Jump to content

Omoti / coveri domaćih metal albuma


Speed_Dead

Recommended Posts

  • 2 months later...

Njah tek sam od nedavno uzo da se bakćem s ovim... Radim za jedan bend iz Šida :mrgreen:

 

Evo par pokušaja, za sad ni jedan nije zadovoljovajući (ni meni ni klijentu) pa ih zato i kačim... :

 

 

Cemeterycover1-WarCry.jpg

shit.jpg

Back3.jpg

RAD.jpg

 

na treći sam stavio watainove pesme čisto da se vidi kako izgleda :D

Edited by Dead Man Walking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto neko već reče, kod nas nema 'leba. Bendovi hoće da sve bude super ali, po mogućstvu, za dž. Inače, sporedno se bavim dizajnom postera i CD-cover-a (uglavno za inostrane demo bendove , za sada) i mali savet (ako ikoga interesuje): pre nego što išta uradite i pošaljete, tražite pola para unapred.

 

Ono što meni zapadne za oko (pri tom ne upirem prstom ni na koga) je kad prepoznam originalne slike iskasapljene i pretvorene u CD-art. Tipa, ukrade sliku Borisa Valleja (npr) i upotrebi u dizajnu bukleta.Tog dizajnera treba da je sramota. Ako se uopšte može nazvati dizajnerom....plagijator...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto neko već reče, kod nas nema 'leba. Bendovi hoće da sve bude super ali, po mogućstvu, za dž. Inače, sporedno se bavim dizajnom postera i CD-cover-a (uglavno za inostrane demo bendove , za sada) i mali savet (ako ikoga interesuje): pre nego što išta uradite i pošaljete, tražite pola para unapred.

.

 

jde sad jedno pitanje.Zanima me ko radi omote ovde kod nas i u inostranstvu (naravno za kes) i ako moze koliko para otprilike izadje to.(molio bih linkove) hvala.

 

Da li ima potrebe da bilo sta kazem?

Edited by SATAN-iz Batajnice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li ima potrebe da bilo sta kazem?

 

Tara Kerac radi za pare, neznam koliko uzima, tj to zavisi sta ti treba (koji nacin da bude iscrtan, fotoshop, rucno, itd...).

Inace, radio je sve Disdained cover-e (3 komada), takodje sve za Obscured sve, logo za pomenute bendove + Vault Of Pain novi Logo, i mnogo toga jos sto ja ni neznam. Inace njemu je cale Bane Kerac, tako da je kvalitet za garantovan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Verujem. Imam prilike da često gledam kako se rade omoti za inostrane bendove i kad pogledam kod nas... Tuga me uhvati. To lepo može da se vidi kad se uđe u MAMUT na primer. Metal sekcija ( strana ) je za parenje očiju (loše urađeni su retkost)... a onda kako krenete na desno ka domaćoj sceni... Katastrofa. Alogia se istiiče posebno. Svaka njima čast al ono je sramota za cover.

 

Ono što sam ja naučila kad su upitanju ozbiljni bendovi (bilo da su već poznati ili tek počinju) jeste uvek bilo i biće - koliko para toliko i muzike.

 

Sa domaćima imam vrlo loše iskustvo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verujem. Imam prilike da često gledam kako se rade omoti za inostrane bendove i kad pogledam kod nas... Tuga me uhvati. To lepo može da se vidi kad se uđe u MAMUT na primer. Metal sekcija ( strana ) je za parenje očiju (loše urađeni su retkost)... a onda kako krenete na desno ka domaćoj sceni... Katastrofa. Alogia se istiiče posebno. Svaka njima čast al ono je sramota za cover.

 

Ono što sam ja naučila kad su upitanju ozbiljni bendovi (bilo da su već poznati ili tek počinju) jeste uvek bilo i biće - koliko para toliko i muzike.

 

Sa domaćima imam vrlo loše iskustvo...

 

do jaja je omot

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...