Jump to content

Kosa


....

Recommended Posts

Cula sam da je salon Fat Cat (negde je kod Londona) extra... E sad ja licno nisam bila tako da nemam informaciju iz prve ruke....

 

Moje malo zapazanje, mnogo cesce se "preporuka frizera" drze uniseks frizeri nego iskljucivo zenski.. Cesto imam utisak da ti zenski frizeri, jos ako su ribe, bas ne haje puno za tudju kosu (a ako su blajhane sa izgorelom kosom onda ni za svoju).. par puta sam naletala na neke hair-hejterke i jebale su mi mater, pocupale su mi kilo kose... Pih....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam u selu jednu frizerku koja je na nivou najfensi frizera novosadskih,ali zato ne naplatjuje ni osminu koliko oni x) obozhavam je

 

idem sada za koji dan da se farbam,uzela sam ovu boju http://torebka.kafeteria.pl/photos/59e184f...7b88b1bfbb4.jpg pa tjemo videti kako tje ispasti ^^

inache se farbam keune farbama,pa reko malo da promenim,uzela loreal,a u kutijici samo shto nema technost za otpushavanje slivnika,sve ostalo ima xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se farbala dugo, dugo vremena, i reći ću ti da je L'Oreal njesra. Keune je dobra, tj.bolja od L'Oreala-a. Dok sam se farbala, snadbijevala sam se opremom kod frizera. Ne znam zašto to ne bi uradila, kad već imaš dobru frizerku. Uostalom, zašto kupuješ farbu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam bila, ali ga mnogi/e hvale... Ako si probala 7 različitih, nije na odmet da probaš i 8og :D Oko 2.000 je šišanje aj tink.

 

Goran Perfekt

Adresa: Rudnička 8

Telefon: 011 344 5112

Mob: 063 351 402

 

Ma moj sadasnji frizer je je*eni genije, u nekom rok fazonu, duga kosa i tako to, nije da samo dobro shisha :) ali uvek rade neke glupace na pranju kose. Zamisli da probas da prodjes kroz svoju mokru prethodno umrsenu kosu cesljem od chela ka temenu :):udri:

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, bre, reci im da ne rade to i - super! Mislim, TI si došla u salon na određene usluge (ovo zvuči dvosmisleno :)), samim tim imaš određene privilegije. Meni to isto rade, samo što mi ne smeta. Kosa mi ne mrsi toliko, a kad stave masku, skoro i da ne osjetim. Poslednji put sam baš uživala u pranju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

9A9B5253-FEF1-15E4-487B0E56837C17AA.jpg

 

Ovakva mi je otprilike boja na jednom delu kose... ja bih za nijansu svetliju.

Medjutim, iz ove jebene crne kane je takav napor izaci i toliko vremena, ne mogu da se farbam svaki dan realno.

Jedino se vidi super boja kad me isfenira frizerka.

 

Inace, Smorock je pomenula Fat Cat ...to je od Londona tamo pravo ima natpis i debelu macku na reklami, jel'te :D Uglavnom sam cula pohvale...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pojma nemam . Jebiga, iz hira i neobuzdane zelje se prvi put ofarbas ina kraju uvek zelis prirodnu boju, ali sad jebiga ;)

.. i onda shvatish da to nikada neces uspeti, a posto u stvari ne zelis da izgledash neuredno i sa velikim izrastkom, koji iako i najbolje moguce ubodesh skoro prirodnu boju - videce se.. I onda tako nastavis da se farbash forevahhh....

To se meni upravo deshava...

