Jump to content

Reprezentacije


El Karnisero

Recommended Posts

prvo, ako kleo dobije naš pasoš - on više nije stranac, on je državljanin SRBIJE! a to što nije SRBIN? pa, mogu da zamislim kojim kreaturama to može smetati! :evotigana:

 

a ko hoće da gleda volinu pantelića koji njače himnu i krsti se tries puta pre svakog meča, samo napred, serite sad po kleu, pa posle opet čupajte kosu...

ja hoću da srbija pobeđuje.

Edited by truliandedzombileš!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesmo jadnici bez igrača, pokazali smo to na SP. Ali, to ne znači da nam trebaju stranci, bolje da prihvatimo sudbinu takvu kakva nam je, nego da dajemo veštačko disanje posrnulom fudbalu u nemačkom maniru. Mada, ja nisam sasvim protiv angažovanja stranaca. Ako Kleo reši da se trajno naseli u Srbiji, počne da uči naš jezik i slično, tj. veže se za Srbiju u jednom jačem smislu nego što je to puko dobijanje pasoša, onda bi on prestao da bude stranac u pravom smislu te reči i ne bi bilo logike da mu se zabrani da igra za Srbiju.

Slazem se. Inace, toliko jadno igramo da bi onda red bio i da pomislimo na Kizita, Moreiru...hmmm Zuka bi mogao lako da istisne Racu...

Daleko od toga da sam ksenofob, ali ovo sto se stvara oko Klea je presmesno.

Pa nista, onda da svaki stranac koji se bolje pokaze neka konkurise za reprezentativni dres.

Da je ovde rodjen, dosao kao klinac, prica srpski...ok, ali ovo ne podrzavam.

Zanimljivo je da sad Kleo odgovara onima kojima su smetali stranci u nemackoj reprezentaciji, portugalskoj...koji su se smejali crnim Norvezanima...

Edited by hate squad

Share this post


Link to post
Share on other sites

nacionalisti i verski sektasi kazu da samo srbi trebaju igrati za srbiju,zapravo igraju nasi drzavljani ko sto covek kaze.

 

Ako zelimo nesto uspeti trebaju nam spicevi i tako je.A fudbal je veliki brainwash za narod stoga i dacic i ostala kopilad daju kleu pasos i.t.d.Sve je jasno a sada je dobro za nas fuzbal,mozda i prvi put.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fudbalska reprezentacija Crne Gore pobjedom je startovala u kvalifikacijama za prvenstvo Evrope koje će se 2012. godine održati u Poljskoj i Ukrajini. U 1. kolu grupe G „hrabri sokoli“ su nošeni podrškom 9.000 navijača savladali selekciju Velsa 1:0. Strijelac odlučujućeg gola bio je kapiten Mirko Vučinić u 30. minutu.

 

Od starta utakmice viđena je velika želja izabranika selektora Zlatka Kranjčara da u duelu sa selekcijom Velsa dođu do tri boda. Poslije nekoliko poluprilika u prvih 20 minuta uslijedile su odlične prilike za Boškovića, Vukčevića i Vučinića koji je poslije tačno pola sata igre digao stadion na noge.

Kapiten reprezentacije Crne Gore oslobodio se defanzivca gostiju Kolinsa i nakon odličnog solo prodora sa oko sedam metara iskosa uz pomoć stative savladao golmana Henesija. Sa druge strane gosti nijednom nijesu ozbiljnije ugrozili gol Mladena Božovića.

 

 

I u nastavku meča Crna Gora je bila ta koja je prva zaprijetila – već poslije dva minuta igre pokušaj Vučinića blokirao je Kolins da bi nedugo zatim Vukčević iz slobodnog udarca šutirao preko prečke.

Prvi put gol reprezentacije Crne Gore ozbiljnije je ugrožen u 54. minutu kada je Bejl iz slobodnog udarca sa oko 25 metara šutirao pored stative.

U posljednjih pola sata „hrabri sokoli“ su prepustili inicijativu gostima koji su u samom finišu propustili nekoliko prilika za poravnanje. U 84. minutu pokušaj Belamija golman Božović je izbacio u korner da bi već u sledećem napadu Čurč zatresao prečku gola Crne Gore.

