije).

Ja se nadam da ce film da bude barem dobar ako nista drugo,dopao mi se trejler koji izgleda veoma krvavo,plus izgled Alien-a kao u Aliens je automatski plus,ni predator ne zaostaje sa detaljima.

Sta vi mislite hoce li ovaj film biti "dobar" ili ce da bude gori od prvog dela?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Od prvog dela ne može da bude gori... No, sudeći po trejleru, i to može da se desi... Mislim, kakav početak ljudi. Miran gradić u Koloradu, ništa se značajno ne dešava osim što otac i sin idu u lov i tinejdžeri pokušavaju da imaju seks, a onda sa neba padaju svemirci...

 

No dobro. Film će za razliku od prvog dela biti vrlo nasilan i nadam se da neće preživeti nijedan čovek...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno svi koji vole ova Predatora i Alien-a,su se naprzili kada je izasao prvi deo,koji nista nije pruzio,sem sto je ubacio dva monstruma u film...Meni je samo prvih 5 minuta u kecu dobro,kada pricaju kako su Predatori ovde na zemlju dosli ojsa odavno i postavili one piramide gde su se Alien kotili,ostatak cist tresh bez imalo ukusa i logike.

Requiem mi izgleda obecavajuce jer kako mi se cini ovde cemo imati samo jednog predatora i barem jedno 10 tak Aliena,i divnog nam Predalien-a koji ce svima da pomrsi konce :wub:

I naravno racunam ljude,ponajvise one marince koji ce da budu topovsko meso(bas kako treba),jedino me nervira sto opet neku ribu stavljaju za heroinu,i u proslom takodje...to malo smara treba i neko musko da ubija ove svemirske bestije,ali osecam da ce na kraju samo ta riba preziveti. :rolleyes:

Edited by Ultimate Bastich

Share this post


Link to post
Share on other sites

Морам да се умешам и кажем да је 1. део врло добар!! Јесте да сам очекивао мало више акције, али ја зато ту добра прича на коју је стављен акценат што ме изненадило јер то не очекивах од оваквог филма. Овај филм је и код критичара добро прошао! Морам да га погледам још једаред да се мало подсетим и средим утиске пред наставак који жељно очекујем. :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ovo je sve sranje, Alien je bio vrhunski serijal koji su rezirali sami majstori... Volim te filmove bas zbog cinjenica da se prvih sat vremena skoro ni ne pojavljuje Alien, vec se samo gradi neka mracna atmosfera i stvara se neki los osecaj u stomaku, a onda krene adrenalinski nalet...

I ti stari filmovi su trajali preko 2h, vidim ovo sad sranje 86min... pih...

Dok sam gledao AvP 1 uopste nisam osetio ono sto svaki put osetim dok gledam Aliena (a gledao sam sva 4 dela po nekoliko puta)...

Ne znam, ali ovi novi reditelji uopste ne umeju da naprave tu atmosferu, bas sam razocaran kecom, a ovaj trejler takodje ne obecava, al dobro...

Jbg, ja ipak vise volim tisinu svemirskog broda, i verovatno cinjenicu da sa njega nema gde da se pobegne...

 

p.s. Predator 1 takodje nije los, svidja mi se sto je uradjen 1vs1...

Edited by DBraveZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi deo nije los,ali nije ni dobar.Najava je bila nesto kao "Rat izmedju ove dve rase traje vekovima,a sada je izmedju njih covek",tako nesto...ja ocekivao rokanje do jaja,rat u pravom smislu,gomile aliena i predatora,kad ono kurac...tri predatora od kojih dvojicu roknu odmah na pocetku,i 10-15 aliena...bezveze.Mislim da ni ovaj novi nece biti puno bolji,ali videcemo.Navijam za Predatora,posto je to ultimativno dominantno bice iz svemira. :rockdevil: Aliene ne volim,i zelim im sve najgore. :)

Naravno da ce riba da prezivi,i neko dete ako ga bude bilo.

A ovaj Predalien je golo govno...zbog cega skrnaviti tako mocno bice kao sto je Predator,sa tom shit kreaturom od Aliena!

 

I ti stari filmovi su trajali preko 2h, vidim ovo sad sranje 86min... pih...

 

I to je istina. :da:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

.Meni je samo prvih 5 minuta u kecu dobro,kada pricaju kako su Predatori ovde na zemlju dosli ojsa odavno i postavili one piramide gde su se Alien kotili

meni je to bas najgori deo prvog dela

smislili su neku nebuloznu pricu sa piramidama koja uopste ne drzi vodu

umesto lepo kao u dvojci - pao svemirski brod - bez'mo :)

mislim da je prvi deo odradjen na brzinu...kao T3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Film reziraju Brothers Strause, koji su poznati po odlicnim specijalnim efektima (300,X-Men 3,Volcano itd.)

i spotova za razne bendove(APC,Aerosmith,Britney Spears,Disturbed).

 

Sta vi mislite hoce li ovaj film biti "dobar" ili ce da bude gori od prvog dela?

 

Ne bih da ispadnem hejter, ali nakon chitanja uvodnog posta (narochito ovog podvuchenog u njemu), setio sam se drugara koji je za nove, a katastrofalno loshe filmove okrivio upravo chinjenicu da ih rade ljudi koji su pre toga radili spotove ili vizuelne efekte... Ne mogu reci da nije u pravu. Ochekujem trash poput keca... NHF ostali shto ne delite isto mishljenje :zeleni:

 

Jedino se nadam da ne ubace te ljude da 'sasvim sluchajno' budu marinci koji se vracaju kuci i upadaju u akciju da obrane svoje porodice od vanzemaljaca. Vec sam stracio 2h na gledanje slichne bljuvotine, ne bih opet...

