Jump to content

Kosa


....

Recommended Posts

Moze li neko da preporuci frizera u NS?

 

 

Kakvog frizera trazis, unisex ili nekog najjeftinijeg?

U sustini, u Rumenackoj ulici imas koliko hoces salona, neces pogresiti ako vidis da koriste neke kvalitetnije proizvode.

 

Inace, ja sam sinoc napravila masku za kosu sa malo neobicnim sastojcima.

Najpre sam u mikrotalasnoj rastopila malo butera za telo Alverde sa makadamijom: http://picnica.ciao.com/de/244669202.jpg

U to sam dodala Brahmi Amla ulje i balzam u boji http://www.alexandar-cosmetics.com/pr_detalji.php?pg=873&pid=2881

Drzala sam 4 sata i rezultat je bio mnogo sjajnija kosa koja se odlicno rascesljava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakvog frizera trazis, unisex ili nekog najjeftinijeg?

 

Ne mora da bude jeftino, prosli put me sisao neki gay u Zeleznickoj, napravio mi neku emo frizuru, jedva sam cekao da mi kosa poraste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Riba je genijalna šta radi, svaka čast!

Zbog nje sam legla 2.5h kasnije (pogubila sam se po related tutorijalima) :haha: stvarno je super ovako jasno videti kako se te stvari rade. Samo mi nisu najjasnije one velike ukosnice sto zabode pa uvrne pa provuce dalje, ne cini mi se da su to one obicne kao sto nose vestice :lol:

Kad smo kod toga, dobru gumicu/snalu nadjem jednom u 100 god i to ne u Srbiji pa jel ima mozda kod nas neka specijalizovana radnja s velikim izborom? Znam da su jedno vreme drzali neku liniju pribora za kosu po parfimerijama al bilo je u fazonu 500din pa navise :puke: Trebaju mi gumice od frotira sto ne cimaju kosu i eto ukosnice za te frizure s youtube-a :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Smorock: pa znas vec one ogromne gumice sto su mekane i presvucene frotirom da ne ostecuju kosu. Naravno totalno su nemoguce ako imas manje od 30cm kose jer spadaju :D Moja keva je nasla negde 2kom al kapiram da se vise ne seca gde. Uzasavam se tankih posto se urezuju u kosu i lome je a ja bas cesto nosim skupljenu jer se znojim ko svinja kad mi stoji oko lica dok hodam :haha:

Snale su takodje obicno katastrofalne jer mi ne staje sva kosa u njih + spadaju mi.

Stap nisam nikad savladala, isto me ili cupa ili ispada :angry:

@Macka: aha znaci dobro mi se ucinilo da su kao izduzeno U :D Hvala, ako vidim probacu ih :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mora da bude jeftino, prosli put me sisao neki gay u Zeleznickoj, napravio mi neku emo frizuru, jedva sam cekao da mi kosa poraste.

 

 

Onda idi u Slovacku ulicu, u salon Ultra Violet, kod Katarine. Nece od tebe napraviti geja, od svog muza je napravila muskarcinu, a ranije se uglavnom sisao na kratko kao i vecina muzkaraca. Danas ima frizuru na kojoj mu i Belam moze pozavideti. Ako zelis, poslacu ti broj telefona na PP.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Zvanicno odustajem od eksperimenata u boji, vrcem se u tamno smedje. Jedino ostaju dva blajhana ljubicvasta pramena.

Sta cu, plavo-ljubicastu koju zelim - nema je nigde, a ove sto idu na crveno mi ne stoje. Tako da - zivela pseudo prirodna boja xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Smorock šta to ti tražiš tačno pa ne možepš da nadješ? si probala da kombinuješ boje? crazy color? prelivi? mastilo?

Nasla sam u Cvrletu neku nebo plavu i svidja mi se.

No kako sam se shishala mashinicom imam samo dve male kikice koje su ostale i njih farbam tako da sad nema frke ni oko cega ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam skratila kosu za nekih 5-6cm. I pored svih preparata za negu i protiv opadanja, meni svako prolece unisti kosu :D Em mi procvetaju krajevi, em se kosa proredi jako kod siski i pozadi na temenu. Sad mi je onako srednje duzine, prelazi ramena sa nekih, bem li ga, 5cm, tako nesto, mozda je i duza, talasasta je pa tesko odredim.

Imam sad vec dosta izrastaka, kao bebac neki, nova kosa dziklja na sve strane, pa kad vezem repic bez upotrebe snalica izgledam kao oktopod XD

Koju kanu mi preporucujete? Hocu nesto kvalitetno, imam par sedih a ne bih da pocinjem sa farbom opet, kosa mi je sad moje prirodno braon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kanu... ako nadješ kvalitetnu kod nas, javi.

 

Kanu kupujem u dzamiji u Sarajevu.

Pritom, računaj na to da će ti kana na sede izaći narandzasta, dok će tvoja braon kosa divno da sija i da ima preliv na crveno na suncu i to je to od boje (i biće znatno jača naravno...).

Ako hoćeš da pokriješ sede prirodno preporučila bih ti da nadješ i kanu i indigo.

Ja koristim Lush-ov indigo - koji je razblažen u kakao buteru, tako da daje slabiju boju. ALi ja ne pokrivam sede :)

 

Inače kana + indigo je kombinacija za tamnu boju jer sam indigo na sede i svetlu kosu ili farbanu ili prosto ko zna zašto daje zelenu nijansu. Zato prvo ide kana, i to zavisi koliko kosa prima boju, ali često više puta kana pa indigo.

 

Većini ljudi se indigo ne ispira. Kana se ne ispira, ali preko nje neki mogu da se farbaju neki ne... u glavnom, to sve mogu da ti dužim na sto strana, ako se odlučiš javi pa ću ti pisati detalje ako želiš, i ako nadješ kanu.

 

Kad kupuješ kanu gledaj da bude čista (da ne piše da je mešana sa bojama i bla bla) i gledaj da to bude pakovanje od pola kile, jer one kesice od po sto grama nisu ni za kurac. Za kosu oko ramena ti treba bar 300 grama a i što više kane staviš to bolje.

Edited by Machka Naopachka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...