 

 

Potpuna dominacija gostima se umalo isplatila u 88. minutu kada se i zatresla mreža domaćina – Belami je prošao po strani uposlio Ernšoua čiji šut brani Božović, a na odbijenu loptu prvi je stigao Čurč koji pogađa mrežu ali iz ofsajda.

U drugom minutu sudijske nadoknade Vučinić je imao priliku da pobjedu Crne Gore učini ubjedljivijom ali se u duelu jedan na jedan sa golmanom Henesijem spetljao.

 

 

- Zasluženo smo pobijedili iako je Vels u finišu utakmice imao nekoliko prilika za izjednačenje. Čestitke mojim igračima koji su odigrali odlično. Sa Bašom smo dobili veliku sigurnost u odbrani koja je iznijela veliki teret u ovoj utakmici. Iz meča u meč igramo sve bolje i nadam se da ćemo tako i nastaviti - kazao je Kranjčar.

 

Selektor Crne Gore nije želio previše da priča o meču 2. kola protiv Bugarske u gostima koji se igra narednog utorka.

 

- Prvo ćemo da analiziramo meč sa Velsom i da se malo odmorimo. U Bugarsku idemo da napravimo dobar rezultat, a šanse su nam 50:50. Bugarska ima opasnu reprezentaciju ali ćemo im punu pažnju posvetiti od nedjelje - kazao je Kranjčar.

 

 

Crna Gora – Vels 1:0

 

Podgorica – Stadion pod Goricom. Gledalaca: 9.000. Sudija: Anastasios Kakos (Grčka). Strijelac Vučinić u 30. minutu. Žuti kartoni: Pavićević, Džudović, Peković (Crna Gora), Morison, Rikets, Bejl (Vels).

 

Crna Gora (4-4-2): M. Božović – Pavićević, Baša, Džudović, Jovanović - Zverotić, Peković, Vukčević (od 87. Bećiraj), Bošković (od 73. V. Božović) – Đalović (od 83. Novaković), Vučinić.

Vels (4-4-2): Henesi – Rikets, Kolins (od 75. Morgan), Gunter, Vilijams – Edvards (od 68. Ernšou), Bejl, Vaugan, Ledli – Belam, Morison (od 78. Čurč).

 

 

 

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Зашто да не Клео у репрезентацију. Па и ује имају ону циганштуру, зашто не бисмо и ми имали једну? :haha: Можда је ово и добро за наш проклети фудбал, нећемо се још дуго 'леба најести од Пантелаара и сличних.

Share this post


Link to post
Share on other sites

igra tamo je zadovoljavajuca...svaka bozja reprezentacija se tamo pati...zatvore se ovi ostrvljani k'o skoljka nabijem ih na kurac...jesmo prvi gol dali na ciganluk...al jebes to,bolje da su taj ciganluk nad nama sprecili na svetskom...jeste,napad nam je k'o impotentni pijenis,al ga nekako ubadamo...popeda i idemo dalje na one nadmene cmareve...

 

sto se tice klea...ajmo relno...gde je on pokazao da je igrac?protiv koga?zivo me zanima...jel protiv anderlehta?hm...pa i nije...to je malo go kurac ekipa...ako cemo realno...ne ide mi u glavu zasto da se neko zalece pa da uzima nekog igraca koji je igrac za nasu ligu...ok,igrao co'ek lepo za partizan...ali protiv koga?ako vi ljudi smatrate da je to pravi napadac za nasu zemlju,onda ok...odirgao kvalifikacije za ligu sampiona i odma je dobar...

 

druga stvar...a zasto ne bi uzeli Alex Teixeira-u...odlican igrac...nije jos za brazli igrao...na kupu svetskom do 19 godina je bio bog,pa posle toga da uzmemo jos nekog...da se prekrstimo u legiju stranaca...pa sta sada,nemamo napad,treba da odmah vrsljamo po otpacima...nemamo ni golmana...ajde onda da skautiramo po svetu,sta nam fali...pa imamo sve to...imamo mladog babovica iz olimpijakosa koji ce biti u buducnosti nasalednik nikopoloidisu...bice i napadaca,al treba malo da se saceka...pa niko nema sve najbolje na svim pozicijama,al ne uzimaju svega i svacega koji odigraju tri tekme k'o svet...

