Jump to content

Koji bend je najzaslužniji za to što slušate metal?


....

Recommended Posts

Kada se pojavila pesma "poisen" od Alece Coopera ja sam kao klinja dezurao satima pored radija da bih je uhvatio i snimio na kasetu, a zatim se pojavio Bleck album od Metallice a posle njega sam na hitu 202 cuo pesmu Bruce Dickinsona "Tattooed millionaire" i od tada pocinje moje zanimanje za metal. Kada sam cuo da je Bruce Dickinson u stvari pevac Maidena ohmah sam nabavio od prijatelj album "The number of the beast" i bukvalno ga mesec dana nisam vadio iz kasetasha (kasetu a ne nesto drugo)...............

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada se pojavila pesma "poisen" od Alece Coopera ja sam kao klinja dezurao satima pored radija da bih je uhvatio i snimio na kasetu

Ja sam dežurao pored videa kako bih snimio spot. U to vreme MTV je na početku spota stavljao male zastave zemalja u kojima je dotična stvar popularna, i vrlo dobro se sećam da se na Cooperovim spotovima "Poison" i "Hey Stupid" vijorila trobojka sa petokrakom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam dežurao pored videa kako bih snimio spot. U to vreme MTV je na početku spota stavljao male zastave zemalja u kojima je dotična stvar popularna, i vrlo dobro se sećam da se na Cooperovim spotovima "Poison" i "Hey Stupid" vijorila trobojka sa petokrakom...

 

 

Tako je, i ja se toga secam :pivopije::pivopije::pivopije:

 

A inace i na prvom Panterinom videu (Cowboys from hell - the video's) na kraju pise da se zahvaljuju fanovima iz nekoliko zemalja i izmedhu ostalog stoji Yugoslavia

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada se pojavila pesma "poisen" od Alece Coopera ja sam kao klinja dezurao satima pored radija da bih je uhvatio i snimio na kasetu, a zatim se pojavio Bleck album od Metallice a posle njega sam na hitu 202 cuo pesmu Bruce Dickinsona "Tattooed millionaire" i od tada pocinje moje zanimanje za metal. Kada sam cuo da je Bruce Dickinson u stvari pevac Maidena ohmah sam nabavio od prijatelj album "The number of the beast" i bukvalno ga mesec dana nisam vadio iz kasetasha (kasetu a ne nesto drugo)...............

 

:pivopije:

Hehe,podseca me na moje "pocetke" (mislim,nacin - ne toliko bendovi) :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Metallica, Sepultura i Maideni. Beše to '96 godina :D Izašao Roots od Sepulture, ortak slušao GNR (Lazo, Marko je u pitanju :) ) pa sam mu kupila tu kasetu Sepulture i reko da pustim da vidim šta se tu radi i tako je počelo, valjda :D Znam da sam u tom periodu počela da slušam 202ku i tako . . . onda sam kupila i prvu kasetu Maidena peace of mind . . . a tačno koji bend me uvukao u celu priču, više se ni sama ne sećam i nije važno :opusteno:

Edited by MEGGY

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene su to bili Gans En Rouzis, mamu im jebem...oni me uvukoše u zle vode hard roka.

A pošto je hr blizak metalu, naravno da je Metallica bila zaprška u celoj toj metal priči ...

oni su bili moja prva metalna ljubav ( i njima takođe sve pod spisku ), krenulo je sa Anforgivenom što ga ču' na radiju nekad davno...ni ja se više ne sećam ( '99 godina čini mi se)

Inače plašili su me kao mali, moja sekica je često vrtela kasetu Black albuma još '91 kada se i pojavio.

Ali tada sam baš bio klinčuga ( predškolski uzrast ) i njihova muzika me je plašila, nisam bio dorastao takvim izazovima :)

U pubertetu strahovi su se postepeno pretvorili u neobuzdanu strast :mhihi:

Edited by Неша Сатријани Мастејн Ух!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da su glavni krivci zapravo Gunsi, ACDC i Queen. Sa tim su me moji trovali kad sam bio baš mali-mali... A onda sam ih izdao i počeo da slušam NU metal (koji u stvari nije metal) :mrgreen:

Бруко и срамото!

Izdao AC/DC i Queen da bi slušao nu metal?

 

Banujte ga odmah sa foruma!

:banovan::banovan::banovan:

:da::pivopije::mhihi:

 

Sa' cemo odma' da ga banujemo sto je prizn'o da je zgresio :twisted::rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Видиш како ти је данас?! А раниеј ти требало неколико месеци да набавиш нешто ново да би напредовао у неком правцу.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Видиш како ти је данас?! А раниеј ти требало неколико месеци да набавиш нешто ново да би напредовао у неком правцу.

 

ih. seccam se, snimala sam bila pesme sa 202jke koje mi se swide na kasete. wodila rachuna da se u pozadini chuje ko izvodi pesmu.. i onda trazhi, trazhi... : )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...