Jump to content

Kosa


....

Recommended Posts

@Smorock, predpostavljam da moraš više da se feniraš sa kraćom kosom?

Jok, moj frizer me je fino oshishjao na "cupavo" tako da sve sto treba da uradim je da prosushim kosu i stavim malo pene na krajeve i to je to. Super stvar bas sam odusevljena. A voli on da me izfenira kad dodjem na shishanje pa to ti je, i to za dz me maltretira po vise od pola sata. Zato valjda i ne volim da idem kod frizera cesce od dva tri puta godisnje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joj Macko breeeeee :haha:

Gde ja da feniram kosu, od tog posla nema nista. :da:

Jednom su me isfenirali kad sam isla na neku svadbu i bila je super frizura ali me fen smorio za medalju, snajka me fenirala bar sat vremena. Posto je bilo dosta kose i imala je tezinu, samo prosushim iza ushiju i ostavim ostatak da se sam osusuhi i to je to. A kako je kosa generalano talasasta to je sve satro licilo na nesto :D

 

Ne znam koliko se vidi ali evo kako je to otprilike izgledalo i kako uz loshe pozerisanje sad izgleda :haha:

redosledom fenirano, fenirano, pokislo, smoreno

hair-2009.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obozavam da menjam (skoro) sve nijanse plave kose.

Posto je talasasta, cesto dozvoljavam frizerki da je fenira, citaj maltretira. :mhihi:

 

 

Najtaminija varijanta nijansiranja...

 

Nijansiranje2.jpg

 

 

Nesto svetlija..

 

Nijansiranje1.jpg

 

Jos svetlija...

Nijansiranje03.jpg

 

 

Na moru, posvetli od soli i sunca i to izgleda ovako...

Nat1.jpg

  • Upvote 3
  • Downvote 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto je talasasta, cesto dozvoljavam frizerki da je fenira, citaj maltretira. :mhihi:

 

 

Koliko cesto? :mrgreen: Ja sam sad skoro isla na tri uzastopna feniranja kod frizera i gornji pramenovi su mi prilicno iskidani i sprzeni :violent:

 

Smorock ima vrlo slicnu kosu kao ja (samo je moja suvlja cini mi se).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je Smorock već primetila, ali novo Brahmi ulje (bočica sa flip-top zatvaranjem) je prilično drugačije od starog (obična bočica sa standardnim zatvaračem). Evo sad vidim da su promenili dobavljača, više nije Shree Baydianath Ayurved Bhavan, sad je Sahul India Ltd.

 

Novo ulje je tamnije od starog i baš se oseća baza tj susamovo ulje. Moram da prizam da mi se ne dopada. Pakovanje je luksuznije ali sad nisam sigurna u kvalitet.

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam istu stvar primjetila, meni se više sviđalo staro ulje. Ovaj miris mi ne odgovara pretjerano (suviše jak) ali su i dalje isti efekti. Btw, Sahul su i paste i praškovi za zube i ostala ajurvedska kozmetika, ako sam dobro primjetila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crvena glina za zube je Baidyanath -- sad sam gledala proizvode, ove dve kuće su konkurenti.

 

Znači kažeš da su efekti isti... Hm, ovo novo ulje ima 5 ekstrakata u sebi, staro je imalo obavezna dva.. Možda je i bolje, ko će ga znati. Pitaću ih. U svakom slučaju mi se ne dopada da plaćam luksuznu a manje funkcionalnu bočicu i kartonsko pakovanje sa zlatnim slovima. Potpuno nepotrebno...

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odgovorili su mi brzinom svetlosti. Novo ulje je naime kvalitetnije jer sadrži ekstrakte 5 biljaka. Zamenili su i paste za zube kvalitetnijima od istog proizvođača. Napisala sam im da batale skupa pakovanja i da naprave rustično-apotekarski koncept sa priloženim uputstvom na recikliranom papiru, mislim da sam u pravu kad kažem da ajurvedu koriste ljudi koje baš briga da plaćaju pakovanje i reklamu. ;)

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel cuo jos neko da je kul zameniti nekad regularno pranje kose kukuruznim skrobom? :D Tj u originalu je corn starch. Kao pospe se na kosu, isceslja i odnese sa sobom masnocu. Videla sam na sajtu neke devojke koja bas dosta farba kosu neobicnim bojama pa umesto da je farba cesto ne koristi sampone (ima vrlo pufnastu kosu, ne deluje masno ni malo). I gde bi tako nesto imalo da se kupi kod nas? :D

Edited by MissionVao
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ček bre, zar nije kukuruzni skrob ono sranje što turaju u svu procesuiranu hranu?! Šta, sad mu nalaze novu namenu :uhoh:

 

Mada... ima logike jer recimo antilop se lepo čisti trljanjem kukuruznim brašnom. Baš me zanima kakvi će ti utisci biti kad to uradiš sa talkom

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...