Jump to content

Čarlston za Ognjenku


Sinstrel

Recommended Posts

elem, pogledao sam film. sinstrel je u pravu, ali nije dovoljno nahvalio film, jer definitinvo zasluzuje vise pohvala.

 

gluma je odlicna (k.radivojevic je konacno prestala da me nervira i odigrala sjajnu ulogu), dijalozi su fantasticni i ne uklapaju se u dosadasnji izlizani sablon srpskog filma, scenografija je napucana ne radi efekata nego radi price i atmosfere i sastavni je deo "poruke filma", kamera je mi totalno neobicna za domace filmove (lici mi na francuske fore, na primer nesto kao amelija pulen), scenario je vrlo neobican. tesko je odrediti zanr filma. efekti: nisu holivudsko napucavanje, lice na primer, na efekte iz filma "djavolova kicma" - sto je dodatni plus, bar za mene.

 

a "sta je pisac hteo da kaze" je posebna prica. a propo toga, ovi povrsni komentari me podsecaju na prepricavanje "neciste krvi" u fazonu:

- Tipa ozene starijom ribom. On provali da je njegov cale ziguje, sto ga totalno sjebe. Cela knjiga je seks, samo tako.

na taj nacin je moguce banalizovati SVE, i to i nije neka mudrost. pljuvanje po necemu o cemu nismo ni pokusali da razmislimo nema bas mnogo smisla, osim ako ne zelimo da paradiramo i da pokazemo kakve smo face prefinjenog i istancanog ukusa. :)

 

porediti ovo sa ivkovom slavom je potpuno besmisleno (osim u slucaju da niste gledali jedan od ta dva filma pa pricate napamet :)).

 

nije top 5, nego top 3 srpska filma svih vrmena, po mom misljenju, naravno. ;-)

 

p.s. a otisao sam da gledam carlston sa veeelikim predrasudama da je film tesko sranje. :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

a "sta je pisac hteo da kaze" je posebna prica. a propo toga, ovi povrsni komentari me podsecaju na prepricavanje "neciste krvi" u fazonu:

- Tipa ozene starijom ribom. On provali da je njegov cale ziguje, sto ga totalno sjebe. Cela knjiga je seks, samo tako.

 

ovo je najbolje prepricavanje Neciste Krvi koje sam ikada cuo. Genijalno. Pogadja sustinu. :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Obrisani postovi, za sledece maltretiranje (mene) zatvaram temu.

Hvala na razumevanju.

 

Ps: Koga bole, nekom se svidja film, nekom ne i sta dalje ima da diskutujete! IZnesete svoje misljenje i kraj!

 

Pa ti si zbog tuđeg mišljenja obrisao nekoliko strana!!!! Zašto i kako onda da iznesemo svoje mišljenje? Jbt, što se despotizam lako prima u Srba ...

 

back to topic:

 

Kome je ovaj film vrh, šta da kažem ... njemu je život lepši i srećniji. Neka gleda film svaki dan po 5 puta i neka svaki put u sebi budi radost. To je i bitno, zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ti si zbog tuđeg mišljenja obrisao nekoliko strana!!!! Zašto i kako onda da iznesemo svoje mišljenje? Jbt, što se despotizam lako prima u Srba ...

 

back to topic:

 

Kome je ovaj film vrh, šta da kažem ... njemu je život lepši i srećniji. Neka gleda film svaki dan po 5 puta i neka svaki put u sebi budi radost. To je i bitno, zar ne?

 

Jebes misljenja ako se svodi na svadju oko toga da li je film dobar ili ne.

 

Znaci ako mi stigne jos zalbi na pp, ima da gasim temu :twisted: A da je otvorim kad odgledam film :) :) :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja ću citirati ono što sam u "intervju-u" (mislim tako rečeno,a postavio sam mu pitanje na forumu) pitao Zonja odnosno člana organizacije "The Books of Knjige" (ima tema) puno ime :Zoran Marković student režije,produkcije na Cetinju,pitanje je glasilo : Šta nam možete reći o Filmu Čarlston i Ognjenka (u slučaju da ste ga gledali,a nije ga gledao,dao je puydane informacije do kojih je sticajem okolnosti došao) i da li ovo može predstavljati "budjenje" sprpske kinematografije kako to mediji vole da zovu?

 

Izvolite mikrofon je vaš.

 

Zoran Marković :

nisam gledao premijeru ali ti mogu reci par stvari koje znam o filmu..sticajem nekih okolnosti upoznao sam neke ljude koji su radili na tom filmu pa sam upoznat od samog starta sa voljama i nevoljama koje su im se desavale..

