Jump to content

Da Li Mladi Previse Rano Krecu Da "luduju"?


METAL Man

Recommended Posts

sad se biju jedino tako da deset gazi jednoga, bruka...pickice...pre je bilo casti...

Pre se znalo, kad se zakačiš s nekim pošibaš se i doviđenja. Možda je bilo par puta tih akcija deset na jednog, ali to su radili samo dizelaši. Normalno je bilo da se dvojica pošibaju, a druga dvojica stoje i paze da neko ne uleti, maltene kao sekundanti. Onda kad se lepo pošibate (ili kulturno raspravite - i toga je često bilo, a danas je to nezamislivo), popijete pivo zajedno i imaš novog drugara.

 

Nije bilo starije braće, jačih drugara, većeg društva, čekanja u mraku, to je počelo oko 2000. Sačuvaj me bože da je još bilo potezanja noževa ili pištolja, što sad ispade najnormalnija stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 568
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja samo zelim da kazem da sam procitao ceo Smorokov post. :pivopije:

Хоће ли ти бити лакше, ако кажем да сам се зајеб`о више од тебе тиме што сам прочитао све постове ??? :):D

Неки од вас су више или мање уболи суштину.

Оно што ја сматрам крајње жалосним је да детету од 15 година уопште може да падне на памет таква глупост да дигне руку на себе ...

Јбг, не каже се за џабе у народу да "за неке људе пубертет може да буде и погубан!" :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da je sad isto kao kad smo mi bili klinci i nije.

 

Droga nekad nije bila tako dostupna i tako jeftina kao sad. Pre je to jedva bila vutra (koju ja u zivotu nisam koristio), a sad su ekseri kao dobar dan.

 

I nesto se ne secam da se toliko nozekalo. Malo, malo, pa neki klinac ima noz.

 

kad smo mi bili deca droge smo vidjali samo u filmovima. ove "napredne generacije" imaju sve na dohvat ruke. luxemburg postao nezvanicno grad u evropi gde se vrti najvise kokaina. problem je sto ovde svako ima pare, pa deca ne znaju sta ce s parama pa ajd na kokain direktno. ovde je nesto sasvim normalno kad koristis kokain. 70% ljudi koje znam otvoreno prica o tome da su uzimali ili jos uvek uzimaju. nije ih uopste sramota. u srbiji kad nekome kazes da uzimas nesto teze od vutre, svi te izbegavaju, dok si ovde sasvim normalan gradjanin. zapad unistava decu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

u srbiji kad nekome kazes da uzimas nesto teze od vutre, svi te izbegavaju, dok si ovde sasvim normalan gradjanin.

Pa nije baš tako. U poslednjih desetak godina kokain i heroin su postali vrlo "in". Jedan moj kolega je bio navučen na heroin, jedva se izvukao, ali u vreme kad ga je uzimao bio je faca zbog toga. Daleko bilo da ga je neko anatemisao. Čak sam i ja jednom probao to sranje s njim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije baš tako. U poslednjih desetak godina kokain i heroin su postali vrlo "in". Jedan moj kolega je bio navučen na heroin, jedva se izvukao, ali u vreme kad ga je uzimao bio je faca zbog toga. Daleko bilo da ga je neko anatemisao. Čak sam i ja jednom probao to sranje s njim.

 

pre bi odseku potkolenicu nego heroin da probam brate. to je zadnje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mladost, ludost.

 

Uvek sam više voleo nešto da probam pa da tačno znam zašto to govno hoću ili neću da koristim (znači iz subjektivnih razloga), nego da mi neko svira da to valja ili ne valja iz ko zna kojih razloga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ok je to, samo je bolje da se prvo raspitas pre nego sto radis nesto. dovoljno sam klosara vidjao ovde koji na nista ne lice, samo zbog heroina. znam da je to nesto sto nikad u zivotu necu da probam. inace, drustvo moze zesce da te usere, pogotovo ako imas slab karakter

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije mene niko navukao, ako si to mislio. Jednostavno, čuo sam razne priče pa sam odlučio da proverim na svojoj koži. A o mom karakteru dovoljno govori da sam to sranje probao tad i više nikad, a od tad je prošlo 6 godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je dobro, mada je još bolje kad imaš društvo koje u potpunosti poštuje tvoje mišljenje. Eto na primer, većina mog društva puši vutru, a ja nisam zapalio skoro 2 godine. I kad njih 5 zapali džoint, mene niko ne gleda kao crnu ovcu kad kažem da neću.

Edited by Hudini

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene samo zanima gde to sad ide? Jel ce me moje dete u 8oj godini pitati "mama zasto ja ne mogu da idem na dark night kad sva ostala deca izlaze do jutra?" :) :)

:) Otprilike tako. :D

Cekaj malo,jel' to ona mala sto su joj slike bile izlepljene po celom Novom Sadu (svuda)?

Aham.

Rusi se i dalje makljaju 200 na 200. Castan narod.

:) :) :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebi ga. Polude deca u tim godinama. Pogotovo u danasnje vreme. Ja kad sam imao 15 godina jesam bio lud, ali ni izbliza kao ova deca danas. Sta vise, u poredjenju sa njima bio sam 100% normalan.

Isti slučaj sa mnom, doduše bio bih neskroman kada bih rek'o da sam lud celih 100%. Ajd' neka je 80.

 

 

Sve to dolazi iz kuce. :):da:

Naravno da dolazi iz kuće. Od tupavih roditelja još tupavije dece.

