Jump to content

Koji bend je najzaslužniji za to što slušate metal?


....

Recommended Posts

Pantera me uvela u metal, kada sam dobio kasetu od prijatelja Far Beyond Driven. To je bio prvi put da sam cuo metal, naravno ne racunajuci Metaliku i slicne, koju sam cuo milion puta na tv-u ali me oni nisu tako zainteresovali.. Bio sam bas klinac, i opasno mi se svideo taj zvuk, delovali su opasno :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prva metal pesma koju sam ikada cuo je Opeth - "Nectar" sa Morningrise-a.

 

Iako tada (pocetkom '99) nisam znao apsolutno nista ni o metalu ni o tom "bendu cudnovatog imena" nesto me je toliko opcinilo da sam nekoliko puta zaredom pustao tu pesmu dok je nisam skroz svario (a inace, nesto najzesce sto sam cuo pre toga je bio Queen/Deep Purple, pa vi vidite ;) ). I od tad mi je Opeth postao omiljeni bend. E onda posle toga sam cuo i Old man's child/Rage/Nightwish itd. i tako je sve pocelo... OSTALO JE ISTORIJA. :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

C&C Red alert 2 - прво ме је заинтересовала за индустријал, што је касније имплицирало интересовање за метал. Пошто ми се до тада није свиђао ниједан мејнстрим музички правац који је био популаран, овај саундтрек ми је привукао пажњу као нешто потпуно другачије од свега осталог што сам до тада чуо.

 

http://www.youtube.com/watch?v=WGa0Dfwu0Kk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao prilike da dobijem CD od benda P.O.D.-a pod imenom "Brown" iz `96.I to je bilo zanimljivo za mene koji sam samo u prolazu slušao rock and roll.A onda je usledio Slipknot "Iowa" :zeleni:

 

Mada malo kasnije za većinu dobre/kvalitetne muzike koju sam imao prilike da slušam zaslužan je DragonHeart aka Filip :)

Edited by SixStepsOnTheMoon

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Prva metal pesma koju sam ikada cuo je Opeth - "Nectar" sa Morningrise-a.

 

Iako tada (pocetkom '99) nisam znao apsolutno nista ni o metalu ni o tom "bendu cudnovatog imena" nesto me je toliko opcinilo da sam nekoliko puta zaredom pustao tu pesmu dok je nisam skroz svario (a inace, nesto najzesce sto sam cuo pre toga je bio Queen/Deep Purple, pa vi vidite ;) ). I od tad mi je Opeth postao omiljeni bend. E onda posle toga sam cuo i Old man's child/Rage/Nightwish itd. i tako je sve pocelo... OSTALO JE ISTORIJA. :mrgreen:

Hands down za počinjanje sa Opethom, to ni neki dugogodišnji metalci ne mogu lako da svare. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest милка зоофилка

blood fire death је главни и одговорни кривац за мој уплив у екстремније воде.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prva metal pesma koju sam ikada cuo je Opeth - "Nectar" sa Morningrise-a.

 

Meni nije jasno kako je to moguće. Pa sve i da si sedeo na ušima, morao si da naletiš na neki poznatiji metal bend u nekoj reklami, filmu, da vidiš spot, da čuješ u kafiću, da ti neko pusti... Ja sam relativno kasno počeo aktivno da slušam metal, ali sam Megadeth čuo još kad je izašao film Last Action Hero, drug mi je u osnovnoj puštao Metallicu, išao je Whitesnake na reklami u Slagalici, itd. Za Opeth sam prvi put čuo kad sam video da u Felix-u ima majica Opeth, pa sam se tek onda zainteresovao da čujem kako zvuče.

Share this post


Link to post
Share on other sites

C&C Red alert 2 - прво ме је заинтересовала за индустријал, што је касније имплицирало интересовање за метал. Пошто ми се до тада није свиђао ниједан мејнстрим музички правац који је био популаран, овај саундтрек ми је привукао пажњу као нешто потпуно другачије од свега осталог што сам до тада чуо.

 

http://www.youtube.com/watch?v=WGa0Dfwu0Kk

 

Ovo dve su ipak najjace stvari iz C&C serijala,i po meni najbolja muzika u igrama ikada:

 

http://www.youtube.com/watch?v=f7jSig5_N3o

 

http://www.youtube.com/watch?v=9WqwFhX6Cqg

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...

Ljudi, da li se seca iko Jadranke i VJ Heavy sata na Studiju B sredom??? to je bilo vreme.......video rekorder i snimaj....nema youtuba, nema skoro nista drugo...... Ja sam neki Nu poceo da slusam prvo, ali Soulfly je mozda kriv za sve sada.

 

Fatamorgana

 

Šta li ta žena radi sada

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...