Jump to content

Kosa


....

Recommended Posts

Ja puštam kosu 2 i po godine i još nisam zadovoljan njenom dužinom. Neravnomerno raste, sa strane i pozadi je predugačka, odozgo i s prednje strane kratka. Jedva vezujem rep, i to mi štrče dlake oko ušiju. Svejedno, nemam nameru da je šišam, a pošto sam u fazonu traženja posla, valjda me niko neće terati da se šišam, to bi bilo kršenje ljudskih prava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno. Sad, diskreciono je pravo poslodavca da odluči koga će zaposliti, ali u praksi ne bi trebalo da se pravi diskriminacija po osnovima koji sa datim poslom blage veze nemaju. Ko me diskriminiše po osnovu duge kose, jednostavno me neće imati u svom timu, ja ću otići kod onoga ko me ne diskriminiše.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je jako lepo, ako radi neshto shto ne trazi odredjeni imidz, jelte.

 

Reshila sam da je pushtam, necu vishe da se farbam samo cu se kanirati (da pobijem te vashke, jelte...). Pitanje zenama, koje recepte za meshanje kane znate? Hocu da ispadne shto crvenija...

Zna neko neshto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kana deluje super al meni su svi frizeri rekli da na moju kosu ne može. Ne znam zašto :| Zdrava je, normalna je, tamno-smeđa, gotovo crna tako da... Ne znam da li moja prirodna boja utiče. Pored toga ništa ne znam o kani xD

 

A sva sam na ivici da odem u crvendaće.

Edited by Mistress Burzum

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh ja sam se jednom zeznula i stavila kanu iz zelje da budem crvena jelte, btw kosa mi je tamno smedja i zdrava itd. ali jednostavno nije islo, ne znam zasto, ali zato sam se kasnije ofarbala u mahagoni boju, koja je bila fenomenalna dok je trajala. Uostalom kada god peres kosu sve se usvinji od kane koja se skida kao luda... tako da njah...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam dugo koristila crnu kanu, kao ne steti kosu toliko itd itd... medjutim, kad sam htela da izadjem iz crne, sto je i inace tesko, otisla sam u neki fensi frizeraj sa nekim ispiranjima blabla, medjutim, zena mi je rekla da ne garantuje uspeh jer se kana mnogo tesko skida, plus da je kana bila povucena iz prodaje pre par godina jer je od nje opadala kosa. Ja sam tako sedela tamo 4 sata i pukla 4000, izvukla sam ja neku boju tad, ali nisam iz prve mogla da se oslobodim... tako da, nisam vise sigurna da li da preporucujem nekome kanu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kana je ok samo ako imas stvarno zivaca da se blatnjavish ceo dan... To sa ispiranjem kako kome, ali fakat da posle tu crvenu ne moz nicim da oterash (kao ni crvenu farbu jel...).

Moj brat se kanira jako dugo vec u crveno i njega ne mrzi da se blati, ali on se kanira jednom u dva tri meseca.....

 

Ono sto mogu iz licnog iskustv ad akazem je da posle crvene kane ne mozes farbom da izvuces nijansu koju hoces i vidi se dokle je kanirano i odakle je farba, narocito ako imas dugu kosu.

 

Btw najzdravije je n efarbati nicim :da::):):)

 

Mislim da sam ovaj put ubola skor identicno mojoj prirodnoj boji i sad cu da vidim koliko ce se videti izrastak... Ako ne bude strashno da i ja odustanem od farbanja, smara me posto je vec dosta duga kosa...

Vidim da ce mi najveci problem u stvari biti ispiranje ove crvene farbe koja je ispod :) koliko god da je prefarbavam ne nestaje..

To je bas bedak, kad sam htela da izvucem crvenu bilo je muka i menjanja boja koliko hoces (posto sam prirodno tamno smedja), a sad kad hocu da ubijem crvenu i da vratim u prirodno sad nece da ide.. Pih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam dugo koristila crnu kanu, kao ne steti kosu toliko itd itd... medjutim, kad sam htela da izadjem iz crne, sto je i inace tesko, otisla sam u neki fensi frizeraj sa nekim ispiranjima blabla, medjutim, zena mi je rekla da ne garantuje uspeh jer se kana mnogo tesko skida, plus da je kana bila povucena iz prodaje pre par godina jer je od nje opadala kosa. Ja sam tako sedela tamo 4 sata i pukla 4000, izvukla sam ja neku boju tad, ali nisam iz prve mogla da se oslobodim... tako da, nisam vise sigurna da li da preporucujem nekome kanu.

