Jump to content

Kosa


....

Recommended Posts

Isto ono moje čupavije stepenasto, samo ostaviću dužinu :haha: konačno.

Nadam se.

A da, nisam prijavila vanvremenski zajeb. Umesto kestenjastu uzela sam tamno smeđu koja je izašla skoro pa crno (grrr), ujedala sam se za guzicu od muke 4 dana i sad sam cool. Valjda će se isprati.

 

 

 

Primetila sam da se upotrebom brahmija skidaju boje. Još neko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја више не знам шта да радим са бојом. У коју год нијансу плаве да се офарбам, било да су то хладни или топли тонови - а пробала сам све, од пепељастих, преко златних до црвенкасто-плавих, испира се на једну исту нијансу. Тако да сам се после неког времена сморила и просто узимам у парфимерији прву плаву фарбу коју приметим на полици. Мало ми досадило, јер буквално после другог прања као да ништа никад нисам ни мењала, а перем косу сваког дана. Јел' зна неко шта може да помогне? :(

 

@Ајлин

 

Не знам за то уље конкретно, али мислим да уља генерално помажу у том процесу. Макар тако тврде моја мама и сестра, а оне доста користе уља за неку косе. Осим тога, ако ти баш смета нова боја, можеш увек да узмеш онај Диксонов скидач фарбе. Моје искуство са њим је стварно похвално - извукао је својевремено моју природну боју из црно-љубичасте, а оштећења су била минимална. Отфикарила центиментар крајева, чисто да мало смирим савест и веруј ми да је било као да се никад нисам ни фарбала.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moze malo vise informacija o tome za skidanje boje? Gde da se kupi, koliko kosta, kako se zove?

Milsim da se moj inicijalni zajeb od farbanja u ljubicasto koji se pretvorio u crno nece nikad isprati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, hvala na tome, ali se na moju svilenu nit ne usuđujem staviti ništa jače od fine farbe :( Videću najpre da li će se isprati tj da li će biti prihvatljivo kad se ispere malo, i probati dalje sa brahmijem da poskidam šta se skinuti da, a skidač farbe ostaviti kao krajnju opciju. Svejedno, hvala za Dikson preporuku :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ма, наравно - пуно среће с тим! С обзиром да си се први пут офарбала у ту боју коју сада не волеш превише, мислим да су фине шансе да ће ти се испрати само од себе. Ја сам морала да му прибегнем, као крајњој мери, када сам хтела да из црно-љубичасте пређем у плаво. А мама ме овако стрпљиву родила... :haha: Пази, ја имам коврџаву, природно суву косу и кад је она сасвим фино сарађивала са тим чудом, мислим да свака коса може. Ето, сад знаш да имаш нешто ефикасно као крајњу меру, па полако са испирањем... :smile:

 

@Smorock

 

Тако се и зове - скидач фарбе и производи га Диксон, италијанска фирма. Заправо, сигурно да има и оригинално име, али сви га знају по том. :haha: Елем, једино место на коме ја знам да се то продаје јесте једна радњица на почетку Балканске улице, кад кренеш да се спушташ од хотела "Москва", одмах ту са леве стране, у првих двадесетак метара. Не можеш да промашиш. Радња је мала, има и мали излог у коме стоје неки Диксонови препарати, четке и слична фризерска опрема, а и чарапе - не дај се збунити, у питању је парфимерија - чарапарница! :haha: Колико кошта стварно не бих знала, јер сам га ја користила баш баш одавно, али сигурна сам да га ту има, јер сам доста људи упутила на ту радњицу и сви су га ту набавили.

 

edit: typo

Edited by fantasia

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Smorock - jbt da li je moguće da smo se obe zahebale, a toliko smo se trudile da pustimo prirodnu :haha: koji smo idioti treba nas tući

 

 

@Mačka - hvala, idem odmah da probam!

 

 

@Fantasia - eh, da je prvi put :) mnogo se ja dugo farbam da bi bilo tek prvi put jel'te.

Ovo je ništa kako sam jedno 6 meseci bila ljubičasto crvena. Srećom pa je bila kraća kosa i kažu da mi nije loše ni stajalo, ali samo ja znam koliko sam mrzela sebe. Čokolada smeđa pa nijanse, nikad plava srećom mi se nije omakla :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@fantasia - ako nije tajna, koja ti je prirodna boja kose? ja sam sad crvenkasto rozikasto ljubicasto uzasna, zavisi od svetla, a htela bih nesto drugo :) a ako taj dikson stvarno moze da skine sve to, ima da vristim od srece xD

palette xxl farbe su najvece govno koje postoji na svetu.

Edited by Virgencita Guadalupe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ма, каква тајна :haha: - природно ми је светло смеђа, са подоста црвеног пигмента. Мени јесте после тога прво фарбање у плаво вукло мало на црвенкасто, али тако ми је чак и сад кад фарбам израстак, тако да не могу да разлучим дал' је то остало мало црвенкастог од љубичасте, или је то моје природно избило на површину после дуууго времена. :haha: Значи, можда ти се у некој мери задржи црвени пигмент из садашње боје, ако је доминантан. Ал' да скида фарбу - скида. Друго фарбање после њега и ја сам имала плаву какву сам хтела. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

palette xxl farbe su najvece govno koje postoji na svetu.

Osim crvenih, ja sam se bas dugo farbala njima na moju tamno smedju kosu i bile su ok. Ali ona ljubicasta XXl je uzasna, na meni je ispala nesto budjavo bordo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јој, девојке, давно то беше. Стварно се не сећам. Ако је макар мало у моју одбрану - другарица ми је то била смућкала и ставила на косу, а ја била ужасно нестрпљива да видим резултат и нисам ни обратила превише пажње на паковање. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...