Jump to content

Kosa


....

Recommended Posts

Hoću takvu teksturu :( Imam suvu kosu i ne znam više šta da joj radim. Plus što mi se naduva kad je kiša. još nisam eksperimentisala sa onim home-made pakovanjima pa kad probam videću... Nije da imam lošu ili slabu, samo neće da me sluša xD

Edited by Mistress Burzum

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja koristim sampon za svakodnevno pranje kose i sampon protiv peruti. S tim sto mi taj protiv peruti isusuje kosu, al' nema peruti. Ali se protiv isusene kose borim silikonskim uljem, koje je odlicno! Tako da mi kosa nije isusena, nema peruti, resio sam sve probleme. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo je ns :)

 

u bg imaš na bulevaru negde ..hmmm.. otprilike iza malog costa caffea na "buvljačkoj" strani bulevara. specijalizovana radnja i frizerski salon sve je nadžidženo u izlogu ne možeš da promašiš :) oko 1,8krsd je ako sad nije otišla cena još zbog kursa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tigi ima stvarno dobre preparate. Ali meni nista ne radi posao kao jaja, na duge staze.

Jaja i kobasice, da preduhitrim zle duhove :) haha shala.

 

Nego, htela sam da kazem da tigi moze da se kupi u svakom malo boljem salonu. Mislim, ja ih kupujem kad se oshisham, kod bob-a.

E, a ima i jedna radnja u Beogradskoj ulici vrlo blizu slavije preko puta parka, oni imaju dosta stvari za kosu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoću takvu teksturu :( Imam suvu kosu i ne znam više šta da joj radim. Plus što mi se naduva kad je kiša.
Један мали савет за све који се жале да им је коса сува, испуцала и сл. То је (ваљда) због недостатка витамина Б који је најважнији за длаку и кожу тако да пробајте да сваки, али сваки, дан пијете Квас, шумеће таблете са комплексом витамина Б или да пијете ону нову минералну воду обогаћену Б витамином (Роса или она са Јеленом Јанковић на етикети). После недељу дана сигурно ће бити промена на боље, барем је код мене било. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Један мали савет за све који се жале да им је коса сува, испуцала и сл. То је (ваљда) због недостатка витамина Б који је најважнији за длаку и кожу тако да пробајте да сваки, али сваки, дан пијете Квас, шумеће таблете са комплексом витамина Б или да пијете ону нову минералну воду обогаћену Б витамином (Роса или она са Јеленом Јанковић на етикети). После недељу дана сигурно ће бити промена на боље, барем је код мене било. ;)

Interesantno. Banane imaju dosta vitamina B (koji je dobar i za mozak). Mada meni kozha nije suva, ni na glavi chak. Samo ovaj spoljni sloj izlozen uticajima sunca i svega ostalog. Odmah ispod sve je fantazija. Imam strashno gustu kosu i ne zelim da je stanjujem, samo eto, sto je na povrshini i izlozheno vetru i ostalim nesrecama, najvishe strada. Mozhe biti da je i od shampona, dodushe. Blah, stizhe mi maslinovo ulje, jaja imam, pa cemo da vidimo sa tim pakovanjima xD

 

 

ps.

(nisam za svojim kompom pa nemam podeshenu tastaturu za cirilicu/latinicu >_>)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu je covek. You are what you eat ;)

 

Mmm, kvas :drool:

Значи, ја сам сарма? :mrgreen:

 

Ма квас је закон, знају браћа Руси шта ваља. Квас је првобитно замишљен да буде конкуренција злој Coca Coli.

 

Imam strashno gustu kosu i ne zelim da je stanjujem
Зашто би за име БОГА стањивала косу? Дебела длака је баш "in". Добро, не баш превише као једна цура код мене на факсу, има косу к'о сламу (толико јој је дебела длака). Edited by White Man

Share this post


Link to post
Share on other sites

Зашто би за име БОГА стањивала косу? Дебела длака је баш "in". Добро, не баш превише као једна цура код мене на факсу, има косу к'о сламу (толико јој је дебела длака).

Pa ja ne bih, al me frizerke svaki put pitaju "hoces da stanjujesh?". Mora da je neka zavist u pitanju :P Meni nije debela dlaka, ali ih ima mnogo :lol: Hvala bogu nije mi ni kao slama. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomenuste par strana napred onaj L'oreal Casting - samo malo upozorenje (sa njihovog sajta) - boja uvek ispadne nijansu tamnija... Ja sam to stavljala pre tri godine, bilo mi je zift crno i odvratno, ali je kosa vrlo vrlo sjajna. Amerikanci imaju prelive bez boje, koji daju samo taj sjaj, to se zove 'clear glaze', al' ga naravno nema kod nas...

 

Evo jedna fora koju crnkinje koriste za ispravljanje kose, zove se 'saran wrap' treatment (glava se mota u plasticnu foliju, prakticno glava sluzi kao jedan veliki vikler :mrgreen: ):

 

 

Btw, zenska iz tog klipa kosu ispravlja pomocu velikih viklera i prakticno dobije pravu kosu bez pegle... Koga ne mrzi da se cima - eto, ali treba dosta vezbe :mrgreen: Ja sam probala 'saran wrap' i ispalo mi je mnogo dobro (iz treceg puta) ali jos uvek ne uspevam da obuhvatim svu kosu (pregusta takodje), trebaju mi one frizerske shnalice..

 

I samo jos jedna preporuka - za peglanje kose Kerastase Ciment thermique, genijalna stvarcica

 

@ White Man, dobar ti je recept, al ne moze to za nedelju dana ipak :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se smorila. Necu vise da se farbam. iako sam mislila jos jednom onako da "potvdim" moju, vidim sad da se izrastak i ne vidi skoro posle mesec dana ...

 

Jel moze neko da mi preporuci neki dobar color shampon?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...