Jump to content

Omoti / coveri domaćih metal albuma


Speed_Dead

Recommended Posts

Ne znam što bi to bilo 3 puta tamnije u štampi. Nije da sam neki poznavalac, ali kad pripremam za štampu ne posvetljujem ne znam koliko. Nekad čak uopšte. Bila sam na par mesta, za sada sam prezadovoljna Copy Planet-om u Brankovoj. Fantastično štampaju, papir je super, ma sve sve. Kad sam pripremala portfolio ništa nisam menjala niti posvetljavala i ispalo je kao na monitoru. Mooooožda za neku najminimalniju nijansu, ali ništa primetno.

To je pretpostavljam digitalna stampa. Ako ces da radis u komercijalne svrhe, ofset stampa je bez premca. I opet kazem, ako dobro poznajes proces, ne bi trebalo da bude problema. Obicno se to javlja kad ljudi ne znaju kako da rade.

A i dobar monitor za pripremu nije ispod 2000 evra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može biti. Ionako ne štampam više od 2 primerka maksimum.

U je 2000 evrića xO Za te pare odem do Argentine skoro dva puta. Treba znati podesiti i običan monitor ako se nemaju pare za taj profi.

Da, a za to ti treba spektrofotometar ili denzitometar, koji opet kosta toliko. Mada, ako hoces i taj skup monitor da podesis opet ti treba ta spravica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A i dobar monitor za pripremu nije ispod 2000 evra.

 

Auuu coveche , pa moze da se najde za jeftinije, a cak ti i netreba takav monitor ako bash neradish skroz profesionalno, nego podesish kako valja tvoj obichan. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

evo nacrtao sam omot liku iz TIRANT SIN-a kultnog benda iz kog je posle nastao cannibal Corpse:0

omot sam radio vise iz prijateljstva i zato sto gotivim bend nego da bi se opario - uradio sam ga for free:P jer i sutra da mi kanibali ili neki domaci prijateljski bend dodje i trazi omot ne bi imao zelju da naplatim.

liku se puno svideo omot pa me je preporucio nekim bendovima i eto sad crtam omote za jod dva usa dm benda:)

 

ne znam kako se ubacuju slike:p

ako neko moze nek je okaci :

 

http://viewmorepics.myspace.com/index.cfm?...imageID=7561110

 

OMOT ZA !!! tirant sin !!!

 

PS: crtez je radjen na papiru olovkom ,pa skeniran pa bojen na wacom tabli rucno,

samo ruke i mozak:P

Edited by Speed_Dead

Share this post


Link to post
Share on other sites

A i dobar monitor za pripremu nije ispod 2000 evra.

 

To bas i nije tacno.

 

Za 650 eura imas Dell 2408WFP, naslednik kultnog 2407WFP.

Doduse imao je zajeban input lag, koji bi trebalo da je ispravljen.. koliko sam cuo i citao odlican pva panel monitor.. cim budem imao malo vise para, pazaricu ga.. znaci za jedno par godina xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

To bas i nije tacno.

 

Za 650 eura imas Dell 2408WFP, naslednik kultnog 2407WFP.

Doduse imao je zajeban input lag, koji bi trebalo da je ispravljen.. koliko sam cuo i citao odlican pva panel monitor.. cim budem imao malo vise para, pazaricu ga.. znaci za jedno par godina xD

Bio sam na odbrani diplomskog na Fakultetu tehnickih nauka u Novom Sadu, odsek Graficko inzenjerstvo i dizajn, covek je za odbranu upravo imao ovu temu. Tamo sam to i cuo. Radili su razna merenja monitora spektrofotometrima i denzitometrima. To sto ti mislis da je neki monitor dobar, to je jedna stvar, objektivna merenja su sasvim druga. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sve vreme mog bavljenja grafickim dizajnom (20 godina) i pripremom za stampu moram da konstatujem (nazalost) da NE POSTOJI monitor koji ce prikazati

uradjeni posao u koloritu, kontrastu i intenzitetu onako kako bi barem priblizno trebalo da se dobije u stampi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U potpunosti se slazem. Pitanje je da li ce ikada takav i napraviti. Zato i kazem da su jeftini monitori krajnje nepodesni. Mislim, moze na njemu da se odradi dizajn i priprema, ali nemojte da se onda zalite da nije ispalo onako kako ste zamisljali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam jos uvek pristalica klasicnih CRT monitora, na kojima i radim, jedino sto sam video interesantno od LCD/plasma varijanti su Apple Wide monitori za seriju Mac G4.

Svaki posao koji radim nosim na digitalnu stampu (iskljucivo Xerox ili HP Indigo Digital Offset) pa racunam da je to 60-70% ok za prezentaciju i uzorak za tabacnu ofset/ofset roto stampu.

Ipak je najbolji stari dobri masinski probni otisak, ali to danas niko nije spreman da plati, cak ni kod skupih poslova, pa kasnije dolazi ono ...e, jebi ga... :icon_ne:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam jos uvek pristalica klasicnih CRT monitora, na kojima i radim, jedino sto sam video interesantno od LCD/plasma varijanti su Apple Wide monitori za seriju Mac G4.

Svaki posao koji radim nosim na digitalnu stampu (iskljucivo Xerox ili HP Indigo Digital Offset) pa racunam da je to 60-70% ok za prezentaciju i uzorak za tabacnu ofset/ofset roto stampu.

Ipak je najbolji stari dobri masinski probni otisak, ali to danas niko nije spreman da plati, cak ni kod skupih poslova, pa kasnije dolazi ono ...e, jebi ga... :icon_ne:

Ja sam video G5 monitore 32 inca dijagonala (ako se ne varam), wide screen. Lik je platio 12000 evra 3 Mac-a, 2 G5 i jedan G5 Dual procesor. Odlicni monitori.

A sto se probnih otisaka tice, to je nekada bila cesca praksa nego danas, a danas ih je lakse uraditi nego pre, imajuci u vidu kompjuterizovane ofsete i sl. Tu dobijas 100% probni otisak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...