Jump to content

Koji bend je najzaslužniji za to što slušate metal?


....

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

I ja sam počeo sa Linkin Parkom, a onda preko Disturbeda, Godsmacka i Anatheme, došao do toga da sada slušam sve i svašta i ne ograničavam se žanrovima, na svu sreću (doduše, držim se roka i metala). Sad mi najviše godi Therion, Opeth, Amorphis, Eluveitie, Anathema (uvek), ali ponekad raspičim i Kleptona. :D

 

P.S. LP nije sranje, momci prave sasvim OK muziku. Jedino što većina misli da je sve što mtv pušta shit po difoltu, a ne trude se ni da poslušaju kako treba. ;)

Edited by ~Highlander~

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не знам да л' сам рек'о, али најзаслужнији ми је Guns N' Roses.

 

Истина хард рок су, али имају чврст гитарски звук и у оно

време такав звук ми се јако допао ... након њих су већ кренули металци, класика значи,

Металика, Ајрон Мејден, Антракс ... па Кемал Маловчић, једино Крејдл Оф Филт не!

 

јесте да ... тако је то некада било.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Helloween ,davne 1987..... hehehehe stariji brat je sasvim slucajno zureci u skolu ostavio upaljen kasetofon da tresti

a mene mrzelo da ustanem iz kreveta da ugasim i tako poslusao sam celu stranu kasete.....kad sam ustao samo sam je okrenuo i PLAY i tako sve do sad ...... hehehehe naravno ne istu kasetu.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez razmišljanja:

 

1399.jpg

 

Pogotovu fuck of death pesma. :D

 

 

hahhah...gledao moj ortak po netu, nije album uspeo da nadje za download, a ovde ljudi pocinju sa tim...svaka cast...

 

Sto se tice mene, od kad znam za sebe slusao sam neki domaci rok i sad videh da neko pomenu Claptona njega sam bas slusao u nizim razredima osnovne i jedino od stane muzike sto sam slusao tada, posle toga G'nR, Queen, Apocalyptica, Mejdeni, Nightwish, Metaliku nisam mogao da smislim jer dok nizam sbudzio celu diskografiju od njih nisam ih gotivio, jer su mi ljudi pustali uglavnom novije stvari...ali se zato slusao Slayer i Exodus, Gotivio sam i Grave Digger, mada nisam imao nista od njih

 

Inace Linkin Park bas, bas, nisam gotivio nikad(mada sam ih saz zgotivio, i njih i Pepperse), ali kada sam pocinjao da slusam ovu muziku bili su mi :puke:, takodje i HIM :puke:, voleo sam od Rammsteina Feuer Frei...

 

Opet edit: Gde Hammerfall da zaboravim na njih sam otkidao, pogotovo na starije albume :D

Edited by Uruk Hai

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se secam kao da je bilo juce. Seta me burazer kroz grad (imao sam jedno 8-9 god) i naidjemo na prodavnicu cdova! Ja onako mali odma pozelim da mi kupi cd, a on onako dobar mi i ispuni tu zelju! Posto je i sam pristalica tvrdjeg zvuka, odveo me je kod takvih bandova! Neki bratovi drugari su bili napolju i kao merkaju sta cu ja kupiti. Mislili su da je najzesce sto cu uzeti riblja corba! Sokirali su se kada sam izasao sa Cradle Of Filth cdom! :)

Posle toga su dosli Satyricon, Enslaved i Nokturnal Mortum. A maidene i Metallicu sam onako izmedju! Amaterski kulirao. Maidene volim jako i dan danas dok metallicu nako! :):pivopije:

A Cradle mrzim! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

HAHA! Joj Cradle mi je bio ono ok, ali sam onda nabavio Forest is my throne od Satyricona i Bloodhemn od Enslaveda. Onda sam uvideo koliko je govno Cradle! Burzum je bog i batina, ko mi dira gospodara, kao da mi dira u familiju! :pivopije:

A za avatar sam prvo hteo Djelica ili Aligrudica, pa sam se predomislio! Sloba je mnogo zajebaniji! :)

 

 

 

 

Edited by Slobodan Milosevic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cowboys From Hell od Pantere je prva stvar koju sam ludo zavolio od metala, Ali System Of Down i LP sam slušao prije metala, pa su oni onda i najzaslužniji, mada ih odavno nisam slušao... Metallica se nadovezala na Panteru, tu je Children Of Bodom - Follow the Reaper koju sam slušao dan i noć...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...