Jump to content

Omoti / coveri domaćih metal albuma


Speed_Dead

Recommended Posts

`nako ... fino...pogledajte omote white skull-a il gardiana i odma bude jasno sta je domaci a sta strani power prog i sl.

al ok

Zar to nije generalno pravilo na relaciji domaci/strani bendovi? Bez obzira da li se radi o omotima, produkciji, tehnici, svirci, opremi, promo fotografijama, web sajtovima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam mislio na ovu (forumsku) temu, nego na temu omota Amon Din-a. :D

Lici mi na onaj deo kad onaj mali treba da prodje pored one 2 sfinge. Ima i tamo peska i kostur, samo je gama zuta, a ne crvena kao na ovom omotu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
evo vam jos jedan cover:

l_e0944f5c95a29647a69a634e185b6e00.jpg

 

ovo iskreno izgleda kao jedan album iz metal blade classic reissues ponude gde mozes da kupis stare albume Helstara, Omena, i Hallow's Evea po promotivnim cenama. :D

 

ako je ta mala retro populacija ciljna grupa, super. Ali ako hoces sa omotom da ukazes da je ovo bend na koji treba obratiti paznju u 2008 godini, ne znam bas.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ма, не причам сад о квалитету, већ о фазону и мотиву. Мени је овај Амон Дин добар, само да има још мало детаља. А треба да буде олд скул, зар може другачије?

 

merciful_angel_copy.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ма, не причам сад о квалитету, већ о фазону и мотиву. Мени је овај Амон Дин добар, само да има још мало детаља. А треба да буде олд скул, зар може другачије?

 

merciful_angel_copy.jpg

 

 

Ali Space Eater omot nije old school, ako sa prilozenim na to aludiras...Ono sto rade Furnijer, Vervimp i Petanjo je old skul, a Gulbrandson koristi i komp...sto ovaj omot iskljucuje iz miljea old school.Ono sto vam je Jansen radio je old school...

 

Elem, nije to poenta. Kod nas ima ilustratora za omote, i cene su realne, stim sto je najveci problem, sto veliki broj bendova ponudjene cene vidi kao nesto neprihvatljivo, i automatski se odlucuje za kicerajska resenja,sklepana u photoshopu za manje od pola sata...90% omota domacih bendova ne lici ni na sta...necu da imenujem bendove, ali u svim zanrovima je zastupljena minimalna ili nikakava paznja na vizuelni izgled izdanja,nebitno da li se radi o demou,live albumu,mini albumu ili full izdanju...

Mada, ni u proslosti nasi metal bendovi nisu puno nade polagali u omote...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Гулбрандсон на овој слици није користио комп, то је био један од услова да се ради с њим. Био је још један Швеђанин који је радио сјајно тушем, али све бојење радио на компу и нисам хтео њега. Да имаш 100% скен слике, видео би да се на овој слици види и текстура папира на ком је рађен.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Гулбрандсон на овој слици није користио комп, то је био један од услова да се ради с њим. Био је још један Швеђанин који је радио сјајно тушем, али све бојење радио на компу и нисам хтео њега. Да имаш 100% скен слике, видео би да се на овој слици види и текстура папира на ком је рађен.

 

priznajem, ove zgrade me zbunjuju, deluju kao da su retuširane sa pravih fotki...zbog toga sam potegao temu o kompu...imao sam prilike da vidim neke njegove druge radove...talentovan momak...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Omoti/coveri za albume na domacoj metal sceni

Zanima me kvalitet,ko ih pravi?rucno ili photoshop i sl,dal se placaju itd

zamolio bih bendove da prloze omote svojih albuma/demoa da ih ljudi prokomentarisu...

opet molim bez spamova ..

evo ja prilaze par omota mog benda...

 

1.ovaj sam ja radio

 

kukacacopy.jpg

 

Bas preterano...

 

A ovo mi je interesantno:

1203106288_2006-fragile-monuments.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...