:no:

Edited by Smorock

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa bas to, zato sad ako nista drugo hocu da mi boja izgleda prirodno, jer nisam tip osobe koja ce neko vreme da trpi da izgleda sto ti kazes neuredno zarad dobitka prirodne boje... nisam ni planirala da pustam prirodnu boju jos uvek, ali cu posle nekog vremena verovatno to hteti, mada ko zna...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, tako sam i ja prekinula seriju dugogodišnjih farbanja (tačnije od 7. osnovne... pa... sve... do... 3. godine faksa :icon_ne: )... Srećom, pa sam imala jako jako kvalitetnu kosu, jer bih sada imala 3 dlake na glavi :) Instead, sada imam samo jako kvalitetnu kosu :) Tako mi makar govore frizeri. Da, prefarbala sam se na nešto što najviše podsjeća na moju prirodnu. Nisam imala vidljiv izrastak, ali sam muku mučila sa crvenim prelivom (kad izađem na sunce). Imala sam btw drečavo crvenu kosu,i posle skoro 2.5 godine nefarbanja, konačnu imam skoro pa prirodnu. :mrtav: Najviše volim kad mi neko kaže kako mi je fina kosa i pohvali kako izgleda netretirano (a ona, jadna, ko zna šta nije sve prošla...).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm..

zvuci ohrabrujuce :)

Ionako mislim da se farbam u ovo tamno smedje (sto fakat deluje ko moja boja kose :)) jedno godinu dana dok mi se ova crvena ispod i dalje preliva i izbija na povrshinu....)

heheh na neki nacin hvala na motivaciji :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, svakako se moraš ofarbati, tako da vidi da je ta farba dobra, da ona(j) ko te farba prekrije sve temeljno, jer onamo gdje ne bi bilo dobro ofarbano, tamo će crveno više da štrči, pa će bit' pravo šarenilo... U svakom slučaju, izaberi što tamniju nijansu. Ja sam uzela nijansu najtamnije smeđe. Kada smo miješale mislile smo da je zift crna... Ali ne, već posle 2.-3. pranja, izašla je taman ta boja s pakovanja. U svakom slučaju bolje to nego ona isprana crvena :da:

 

Srećno! :D

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahah. Jao. Ja i farbanje.

 

Prirodna boja kose mi je neka smedja, ali je pri krajevima (=cca posljednjih 25 cm, a trenutno je dugachka vishe od 70, shto znachi da uskoro idem na shishanje :( ) plava (godine i sunce chine svoje)... Uz to, imam JAKO izrazhen crveni pigment, shto me je i ujebalo prvi (i jedini) put kada sam pokushala da se ofarbam.

 

Htjela sam da se ofarbam u neko ljeshnik plavo, i to tamno, pa sam uzela svijetlopepeljastoshtagodplavu Garnierovu farbu, mislecji da cje na mojoj kosi ispasti to shto sam htjela (tamnije od toga, je l')... Da, idiot je prvo farbanje pokushao da obavi u KUCJNOJ varijanti. :lol:

Recimo da je zbog jbnog crvenog pigmenta boja bez TRUNKE crvene note ispala crvenkasta na mojoj kosi... Srecja pa se ispralo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

oprez sa kaniranjem. opada kosa posle izvesnog broja godina. izvući se iz toga je .. paaa.. bolno. najpre iz kane na farbu u istoj boji, a zatim na farbu u nekoj neutralnijoj boji, i u principu dok je ne isečeš postepeno ruke su ti vezane jer je u pitanju biljni pigment koji nije baš tako "brisljiv".

 

a propos crne kose: imate izbor u principu, ili da vam je frizer izvuče skidačem farbe koliko može što neminovno znači oštećenje pa zahebavanje sa proteinskim pakovanjima mesecima nakon toga (to sam ja radila, i sad sam hvala bogu isekla taj deo), iili da budete "šarene"

 

šarenilo može da se preživi upotrebom kolor šampona za po nijansu svetliji svaki put, ili kombinacijom sa prelivima (i ovo sam oprobala :) radi ali ne očekujte savršenstvo) .

 

 

a ima još jedno rešenje, da napravite fazon od cele priče, sa "dvobojnom" kosom, krajevi i donekle crna farbano "na crtu" a odnekle ona u kojoj želite da budete... samo zavisi da li možete sebi da priuštite ovakav "neopunk" stil...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...