 

 

Ma ovo je sve sranje, Alien je bio vrhunski serijal koji su rezirali sami majstori...

...vec se samo gradi neka mracna atmosfera i stvara se neki los osecaj u stomaku, a onda krene adrenalinski nalet...

I ti stari filmovi su trajali preko 2h, vidim ovo sad sranje 86min... pih...

...Ne znam, ali ovi novi reditelji uopste ne umeju da naprave tu atmosferu...

Sa ovim konstatacijama se totalno slazem. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi da li je ikada trajanje filma bilo merilo za kvalitet???Ja bih rekao ne,sve to zavisi od mnogo elemenata(reziser,scenario,glumci,efekti itd.),mada se moram sloziti da me novi filmovi ne fasciniraju,svi idu sada na efekte prica i likovi su uvek zapostavljeni,zato volim da gledam starije filmice mada i tu ima gomila sranja da se ne lazemo....

@SL ne brini nece biti jao zli veliki dildo(alien) i svemirski siledzija(predator) mi siluju porodicu i grad ajde da ih spasimo za ameriku fak jeah!Bice marinaca ali znate ono posalje vlada da stiti civile ali sipak,samo masakr(ali ne teksaski).

@estranged e da ga jebes ukusi su razliciti,meni se ta ideja dopada,posto su to koristili vec u stripovima,da predatori koriste alien-e za lov,i da su im tako po planetam raznim gradili te piramide gde su se ovi kotili kao zecevi,naravno prvo su sigurno desetkovali svo stanovnisto u okolini,a mozda cak i celu planetu(sram ih bilo).

I bas sam nesto ceprkao po netu i vec je na jednom sajtu izasla recenzija dali su filmu od 5 mogucih zvezdica 3,5 sto nije lose....mada opet sam skeptican.

Prvi deo nije los,ali nije ni dobar.Najava je bila nesto kao "Rat izmedju ove dve rase traje vekovima,a sada je izmedju njih covek",tako nesto...ja ocekivao rokanje do jaja,rat u pravom smislu,gomile aliena i predatora,kad ono kurac...tri predatora od kojih dvojicu roknu odmah na pocetku,i 10-15 aliena...bezveze

Dovoljan si dokaz naveo da je kec shajze :mrgreen:

Apropo zena u ovim filmovima,nama fali neki badza kao sto je Arnold bio u Predatoru,dok ovi stalno pokusavaju da naprave neku Ripli wanna be chick,a to nikako ne ide....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alien i Predator kvlt :rockdevil: Filmovi moje mladosti :pivopije:

Nisam gledao prvi AvP ali cu ovo da odem da glednem, a ko zna možda i bude dobro, ali vec mi se ne svidja radnja filma. Svarci u prvom Predatoru sa celim onim odredom uspeo jedva da ih savlada, a sada ce grupa seljana iz nekog brdjanskog grada sve da ih sjebe :)

Edited by WoI

Share this post


Link to post
Share on other sites

@SL ne brini nece biti jao zli veliki dildo(alien) i svemirski siledzija(predator) mi siluju porodicu i grad ajde da ih spasimo za ameriku fak jeah!Bice marinaca ali znate ono posalje vlada da stiti civile ali sipak,samo masakr(ali ne teksaski).

Ako budu svemirski marinci iz 'Alien 2'-a, bice extra ('Alien 2' mi je omiljen), ali, budu li ubacili americhke marince kao glavne face i neku silu, bice zaista bljutavo :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

@estranged e da ga jebes ukusi su razliciti,meni se ta ideja dopada,posto su to koristili vec u stripovima

eh..da se drze stripova malo vishe ovakvi filmovi bi bili kultni

avp striovi su jako dobri,prosirili su pricu,otisli dalje od bilo kod filma

 

jedan od mojih omiljenih

alea.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od Alien stripova omiljeni mi je Wrath(nazalost nemam cover kod sebe),crtac je tu Eduard Risso(100 Bullets),i pricica je dobra tinejdzeri naidju na alien hive,vecina zagine i oni koji prezive izadju napolje da bi ih ubili marinci koji su dosli da pociste oblast,c'est la vie.

Znas da rade film po stripovima opet bi nesto falilo neki fanovi bi se sigurno bunili sto niste iskoristili pricu iz ovog stripa ili onog,ne mogu se zadovoljiti ljudi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apropo zena u ovim filmovima,nama fali neki badza kao sto je Arnold bio u Predatoru,dok ovi stalno pokusavaju da naprave neku Ripli wanna be chick,a to nikako ne ide....

 

E bas to...i ja bih vise voleo tu videti nekog baju kao sto je njegovo velicanstvo guverner Kalifornije,pravog akcionog heroja (samo ne da je Vin Dizel :udri: ).Ripli je super,nema sta,ali mislim da u ovo vreme nedostaje jedan pravi muski akcioni heroj tipa Svarcika,Slaj ili Sigal.Bilo bi sjajno da odrade AVP u kome bi se pojavili i Sigurni Viver i Svarcika,i da zajedno gaze ove uzurpatore iz svemira.To bi bilo do jaja.Ali jebiga,Arnold mora misliti na pozare u Kaliforniji.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...