 

Ma i iz crne farbe isto, pa ja sam tri blansha proshla u roku od dva dana da izadjem iz crne... a da opada kosa, ne verujem, kao prvo, kana se koristi jako dugo, nije smishljena pre tri godine pa su provalili da opada kosa..

 

Kana je ok samo ako imas stvarno zivaca da se blatnjavish ceo dan... To sa ispiranjem kako kome, ali fakat da posle tu crvenu ne moz nicim da oterash (kao ni crvenu farbu jel...).

Moj brat se kanira jako dugo vec u crveno i njega ne mrzi da se blati, ali on se kanira jednom u dva tri meseca.....

 

Ono sto mogu iz licnog iskustv ad akazem je da posle crvene kane ne mozes farbom da izvuces nijansu koju hoces i vidi se dokle je kanirano i odakle je farba, narocito ako imas dugu kosu.

 

Btw najzdravije je n efarbati nicim :da::):):)

 

Mislim da sam ovaj put ubola skor identicno mojoj prirodnoj boji i sad cu da vidim koliko ce se videti izrastak... Ako ne bude strashno da i ja odustanem od farbanja, smara me posto je vec dosta duga kosa...

Vidim da ce mi najveci problem u stvari biti ispiranje ove crvene farbe koja je ispod :) koliko god da je prefarbavam ne nestaje..

To je bas bedak, kad sam htela da izvucem crvenu bilo je muka i menjanja boja koliko hoces (posto sam prirodno tamno smedja), a sad kad hocu da ubijem crvenu i da vratim u prirodno sad nece da ide.. Pih.

 

Shta mesha brat, da li znash? Pokushavam da prkupim shto vishe informacija ;) nemoj ta mi kazesh da guglam, molim te :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Poceo sam da pustam kosu, i sada se naravno brzo prlja i jos brze masti. Moze preporuka za neki sampon i balsam, nisam siguran sta da uzimam? Koristim obican Head n Shoulders, ali mi je kosa kad se osusi kao slama, i jedva uspem da je rascesljam... :ne:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poceo sam da pustam kosu, i sada se naravno brzo prlja i jos brze masti. Moze preporuka za neki sampon i balsam, nisam siguran sta da uzimam? Koristim obican Head n Shoulders, ali mi je kosa kad se osusi kao slama, i jedva uspem da je rascesljam... :ne:

Joj jeste, taj H&S oslami kosu. Probaj garnijerov za suvu kosu, nije loš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ko me se masti brzo kosa to je uzasmeni npr se omasti posle par dana tako da jendom nedeljno perem kosu ali jednom drugu posle dan se omasti tako da mora posle svaka dva dana da je pere....e tu vec dolazi od sisanja...

 

pardon do sisanja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poceo sam da pustam kosu, i sada se naravno brzo prlja i jos brze masti. Moze preporuka za neki sampon i balsam, nisam siguran sta da uzimam? Koristim obican Head n Shoulders, ali mi je kosa kad se osusi kao slama, i jedva uspem da je rascesljam... :ne:

 

Pa H&S bre ubija vanzemaljce... uzmi bilo sta drugo.. nivea, garnier, wella... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel iko ikada naleteo na frizera koji se pridrzava saveta koji daju igrom slucaja frizeri :) a tice se toga da se umrsena kosa ne ceslja od korena nego postepeno od krajeva? Cisto onako pala mi je ta ironija na pamet posle jubilarnog 7og frizera koji drnda kosu (drnda zbog analogije sa vunicom i zlim metalnim cesljevima...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam bila, ali ga mnogi/e hvale... Ako si probala 7 različitih, nije na odmet da probaš i 8og :D Oko 2.000 je šišanje aj tink.

 

Goran Perfekt

Adresa: Rudnička 8

Telefon: 011 344 5112

Mob: 063 351 402

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest', Wash&Go... Taj samo josh shto ne zrachi.

 

Inache, i meni bi trebao savjet... Shampon protiv peruti ILI za jako osjetljivu kozhu glave... Ono, chisto promjene radi, a i H&S je mnogo jak...

Edited by Diaboli Juna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...