Jump to content

Kosa


....

Recommended Posts

Moram da probam, pa nek košta koliko košta, jer od Pilfud ne vidim da mi kosa raste, mada dokor kaže da raste, jbg ne bih da budem ćelav.

A pošto sam se ošišao na nulu sada se baš vide pečati.

 

 

Evo ja cu ti preporuciti nesto...Sto se Fitovala tice koristio sam ga, nije los sampon ali nista posebno i nije skup koliko samponu mogu biti skupi (kosta oko 450din) mana mu je sto smrdi ali to mozes da prezalis jbg...ja koristim Paul Mitchell koji je 1200din sta da se radi...Ja ti preporucujem Alpecin, Nemacki sampon sa sadrzajem kofeina kosta nesto slicno kao Fitoval, ali daje mnogo bolje rezultate (www.hairlosshelp.com/forums/) pominju ga cak i stranci kao dobar sampon protiv opadanja kose za male pare (posto oni koriste neke nabudzene preparate koje kostaju boga oca) informisi se ovde o samponu http://www.alpecin.com/

 

A sto se peruti,pecata, seboree tice uzmi u apoteci Mycoseb (180din) i resces problem samo tako...(ja sam imao seboreu)

 

Eto tako pa ti vidi sta ti je ciniti ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Head & Shoulders - odlično opere, kosa se relativno lako raščešlja posle pranja, ali je teška hemija. Preporučljiv ako ne perete kosu toliko često (svakih 4-5 dana najbolje)

Pantene - sličan kao H&S, malo slabiji ali čini mi se da lošije opere.

Herbal Essences - veoma jak, prilično jeftin, dobro opere, fino miriše, ali se kosa jako teško raščeljava posle njega.

Nivea - najgori koji sam probao, loše opere, kosa ne miriše... šampon za kratku kosu.

Wash & Go - jeftinija kopija H&S.

Garnier Fructis - fino opere, kosa se veoma lako raščešlja, ali skoro da i ne miriše posle pranja.

Loreal Elseve - trenutno moj favorit, odlično opere, kosa miriše, lako se češlja...

 

Edited by Vic Rattlehead

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja cu ti preporuciti nesto...Sto se Fitovala tice koristio sam ga, nije los sampon ali nista posebno i nije skup koliko samponu mogu biti skupi (kosta oko 450din) mana mu je sto smrdi ali to mozes da prezalis jbg...ja koristim Paul Mitchell koji je 1200din sta da se radi...Ja ti preporucujem Alpecin, Nemacki sampon sa sadrzajem kofeina kosta nesto slicno kao Fitoval, ali daje mnogo bolje rezultate (www.hairlosshelp.com/forums/) pominju ga cak i stranci kao dobar sampon protiv opadanja kose za male pare (posto oni koriste neke nabudzene preparate koje kostaju boga oca) informisi se ovde o samponu http://www.alpecin.com/

 

 

fitoval=0

pilfud=0

 

alpecin..ne znam, ja nisam vidjela neke rezultate,al ga i nisam narocito dugo koristila, vec sam presla na allin

 

ja vec vise od godinu dana imam problem s opadanjem kose (od guste kose do dupeta sam spala na prilicno tanku do malo ispod ramena) i nema sta nisam probala, od onih rougj (il kako vec) proizvoda koji kurcu ne valjaju, a ne vlasistu, do vichy ampula (nije da nisu imale efekta)..trenutno koristim losion+sampon allin (nevjerovatno privlacan miris..bijeli luk+kopriva), a i jednom sedmicno zumanjci+maslinovo ulje 'maska'.umjesto maslinovog mislim da cu uzimati ricinusovo jer sam cula od mnogih da ima izvrstan efekat.pij i b komplex i AD vitamine, masiraj tjeme i mozda i urodi plodom..

 

mnogi preporucuju Marbo sampon, ne znam, nisam ga probala, al vrlo moguce da cu ako ova kombinacija s Allin-om ne urodi plodom.jebem ti zensko.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Head & Shoulders - odlično opere, kosa se relativno lako raščešlja posle pranja, ali je teška hemija. Preporučljiv ako ne perete kosu toliko često (svakih 4-5 dana najbolje)

Pantene - sličan kao H&S, malo slabiji ali čini mi se da lošije opere.

Herbal Essences - veoma jak, prilično jeftin, dobro opere, fino miriše, ali se kosa jako teško raščeljava posle njega.

Nivea - najgori koji sam probao, loše opere, kosa ne miriše... šampon za kratku kosu.

Wash & Go - jeftinija kopija H&S.

Garnier Fructis - fino opere, kosa se veoma lako raščešlja, ali skoro da i ne miriše posle pranja.

Loreal Elseve - trenutno moj favorit, odlično opere, kosa miriše, lako se češlja...

 

 

Ja sa Garnierom imam totalno pozitivna iskustva i kosa mi mirisi po 3 dana nakon pranja, moguce je da je do same kose. Posto mi se kosa zasitila tog sampona presla sam na Gliss k.