 

 

  • Upvote 2
  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto se tice klea...ajmo relno...gde je on pokazao da je igrac?protiv koga?zivo me zanima...jel protiv anderlehta?hm...pa i nije...to je malo go kurac ekipa...ako cemo realno...ne ide mi u glavu zasto da se neko zalece pa da uzima nekog igraca koji je igrac za nasu ligu...ok,igrao co'ek lepo za partizan...ali protiv koga?ako vi ljudi smatrate da je to pravi napadac za nasu zemlju,onda ok...odirgao kvalifikacije za ligu sampiona i odma je dobar...

 

Ne radi se o tome protiv koga je igrao, već što je očigledno da je čoveku potreban minimalan prostor da bi došao u gol šansu i istu iskoristio, ako mu se ne ispreči stativa ili neka volšebna odbrana golmana. I to radi na vrlo jednostavan način, ne komplikuje stvari kao neki. Uz to, on je u Partizanu dovoljno dugo i svojom igrom je doprineo uspehu kluba u domaćem prvenstvu, tako da ne znam što se ograničavate samo na ove kvalifikacione utakmice (kojih nije bilo 3, već 6 i na svakoj je dao gol).

Edited by Mr. Inferno
  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne radi se o tome protiv koga je igrao, već što je očigledno da je čoveku potreban minimalan prostor da bi došao u gol šansu i istu iskoristio, ako mu se ne ispreči stativa ili neka volšebna odbrana golmana. I to radi na vrlo jednostavan način, ne komplikuje stvari kao neki. Uz to, on je u Partizanu dovoljno dugo i svojom igrom je doprineo uspehu kluba u domaćem prvenstvu, tako da ne znam što se ograničavate samo na ove kvalifikacione utakmice (kojih nije bilo 3, već 6 i na svakoj je dao gol).

 

kako se bre ne radi o tome protiv koga su igrali?taj minimalan prostor nece moci da dobije kada budu igrali protiv arsenala,sahtjora i brage...uspeh u nase prvenstvu?o cemu ti pricas?u nasem prvenstvu je i koroman igrac...i da ih je bilo 97,a igrali protiv ekipa koa sto je helsinki,onda je i logicno davati golove...pa i mijat je madjarima u dve dao 7 komada...pa je kasnije dao nista na svetskom...problem je u tome sto su sada grobari puni sebe i trip je da se uzme njihov igrac...evo,vidi kakvog mi srbina imamo za reprezentaciju,a ne onaj zigic i pantelic...svi nesto srbuju,a oce stranca...

 

oce on za nas,pa da kasnije ima jos nesto u svojoj fudbalskoj biografiji...treba covek da se proda...nisam cuo da je i jedan igrac rekao kako mu je ovde lose i kako ne bi igrao za nasu reprezentaciju...mislim na strance...ko god bljesne u 2 utakmice u evropi,odma trcimo sa papirima,a on odusevljeno prihvata srbiju,patrijarha i gibanicu tetkinu...

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da je najbolje da se samo priča o dolasku klea, žigić se odma usro, sad od jednom ume i da da gol i da asistira :D

dekikapiten i kuzmanović odigrali iznad proseka ekipe, školski, ostali igrali na pola gasa, al bolje, nek se čuvaju za slovence

 

moraću da se složim sa trnetom oko dokaza kleovih kvaliteta, i priče o legiji stranaca :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne znam gde su neki drugi igrači dokazivali kvalitete, pa se niko nije bunio što su u reprezentaciji. Da ne bude da sam grobarski pristrasan - Raša Petrović da gol protiv Zvezde i zasluži mesto na svetskom prvenstvu. Mislim da je Cleo dovoljno pokazao, a da li će ga zvati, neka odluči selektor.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, i Radomir Antić je svojevremeno odigrao jedan meč za reprezentaciju. Hoću da kažem da nemamo neki sjajan izbor igrača koji su sigurni i drže formu, da bi sad neko tvrdio kako je Cleo ne znam koliko lošiji od njih. Uostalom, nije svako ko dobro igra u klubu za igru u reprezentaciji, tu bi Cleo tek trebalo da se dokaže. Videli smo kako su se klupske veličine poput Mesija, Kristijana Ronalda, Runija i ostalih pokazali na SP - nule.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...