 

scenario je pisao sin mog profesora mise radivojevica - aleksandar radivojevic,inace filmski kriticar..iako je reziseru prvi film i po praksi se u prvi film ulazi skromno i sa malim budzetom,uros stojanovic je uradio sve suprotno i izganjao veliku produkciju..prvi proracun je bio na milion i po eura ali se prica da se doslo do 4 miliona..probijanja jesu imali jer su u dva navrata imali dosnimavanja od po mjesec dana (to ti je kao da snimas jos dva filma) ali ne vjerujem da se konkretnih para toliko potrosilo..u prilog tome ide cinjenica da je kompanija "Evropakorp" cuvenog francuskog rezisera Lik Besona radila specijalne efekte i zvuk,sto u fiktivnim parama moze nabiti budzet ali se to u sustini podvodi kao koprodukcija i kompanija se obestecuje distributerskim ugovorom (sto su i uradili)..

 

sa svakim novim filmom najavljuje se budjenje kinematografija zemalja iz okruzenja..u srbiji se produkcija odavno probudila i oni godisnje odrade

po minimum desetak filmova..ognjenka ce mozda uciniti da strane pare

laganije dolaze na balkan,da se svi pokusamo pribliziti evropskim filmskim standardima i da se od filma napravi rentabilan proizvod..

 

Hvala vam puno,na ovom kratkom ali veoma korisnom razgovoru.Sve najbolje u daljem radu. ;)

 

(Nadam se da Zonjo neće zamjeriti)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

cemu ovaj intervju ?koja poenta? efekti su dobri,par bizarnih momenata...ali film je obicna razbibriga za jedno popodne,apsolutno nista posebno.sta je pa beson dobro podrzao ....jebo vas taksi i sl. sranja ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prikazuje se valjda u Tuckwoodu i par manjih bioskopa.

 

Ja se nadam da ce na DVD dati alternativni zavrsetak filma, navodno onaj zavrsetak koji je pred kraj montaze bio izbacen a umesto njega ubacen onaj glupi kraj koji smo imali prilike da vidimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ni primetio da ga daju jos u bioskopima, pa dobro sacekacu da izadje na dvd, nadam se da ce ubaciti making of i izbacene scene ^_^

 

 

gledo sam ga u bioskopu ,ima vce sigurno pre 2-3 meseca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

Odgledao sam ga malopre, i veoma sam se prijatno iznenadio u vezi filma. Efekti, muzika pa cak i kadrovi sve je profesionalno uradjeno, mada dosta mi vuku na francuski stil (nacin na koji je film snimljen) npr. Cudesnu sudbinu Amelije Pulen. :D

Ne znam da li je ovaj dvd rip skracena verzija, ali ja ovde nigde nisam video Oliveru Katarinu tokom filma. :huh:

@Sinstrel, mozes li na pp da mi posaljes opis tog drugog zavrsetka.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sinstrel, mozes li na pp da mi posaljes opis tog drugog zavrsetka.

 

Ne znam ni ja kako izgleda alternativni zavrsetak filma. Olivera Katarina je rekla u nekim novinama da postoji i taj drugi zavrsetak koji je bolji nego originalni. Mozda izbace neki DVD Director's Cut pa vidimo taj drugi zavrsetak. :D

 

Opet sam se malo zainteresovao za film pa vidim da ima i novi trailer za strano trziste:

 

 

A neko je uploadovao cak ceo film na youtube :) :

 

http://www.youtube.com/user/hotasice4815#grid/uploads

 

 

 

 

Inace Uros Stojanovic, reziser ovog filma je u Holivudu i sprema se za snimanje svog prvo (drugog u zivotu!) holivudskog filma. Film se se zove Nightfall odnosno Hanging Tale. Ne znam radnju filma ali navodno glavnu ulogu cje tumachiti Gerard Butler. :da:

Ala su se zajebali ovi iz Holivuda. Da su videli komentare na yumetalu vezano za Charlston verovatno mu ne bi dali shansu da snimi film.

 

 

 

:)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glupav si. Toliko.

Odjebi sa vređanjem. Nigde te nisam spomenuo. Ako želiš nešto da kažeš - uradi to kulturno i argumentovano.

 

A što se filma tiče, priča je neviđeno glupa. Seljačenje do bola i maksimalno debilan kraj.

Način snimanja i efekti su priča za sebe, ali to ne čini dobar film.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odjebi sa vređanjem. Nigde te nisam spomenuo. Ako želiš nešto da kažeš - uradi to kulturno i argumentovano.

 

A što se filma tiče, priča je neviđeno glupa. Seljačenje do bola i maksimalno debilan kraj.

Način snimanja i efekti su priča za sebe, ali to ne čini dobar film.

 

 

Pa moras da se pomiris samo da si glup , ne treba toga da se stidis. I da uzmes chinjenicu da si detence od 18 godina koji nema pojma nista o zivotu ali zna kada je prva sijalica napravljena , naravno uz pomoc Wikipedije i Gospodina Gugla.

 

Ti verovatno volis filmove od Kusturice .......

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...