Meni su uglavnom odgovarali svi samponi, od koprive do nekog najskupljeg, recept je NE FARBAJTE SE AKO ZELITE ZDRAVU KOSU!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

to nisam ja to je moja shauma :) :) :)

Ej, bez zezanja, ja koristim neku Shaumu za muskarce sa hmeljom, odlicna mi je kosa. Mnogo je jaca i ne koristim vise balzam. Mada, keo sto neko vec rece, za dobru kosu je najbitnije "seme", pa tek onda preparati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da uradis krvnu sliku?

 

Meni je dobar Nivein narandzasti proteinski sampon i Head and Shoulders, a povremeno Redken cleansing cream za dubinsko ciscenje (i posle njega neka heavy maska).. U principu, za shampon ne dajem pare ali za maske i leave-in-ove - da.

 

 

krvna slika za 10, zeljezo pogotovo ajebatmumater..

 

 

@killing floor ma koristila sam mnoge u kontinuitetu od 3,4 mjeseca, alpecin bih nastavila da nisam cula za ovaj allin (inace vas proizvod) od osobe s slicnim problemom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

umjesto maslinovog mislim da cu uzimati ricinusovo jer sam cula od mnogih da ima izvrstan efekat.pij i b komplex i AD vitamine, masiraj tjeme i mozda i urodi plodom..

 

vidi na prosloj strani na dnu,napisala (prepisala) sam recept za neki sampon i balsam.. probaj s tim.. ima ricinijus i Bvitamin i AD kapi..

 

kapi od koprive su dobre jer jacaju koren dlake i sprecavaju opadanje kose ali isusuju teme pa se preporucuje da se koriste sa ricinijusom.

Edited by alx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne treba tebi nista za volumen, vec nesto protiv opadanja i za regeneraciju i rast kose.

Kada mi je opadanje bilo kriticno pocela sam da koristim stanciceve ampule protiv opadanja, posle mesec dana je skoro skroz prestala da mi opada kosa.

6ampule.jpg

Moracu da ponovim tretman uskoro, napravila sam poduzu pauzu :D

A i ishrana mnogo znaci, povecaj unos vitamina B i videces kako se pojavljuje masa one mlade kose, izdanci na sve strane :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo ja zovem kosom!!!!

 

 

ovaj lik ima kosu bolju nego pola zena :)

 

ja evo 3 god koristim sampon wash n go i naviako sam se na taj sampon i prije 2 mjeseca sam oprao kosu samponom od koprive i kosa mi se posle pranja slijepila,puna peruti svakojakog sranja da sam se stvarno prepao bio.

koji jos sampon preporucujete za promjenu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam nikad imala perut, ali prijatelji hvale:

IMG_8395.jpg

Uvek koristim kombinaciju par sampona, i sada sam koristila njihov sampon za regeneraciju kose iako nemam perut u fazonu ne moze da skodi, i zadovoljna sam poprilicno ;)

Imaju dosta vrsta, tako da uz otklanjanje peruti mozes da zbrines i regeneraciju, opadanje, tretiranu kosu i sl...

Sad iskustva su razlicita, ali znam ljude kojima odgovara i Garnier protiv peruti (moj dragi :D pitacu ga dal smem da okacim ovde sliku njegove divne kose), onda Head & shoulders opet hvale, meni npr ni jedan ni drugi nikad nisu odgovarali, ali svi imamo drugaciju kozu glave i drugaciju kosu, ne mozes znati dok ne isprobas.

 

Btw postoje i te ampule protiv peruti kao sto pise na toj slicici, dosta ljudi je iskorenilo taj problem sa njima :D

Te ampule su jako jeftine tipa 50din komad, tako da su ljudi uglavnom skepticni, ali deluju skroz ok :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Vichy tretman protiv opadanja kose je odlicna stvar. Mada skupa. Set ampula je oko 2000 dinara, a sampon je 800 dinara. Tretman se sme ponavljati 2 puta godisnje. Ja ga uvek koristim kad prodje leto, jer mi leti kosa znatno vise opada, jos sav znoj i vezani rep... uzas.

Takodje, ricinusovo ulje je odlicno za rast kose, s tim sto ga treba kombinovati sa pantenolom, jer ulje masti kosu, a pantenol isusuje, pa taman. Ja recimo napravim kombinaciju ricinusovog ulja, kapi koprive i pantenola i drzim na kosi dva sata pre pranja (naravno, kada imam vremena za tako nesto). I posle toga vam samo treba sampon kojim ce se dobro to oprati.

 

 

A protiv peruti, Revlon flex sampon, kosta oko 400 dinara ali je veliko pakovanje. Uvozno je, nije neko poljsko djubre, ima ga u parfimeriji na Zelenom vencu, ispod McDonald's-a, gde staju oni zemunski busevi.

Edited by amy_mccoy

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, jел зна неко неки шампон (или рецепт за справљање истог) помоћу кога може да се подебља влас косе (тј. сама длака). Имам осећај као да ми је коса постала тања док ми је раније била доста "дебља" и некако гушћа. Не знам због чега се то дешава. Иначе, тренутно користим Palmolive шампон са аромом меда, ако се не варам.

 

Ајде цуре, знам да знате... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...