Jump to content

Da Li Mladi Previse Rano Krecu Da "luduju"?


METAL Man

Recommended Posts

 

Pronadjen je les u Dunavu, male Mie Petrovic:

 

28.01, juce uvece Mia sa svojom drugaricom , Ana i jos par devojaka su zajedno otisle u Fusion. Tamo su Mia i njena drugarica malo vise popile i pravile neke gluposti ali ne od prevelikog znacaja. Mia je u pocetku bila prilicno vesela dok odjednom nija pala u neki vid depresije i iznenadne promene raspolozenja skoro poceci da place. Medju ostalom, pocela je da prica kako zeli da okonca sebi zivot, da skoci sa mosta. Posto je do tada ona imala jos par slicnih razmisljanja Ana u pocetku nije pridavala tome veliki znacaj... Rekla joj je da se smiri i da odu do kupatila da se malo umije i osvezi , pocinjala je da se trezni... Krenule su ka wc-u ali je iznenada Mia (noseci gore samo majicu na bretele zaboravljajuci svoju jaknu i stvari) istrcala napolje i krenula ka putu.... Ana se brzo vratila unutra da pozove jednog decka da joj pomogne da je vrate ali kad je izasla Mia je vec nestala iz vidokruga ... Ana je pokusala ponovo da je nazove ali je bila nedostupna.... To je bilo izmedju pola dvanaest i dvanaest SINOC.... Od onda niko je nije video....

 

Dodatak na sledecem linku:

http://www.blic.co.yu/vojvodina.php?id=28385

 

 

Mnogo ljudi se prepiralo na sledecu temu:

Sta uopste klinka od 15 godina trazi u 0h nocu u diskoteci u kratkim farmerkama i majci na bretele pod full sminkom???

Sta vi mislite o tome?

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 568
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kad sam ja bio klinac prodavnice su radile do 8 sati, retko koja do 10, diskoteke do 1 i u njih si mogao ući samo ako si imao više od 16 godina (što se često dokazivalo - školskom knjižicom). Osnovna škola jednostavno nije imala šta da traži u gradu.

 

Mi smo tad izalzili u 7, pili pivo ispred dragstora do 8, onda se zezali malo u diskoteci i svi palili kući u 1 jer jednostavno nije bilo ničeg u gradu. Posle 1 su ostajali samo džiberi po sumnjivim lokalima i pankeri koji su pili rakiju i duvali lepak. Pritom moram dodati da ja nisam ni izlazio u grad dok nisam napunio 15 godina, jer koji bih kurac tamo tražio u tim godinama?

 

Danas malo koja prodavnica radi celu noć, diskoteke rade do 4, pola 5 i može da uđe ama baš svako, pa i klinci od 12, 13 godina. Sad treba da se zapitamo šta se događa sa kompletnim društvom kad klinci - sedmi, osmi razred - izlaze u 11 uveče i ostaju do 4 ujutru, i to na neka mesta na kojima ima alkohola i droge koliko voliš a golotinja samo seva. Kakvi su to roditelji koji to dozvoljavaju i u šta će se pretvoriti ta deca kad malo odrastu? U normalne ljude - čisto sumnjam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam jeo lubenice i gledao Flintstones-e...

 

Djeca su u kurcu, totalno...

Ја од треће јурим за лоптом. :D

Сад су сви гласни поводом кечера на Фоксу, а нико не прича о гадостима сервираним са Пинка и MTV - ја.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja bi' uveo predmet "Roditeljstvo" za starije od 18 godina.

 

 

 

moj razredni starjesina imao je obicaj da kaze da - otkako su djeca pocela nosati novcanike, drzava je otisla u kurac.

 

 

katastrofa sta se desava.. najjace mi je kad krenem citati komentare djece (mislim, bas djece po fizickim i mentalnim karakteristikama) o VOTKI, tekili.. kako smo kupili absint.. ocemo tekilu, juhuuuu, uraaaa...

i onda ih vidis po Snazi rijeci pisu o povracanjima, cokoladi, neshvacenosti, tekili, pusenju (obje verzije: cigarete i oralni), momcOVima, kako ih roditelji ne vole.

 

bez zajebancije - ja bi tu prvo roditeljima dala jedno 50-ak po turu, da se nauce pameti, a onda djeci.

jer kad zadjes u 18 i preko, sam si odgovoran za sebe, nema izgovora.