Još gori slučaj je kada dete napravi dete! :)

Ne mogu da razumem da današnje majke ne mogu da izdvoje makar malo svog slobodnog vremena da porazgovaraju sa sopstvenom decom o ozbiljnim stvarima kao što su droga, alkohol, seks ...

Otac sa sinom, majka sa ćerkom - neophodan je prisan savetodavan kontakt u okviru porodice.

 

 

Sto je najgore, jos od prosle godine uveden je zakon da mladji od 18god posle 24h ne smeju biti vidjeni napolju bez pratnje roditelja, ali to izgleda niko ne postuje.

Vidiš da me nisi podsetio, potpuno bih zaboravio da je taj zakon uopšte usvojen!

Još jedan dokaz u nizu da se pojedini zakoni ne primenjuju u našoj zemlji, iako je ovaj pomalo na papiru rigorozan.

Isto i za prodaju cigareta maloletnim licima na trafikama - ne poštuje se!

 

Što se mene tiče, počeo sam izlaziti negde sa 16 i po godina, nisam imao restrikcija ali sam se kući uvek dovlačio do 23h.

 

Već od sedamnaeste ( a u to napalaljeno doba sam se trudio biti tr00 ) bilo me je često običaj izaći do amfiteatra na keju

( stacište lokalnih metalera) pa sam katkad dolazio doma i u pola 3, 3 ....

Danas je već druga priča, izađem i na pokoje šabansko mesto - ali sve je relativno - nekada dođem u 12,

nekada u pola 5 (nema pravila).

 

Današnje tinejdžere je totalno sjebala GRAND ''kultura'' & nezainteresovani roditelji ( jebo ja obe kategorije ). :da:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zivot pocinje u 30oj. Licno smtram da devojke koje dele tvoj stav propustaju mnogo vise nego ostale bas zbog "pritiska godina". I mnogo brze sagore. Ali hajde, svako je sam svoj majstor.

Iako sam kao klinka mnogo vise izlazila, upoznavala ljude, druzila se i tako to, definitivno mi je sad mnogo zabavniej i zanimljivije nego tada. Ideja zabave i kvalitetnog vremena se menja sa godinama kao i pogled na svet. Ako smatras da je sada sva zabava koju mozes dobiti... Onda je verovatno vise nece ni imati posle 30. A to je zaista tuzno.

 

 

upravo.. mislim, mene licno uhvati i sad neka luda, da idem negdje i iskacem se i isdzuskam i nema nista lose u tome, sve dok se ne penjem gola po stolovima :)

bez zezanja - s godinama sve se mijenja, i sve u svoje vrijeme. ako ces sa 30 da se ponasas k`o dijete od 12, onda ne treba da se udajes/imas porodicu.

nekako, osjecam se mnogo normalnije i mirnije sada nego prije, tipa poslije srednje skole i sl.

moja sestra (bliznakinja), izlazila tako par nekih `dejtova` prije par godina, i ja je pitam kako je bilo... tek ce ona isfrustrirano i smoreno - GROZNO!

imam 25 (u to vrijeme) godina, i JOS UVIJEK MORAM NEkoME objasnjavati ko sam, sta sam, sta volim, sta ne volim :)

ono, necu to - ocu da se skrasim i da taj neko sve zna, i da ja sve znam i da zivimo s tim :D

 

e to je taj neki fazon, gdje nema vise nervoze, gdje su stvari mnogo vise pod kontrolom, i gdje donosim odluke sama, i kreiram svaki dan kako mi se oce i uzivam iskreno u tome.

jos samo da djeca dodju na red

(ovo je zvanican zahtjev Ivanu_Creedu)

i kontam, tek onda ce biti jebada, ali pod kontrolom :D

 

 

 

To se ne zove biti domacica vec se to zove kultura stanovanja.

 

 

upravo :)

 

eee, danasnje omladine.. ccc...

 

 

 

Današnje tinejdžere je totalno sjebala GRAND ''kultura'' & nezainteresovani roditelji ( jebo ja obe kategorije ).

 

 

haha, taj rad. obje, nego sta :D

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

klinci su u kurcu, a mnogim shady slojevima drustva i vlastima to ide na ruku.

nijedan kafic ne bi trebalo da radi do ponoci. posle 23h, klinci kuci, ko ima preko 18 godina u nocne klubove, S&M, striptiz barove, sta vec ko voli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

klinci su u kurcu, a mnogim shady slojevima drustva i vlastima to ide na ruku.

nijedan kafic ne bi trebalo da radi do ponoci. posle 23h, klinci kuci, ko ima preko 18 godina u nocne klubove, S&M, striptiz barove, sta vec ko voli.

 

Potpuni support.

Share this post


Link to post
Share on other sites

klinci su u kurcu, a mnogim shady slojevima drustva i vlastima to ide na ruku.

nijedan kafic ne bi trebalo da radi do ponoci. posle 23h, klinci kuci, ko ima preko 18 godina u nocne klubove, S&M, striptiz barove, sta vec ko voli.

Tako je to bilo kad sam ja bio klinac. Tad su čak i dragstori radili do 20h, retko koji do 22.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako.Ako neko zeli da se drogira i opija,on ce naci nacin i mesto.Pobeci ce iz skole ili tako nesto.Ja se cvrsto drzim stava da sve zavisi od roditelja i od toga sta oni deci usade ili ne usade u glavu,tj. od vaspitanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...