 

 

 

ja sam s 19 i 20 pa i danas u 27-oj.. u fazonu saha, ratnih filmova, izlazaka do biblioteke.. a kamoli s 15 :)

izlasci su se svodili na ZEZANJE u pravom smislu rijeci a ne pijancenje.. a prosla sam i vidjela i stigla sto izlazaka i koncerata, i zezanja i blabla.. znala se granica.

imala sam sigurno vise zajebancije po klubovima nego danasnje glupace koje glavu ne vade iz wc solja..

 

 

 

edit:

i kakve veze ima policijski cas? :)

imam ja jednu tetku koja cesto lupa komentare tipa - moj Milan meni kuci dodje do 11 i ni MINUT VISE.

a njenog Milana moj cale dva puta hapsio za kradju, milion puta ga pijanog nalazio po ulici i vracao kuci..

da ne pricam sta ribe pricaju za njega :)

 

 

ja licno nisam NIKAD imala ono - dodji kuci do 10/11.

uvijek je bilo - ako bude okej, vidjecemo, ako bude dosadno - eto me odma` nazad.

zato sto su moji starci znali da imam toliko mozga u glavi da gdje god da sam - znam sta radim.

 

 

 

Edited by blondie+bonjovi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jeste... :)

 

Meni je tinejdzerski period bio period najboljeg zezanja u zivotu pravis gluposti a opet mlad si i naivan pa ti niko i ne uzima za zlo :) visis po svirkama, blejis itd ali sta znam uvek sam znala da se kontrolisem, imam svoju granicu dokle mogu da pijem, ako mi se vec pije alkohol i to je to. Ali i ranije je bilo ovakvih stvari ali manje, jer roditelji nisu toliko jurcali za parama, pa su mogli da se posvete deci, ja znam devojku koju je podigla baka pored zivih roditelja i koja je postala drolja i narkoman jer je htela da privuce njihovu paznju. Tako da sve to zavisi najvise od roditelja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam ja bio klinac prodavnice su radile do 8 sati, retko koja do 10, diskoteke do 1 i u njih si mogao ući samo ako si imao više od 16 godina (što se često dokazivalo - školskom knjižicom). Osnovna škola jednostavno nije imala šta da traži u gradu.

 

Mi smo tad izalzili u 7, pili pivo ispred dragstora do 8, onda se zezali malo u diskoteci i svi palili kući u 1 jer jednostavno nije bilo ničeg u gradu. Posle 1 su ostajali samo džiberi po sumnjivim lokalima i pankeri koji su pili rakiju i duvali lepak. Pritom moram dodati da ja nisam ni izlazio u grad dok nisam napunio 15 godina, jer koji bih kurac tamo tražio u tim godinama?

 

Danas malo koja prodavnica radi celu noć, diskoteke rade do 4, pola 5 i može da uđe ama baš svako, pa i klinci od 12, 13 godina. Sad treba da se zapitamo šta se događa sa kompletnim društvom kad klinci - sedmi, osmi razred - izlaze u 11 uveče i ostaju do 4 ujutru, i to na neka mesta na kojima ima alkohola i droge koliko voliš a golotinja samo seva. Kakvi su to roditelji koji to dozvoljavaju i u šta će se pretvoriti ta deca kad malo odrastu? U normalne ljude - čisto sumnjam...

 

bas gledam, ti si 81' ? gde si odrastao?

ja u beogradu u 15toj izlazila naveliko do 1h i to zbog mojih pa smo se klali :)

 

i bilo je gde da se izadje i to samo tako. mislim, ja sam znala samo za skc i kst ali to je moj problem, i danas samo za kst znam :)

 

secam se dobro da je radijacija svirala u skcu i da sam bila smorena sto sam morala kuci posle prvog bloka odmah :)

hahahah

 

katastrofa sta se desava.. najjace mi je kad krenem citati komentare djece (mislim, bas djece po fizickim i mentalnim karakteristikama) o VOTKI, tekili.. kako smo kupili absint.. ocemo tekilu, juhuuuu, uraaaa...

i onda ih vidis po Snazi rijeci pisu o povracanjima, cokoladi, neshvacenosti, tekili, pusenju (obje verzije: cigarete i oralni), momcOVima, kako ih roditelji ne vole.

 

e, vidis, to je to -na yumetalu kao prvo, sad da ne bude da generalizujem, al kolika je tema o opijanju kako to shvatiti?

 

 

jer kad malo bolje razmislis- tako je. ;)

 

normalno je to kanalisanje viska energije i izivljavanje nad alkoholom, ili drogama i izlasci i dokazivanje da ti je veliki i da su ti grudi porasle, u glavnom ko je bio labilan i iz labilne porodice - taj je i ostao u govnima, ko je iz stabilne porodice i normalan - taj je ostao normalan. cast izuzecima, naravno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...